Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Darth Simba »

Taaaa...

Obawiam się, że nie wystarczy. Ze zdumieniem dowiedziałem się, że nawet jak ja nie chcę, to i tak mogą mnie opisać jako tego "nawróconego grzesznika"...

Więc śmiechy czy nie śmiechy, jak ktoś ma namiary na jakieś inne źródło informacji, to bym poprosił.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Darth Stalin »

Umpapa pisze:Twórcy dokumentu, czyli najpewniej generałowi
Skoro tak twierdzisz to znaczy, że zrobiłeś badania grafologiczne...? Albo Gontarczyk, na którego się powołujesz...?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Raleen »

Darth Simba pisze:Czemu nie powinno obchodzić? Mnie obchodzi.
Wolę się zabezpieczyć na przyszłość. Szczerze wątpię żebym umierał jako generał, ale jako prezydent niewykluczone ;) A wolę uniknąć sytuacji, w której będzie można przeczytać "na łożu śmierci przyjął sakramenty"...
Więc szukam jakiegoś potwierdzenia, zaprzeczenia, czegokolwiek co pozwoliłoby potwierdzić/wykluczyć tą informację.

No chyba że zostanę drugim profesorem Religą, wtedy się nie uda "nawrócić" ;)
Przecież zmarły gen. Jaruzelski ma rodzinę i rodzina była przy nim jak umierał. Była między innymi córka Monika Jaruzelska, z którą jak czytałem wywiad to przedstawiała się w nim jako osoba niewierząca. W tej sytuacji trudno uważać, by ktoś zmusił Jaruzelskiego, żeby umierający, bezwolnie nawracał się na łożu śmierci. Jakoś rodzina (w tym zwłaszcza córka zmarłego) nie zdementowała ani nie oprotestowała tych informacji o nawróceniu.

Robisz tanią sensację, a wystarczy trochę zdrowego rozsądku i widać, że te teorie spiskowe nie mają sensu. Ja tylko mogę powiedzieć, że też jestem tym zdziwiony, że Jaruzelski się nawracał, ale cóż, bliskość śmierci, gdy widać, że zbliża się już koniec człowieka na tym świecie, może tak wpływać na ludzi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcin2501
Major
Posty: 1197
Rejestracja: środa, 10 października 2007, 11:33
Lokalizacja: z miasta Łodzi

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Marcin2501 »

Raleen pisze:Ja tylko mogę powiedzieć, że też jestem tym zdziwiony, że Jaruzelski się nawracał, ale cóż, bliskość śmierci, gdy widać, że zbliża się już koniec człowieka na tym świecie, może tak wpływać na ludzi.
Albo zadziałał pragmatyzm generała...
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Darth Stalin »

Khem... a czy musiał się nawracać? O ile wiem, nigdy nie przestał być wiernym Kościoła...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2493 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Raleen »

W tym sensie, formalnym nie, ale wiadomo, że nie to miałem na myśli.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: WarHammster »

To, że się nie nawrócił to OK. Nie ma w tym nic złego, wierzyć nie musi, a szczególnie w wiarę która została nam siłą narzucona ponad 1000 lat temu przez obcą wrogą, kłamliwą kościelną agenturę.

Wrona już dawno powinna dostać wyrok śmierci a cały majątek skonfiskowany i przeznaczony na dzieci z domów dziecka. Szkoda, że zmarł. Przydałoby się aby jeszcze pocierpiał i dostał kilka kamieni na facjatę jak niegdyś od pewnego dziadka, którzy rzekł po tym incydencie "całe życie na to czekałem".
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Bonus
Sergent
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 12 października 2009, 07:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Bonus »

Osobiście rozumiem zastrzeżenia obu stron, jest to dość ciężki orzech do zgryzienia.
Deus Le Volt
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: WarHammster »

A po co nam jego ciało zatrute, które w ZSRR było kute.
Dziś w polskiej ziemi chowany, salwy i prezydenta ceremoniały!
Taka to Polska, gdzie pokrzywdzony stracony zostaje a katom hołdy się oddaje.

Taki mój szybki i krótki wierszyk ultra-poetycki :D.

