Republika Nowego Kanaan (ZWR) - fabularnie

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3280
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Republika Nowego Kanaan (ZWR) - fabularnie

Post autor: WarHammster » piątek, 5 września 2014, 13:55

Na początek kalendarium.

Zarys historyczny Republiki Nowego Kanaan:
2098 – Chrześcijanie z całego świata pod pontyfikatem Papieża rzymskokatolickiego organizują zbiórkę pieniężną i wspólnie z uchodźcami izraelskimi budują okręty kolonizacyjne. Odbywa się wspólny lot. Powstaje Nowy Izrael na planecie Eden w systemie Epsilon. Chrześcijanie podążają do oddalonego o wiele lat świetlnych systemu. Na papieskim okręcie „ARKA” dochodzi do awarii. Łączność z ziemią zostaje zerwana. Dalszy lot i losy kolonistów nieznany.
2145 – Okręty zwiadu EWS docierają do sektora KeplerXII-777.
2146 – W sektorze KeplerXII-777 wydzielona eskadra zwiadu kartograficznego EWS nawiązuje kontakt z prymitywną cywilizacją ludzi. Tubylcy nazywają ten sektor Bożym Obszarem.
2147 – Wieść o odkryciu nowej cywilizacji ludzkiej tonie przy wydarzeniach II Wojny Solarnej. Jednak badacze EWS dostają dotację od władz i ponownie wyruszają na ekspedycję.
2148 – Eskadra wydzielona zwiadu kartograficznego EWS dokonuje przełomowego odkrycia. Mieszkańcami układów w sektorze KeplerXII-777 są potomkowie kolonistów z okrętu „ARKA”.
2158 – Po zakończeniu II Wojny Solarnej EWS wysyła naukowców w tym socjologów na KeplerXII-777. EWS przekazuje technologię tubylcom i zakładają kompleksy na planecie oceaniczno-archipelagowej Święty Nino należącego do Patriarchy Georgiego IV z Wspólnoty Kościoła Nowochrześcijańskiego.
2159 – EWS wysyła kolonistów i przedstawicieli władz na Święte Nino. Powstaje ambasada EWS.
2163 – Władze EWS rekrutują do armii i floty mieszkańców sektora KeplerXII-777.
2165 - Rozpoczyna się III Wojna Solarna. Na froncie ginie wielu zaciągniętych mieszkańców z Bożego Obszaru. Dochodzi do otwartych protestów Wspólnot Kościoła Nowochrześcijańskiego. Na czele protestujących staje Patriarcha Stanley II z Nowego Kanaan.
2166 – Pogrążona w wojnie EWS werbuje do armii coraz więcej mieszkańców z wspólnot. Dochodzi do starć na Świętym Nino między marines EWS a uzbrojonymi fanatykami. Nowochrześcijanie przejmują kompleksy i mordują personel EWS. Patriarchowie ze wszystkich wspólnot zwołują I Sobór Kanaanejski na Nowym Kanaanie. Wybierają głowę kościoła i ustalają stolicę Bożego Sektora – Święte Jerusalem na planecie Nowy Kanaan. Powołano do życia tzw. projekt. „Ręka Boga”. W efekcie projektu powstaje, gwardia świętych wojowników – obrońców Bożego Sektora. Rola gwardii ma na celu niedopuszczenie obcych na terytoria Bożego Sektora oraz Nowochrześcijańska Armada Kosmiczna bazującą na okrętach EWS.
2167 – Wspólnota Kościoła Nowochrześcijańskiego nawiązuję kontakty z innymi frakcjami i popiera w wojnie oponentów EWS.
2170 – Dochodzi do wielkich nieporozumień i sporów na forum patriarchów. Głowy wspólnot oskarżają się wzajemnie o herezję i niekompetencję. Święte Nino odłącza się od Wspólnoty i tworzy Republikę Donnan a patriarcha Georgi przyjmuje śluby staroprawosławne. Patriarcha Paul III zarzuca zacofanie i stagnację gospodarczą Nowemu Kanaan i również wychodzi ze Wspólnoty. Ludzie Paula III zajmują kilka planet i tworzą Wolną Hanzę. Paul III zrywa śluby i mianuje się Wielkim Majorem z domu Paulinów. Trzecim i ostatnim heretykiem jest młody patriarcha Henry I Smith znany z zamiłowania do inżynierii, który również zrywa śluby i ustanawia Ligę Technokratyczną. Nowe Kanaan zostaje wierne kanonom i zagarnia skarbiec okradając tym samym pozostałych patriarchów (głównie heretyków).
2170 – Patriarcha Stanley II obala Wielką Radę Patriarchów i mianuje się Papieżem. Dochodzi do starć w przestrzeni kosmicznych między rozerwaną Wspólnotą. Trwają walki na wszystkich plantach Bożego Obszaru między zwolennikami różnych frakcji.
2171 – Z planety Święty Nino zostają wyrzuceni lub zamordowani zwolennicy Wspólnoty Chrześcijańskiej głównie z Nowego Kanaan. Republika Donnan Nawiązuje współpracę z EWS.
2173 – Na Nowym Kanaan dochodzi do wielkiego przewrotu. Papież Stanley II ucieka a władzę przejmuje lud. Powołany zostaje rząd z premierem i następuje kolejna zmiana, powstaje Republika Nowego Kanaan. Premier stanowczo zaapelował, że skończyły się czasy ziemskiego średniowiecza i nastały czasy wielkich przemian obywatelskich. Obecne frakcje (Liga Technokratyczna, Wolna Hanza, Republika Donaan i Republika Nowego Kanaan) podpisały traktat o nieagresji, sojusz militarny, współpracę gospodarczą i zawiązały Związek Wolnych Republik. Republika Donnan staje się miejscem spornym pomiędzy EWS a ZWR.
2174 – EWS wysyła szpiegów do ZWR. Marines EWS zakładają bazę wojskową na Świętym Nino pod pretekstem obrony swoich obywateli-kolonistów i wszystkich tych którzy mają paszporty EWS. ZWR nie interweniuje bojąc się przewagi.
2175 - Podczas targów zbrojeniowych na stacji Copernicus wojskowi z NK zaprezentowali pierwszy okręt - wielozadaniową fregatę. Przeprowadzili prezentację opartą o symulację lotu i walki. Efekt był zaskakujący. Ministrowie innych systemów wyrazili wielkie zainteresowanie okrętem i w niedługim czasie do RNK zaczęły wpływać pierwsze zapytania o cenę i podpisano wiele umów. ZWR wchodzi w nową erę – erę wielkich okrętów kosmicznych. Rozpoczyna się nowy projekt „Tarcza II” mająca na celu zaprojektowanie i wyprodukowanie własnych okrętów. Do końca 2185 ma powstać złożona flota na wzór flot okołoziemskich.
2177 - Związek Wolnych Republik przeżywa kryzys. Separatyści z Republiki Donnan przejęli budynki rządowe i obiekty wojskowe w tym okręty należące do floty Nowego Kanaanu. Separatyści domagają się odłączenia od ZWRu i przyłączenia do Euroazjatyckiej Wspólnoty Solarnej. Jedyna dobra wiadomość dla rządu ZWR jest taka, iż EWS oddalona jest o około 500 lat świetlnych. Parlament ZWR donosi, że szef dyplomacji EWS Igor Puszkinov w przeprowadzonym wywiadzie dla największej stacji medialnej "Earth One" powiedział: "EWS nie będzie interweniować w wewnętrzny konflikt ZWRu jednak wielu obywateli Donnan to koloniści EWS, i jeśli zajdzie potrzeba, to nie wykluczone że dojdzie do interwencji. Ponadto zarzucił ZWRowi fanatyzm religijny". Rząd ZWR zgodnie z punktem 5 traktatu Kanaanejskiego zwrócił się do Republiki Nowego Kanaanu o pomoc militarną i ochronę przed separatystami jak i ewentualnym zagrożeniem ze strony EWS.
2178 - Bunt więźniów na planecie Hades. Do stłumienia buntu wykorzystano promy PWT. Rząd ZWR wini za bunt EWS.
2179 – Sektor „Boży Obszar” zostaje zmieniony na „Wolne Republiki”. W ZWR przywrócono pontyfikat papieski. Na obszarach WR grasują okręty kaperskie pod banderą Separatystycznej Republiki Donnan. EWS finansuje separatystów, dostarcza broń i ludzi na Święte Nino.
2180 – ZWR zawiązuje współpracę z KSL. Dzięki temu ZWR nawiązuje kontakt z obcą rasą Dag’tmeriańska Federacją Górniczą.
2183 – Okręt zwiadu kartograficznego ORK „Horyzont” nie wraca ze wspólnej misji organizowanej przez KANZ na granicy przestrzeni ZPA. Misja ratunkowa odnajduje jedynie szczątki należące do okrętu „Nivien”. Eksperci stwierdzili, że doszło do walki. Los innych okrętów w tym okrętu RNK pozostaje nieznany. EWS coraz śmielej zapuszcza się na terytoria ZWR. Dochodzi do incydentów z udziałem okrętów. Do tej pory były to jedynie tzw. walki rozpoznawcze. Rząd ZWR nie wyklucza otwartej inwazji EWS i ogłasza pełną gotowość.

W opracowaniu, ustrój polityczny i gospodarka...
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy sci-fi i fantasy”