A to już znany poeta:
Plujem ci w twarz, za morze twoich łask. ’Amnestią’ twą owiniem nasze kule... Do Azji precz, tyranie! Tam siej mordy, tam gniazdo twe, tam panuj, tam twa śmierć!
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Telamon »

Najlepiej mym zdaniem gdyby Jaruzelskiego skremowali, a prochy oddali córce. Wówczas obeszło by się bez żenujących ekscesów wykonanych przez ćwierćinteligentów. ;)
Awatar użytkownika
Bonus
Sergent
Posty: 122
Rejestracja: poniedziałek, 12 października 2009, 07:59
Lokalizacja: Nowy Sącz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Bonus »

Warhammster niezły wierszyk :D
Odmowę dyskusji ze mną traktuję symbolicznie bo nie miałem zamiaru z tobą dyskutować. Chciałem tylko zauważyć że jeszcze generała nie pochowali a już mu straż będziemy stawiać. ;)
Szkoda że w Krakowie nikt na taki pomysł nie wpadł gdy, np. pomalowali pomnik Inki, wtedy nikt nie widział takiej potrzeby. No ale Jaruzelskiemu tak, Jaruzelski to co innego.
Każdy komu pogrzeb Jaruzelskiego na Powązkach z jakiś powodów przeszkadza jest oszołomem/ćwierćinteligentem*


--
* niepotrzebne skreślić
Deus Le Volt
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: brathac »

Nie zamierzam stawać po żadnej ze stron, ale de mortuis aut bene, aut nihil.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 534 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Umpapa »

brathac pisze:Nie zamierzam stawać po żadnej ze stron, ale de mortuis aut bene, aut nihil.
To byśmy nie mogli dyskutować ani o Hitlerze ani o Stalinie ani o Dżyngis Khanie etc. To forum historyczne, a gen. Jaruzelski juz przeszedł do do historii...

Na pewno zaoszczędzilibyśmy na pilnowaniu/czyszczeniu grobu Jaruzelskiego kremując go albo chowając go wespół z bezimiennymi żołnierzami LWP (najlepszy wybór, IMHO), ale potencjalnie możliwe byłoby również pochować go uroczyście z najwyższymi honorami państwowymi na Cmentarzu przy Murze Kremlowskim jako dwukrotnego kawalera Orderu Lenina, Orderu Rewolucji Październikowej, Orderu Czerwonego Sztandaru, Medalu 100-lecia Urodzin Lenina, oraz Medalów "50 Lat Radzieckich Sił Zbrojnych", "60 Lat Radzieckich Sił Zbrojnych" i "70 Lat Radzieckich Sił Zbrojnych".

Intrygujące jest swoją drogą na jakiej legalnej podstawie ostatnie trzy Medale gen Jaruzelski otrzymał, bo jako żywo nie pasuje żadna znana nam opcja... Musi na Kremlu wiedzą coś więcej... :lol:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wojciech_J ... agraniczne
http://pl.wikipedia.org/wiki/Medal_50-l ... jnych_ZSRR
Ostatnio zmieniony czwartek, 29 maja 2014, 17:04 przez Umpapa, łącznie zmieniany 2 razy.
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: Telamon »

Każdy komu pogrzeb Jaruzelskiego na Powązkach z jakiś powodów przeszkadza jest oszołomem/ćwierćinteligentem*
Owszem, jeżeli następnego dnia idzie rozwalić kilofem nagrobek, "nasrać" na sam grób i powalić się "patriotycznie" w klatę robiąc "uk uk uk".
Sprzeciw można wyrazić w inny sposób niż wlekąc truchło generała za be-em-ką po ulicach. W normalny i cywilizowany sposób.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Zmarł gen. Wojciech Jaruzelski

Post autor: clown »

Brak warty będzie prawdziwą miarą weryfikacji tego jak postrzegany był Jaruzel. Tak samo teoretycznie powinno się wystawiać wartę przy grobie np. Roli-Żymierskiego, który nawet leży w Alei Zasłużonych.
Daleki jestem od tego, żeby bezcześcić jego grób lub do tego namawiać, bo dla mnie satysfakcją byłoby wytoczenie mu procesu, gdzie udowodniono by mu (lub nie) jego winy. Nie było procesu, dziadzio wywinął się po raz ostatni i szlus. Teraz za to jest dobry temat dla medialnych szumowin (czytaj: dziennikarzy), którzy będą mieli temat wiodący przez parę następnych miesięcy.
Ja czekam natomiast osobiście na literaturę, jaka teraz powstanie (biografie, wspomnienia itp.). Jan Paweł II po swojej śmierci "napisał" kilka książek, Szymborska podobnie. Normalnie człowiek zacznie wierzyć w życie pozagrobowe :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Zablokowany

Wróć do „Geopolityka i współczesne konflikty zbrojne”