Wydawnictwo Napoleon V

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: kadrinazi »

Dzięki Arturze :) Troszkę się za mocno rozkręciłem w pisaniu, być może praca zostanie rozdzielona na dwa tomy, bo piszę i końca nie widać, a stron trochę dużo się zrobiło ;)
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Edukacja wojskowa Napoleona – proroctwo Guiberta:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=111

Kolejny fragment przedpremierowo na portalu. Tym razem z dalszej części, ze smakowitym fragmentem z Guiberta na końcu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Edukacja wojskowa Napoleona – król świstaków:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=111

Coś w ramach oczekiwań na nadchodzącą wiosnę, która jak na złość w tym roku nie chce nadejść. Kto lubi rewolucyjną retorykę, na pewno nie będzie się nudził.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: kadrinazi »

Wreszcie oddałem do wydawcy ukończoną książkę (ma być w sprzedaży od maja, wysyłka od czerwca). Jako że się zbyt mocno rozpisałem, musiałem dokonań cięć w tekście i parę artykułów wyleciało (załapią się do kolejnych książek...). Poniżej uaktualniony spis treści:

1. Wstęp
2. O terminologii słów kilka…
3. Słownik nazw geograficznych
4. Szwedzkie sztandary zdobyte przez wojska polskie i litewskie w okresie 1600-1629
5. Organizacja armii szwedzkiej w Inflantach w sierpniu 1601 roku
6. Armia szwedzka w Inflantach latem-jesienią 1609 roku. Organizacja i liczebność
7. Rolle popisowe rajtarii Mikołaja Korffa w okresie 1617-1635
8. Przyczynki źródłowe do organizacji i liczebności armii szwedzkiej w Inflantach i Kurlandii 1617-1618
9. Dragonia w armii szwedzkiej w okresie 1621-1629
10. Wykaz wojska Jego Królewskiej Mości wysłanego do Inflant. Komputy armii litewskiej w Inflantach w 1622 roku
11. Popis wojska wszystkiego Gustawowego [Inflanty 1625 rok]
12. Woysko Kwarciane na polu w Roku 1626
13. Armia szwedzka w Prusach latem i jesienią 1626 roku
14. Artyleria armii koronnej w wojnie 1626-1629
15. Popis Woiska dziewiąci tysięncy… [1626 rok]
16. Zeznanie Krzysztofa Zawadzkiego [grudzień 1626 roku]
17. Komputy armii litewskiej w Inflantach 1626-1628
18. Pułki jazdy koronnej w czasie wojny o ujście Wisły 1626-1629
19. Prezidia Wojskiem JKM opatrzone. Garnizony armii koronnej w Prusach [połowa 1627 roku - początek 1628 roku]
20. Zeznanie porucznika Pawła Strusia z 1627 roku [fragmenty]
21. Organizacja armii koronnej w Prusach w pierwszej połowie 1627 roku w oparciu o Comput Woyska K[róla]. J[ego]. M[ości]. Koronnego
22. Armia szwedzka w bitwie pod Tczewem – 7 (17) - 8 (18) sierpnia 1627 roku
23. Regestr wojska nieprzyjacielskiego. Armia szwedzka w Prusach w lipcu 1628 roku
24. Armia szwedzka w bitwie pod Górznem – 12 lutego 1629 roku
25. Armia koronna w bitwie pod Górznem w 1629 roku w relacjach szwedzkich
26. Comput Woyska J.K.M [w 1629 roku]
27. Designatio der Polnischen Armee wie die im Julio diess 1629 Jahrs befunden
28. Zagadnienie strat armii szwedzkiej w bitwie pod Trzcianą 27 czerwca 1629 roku
29. Popis [części] jazdy koronnej z 15 września 1629
30. Organizacja armii koronnej w Prusach w 1629 roku według rachunku skarbu koronnego
31. Armia szwedzka w Prusach i Inflantach w 1635 roku. Przyczynki źródłowe do organizacji i liczebności.
32. Bibliografia
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: duc de Fort »

Od dzisiaj w naszym sklepie poza grami można też zamawiać książki wydawnictwa Napoleon V.

Są to książki historyczne, w przeważającej mierze traktujące o historii wojskowości. Jeśli ktoś, poza rozgrywaniem bitew i kampanii na planszy, chciałby poznać historię związaną z danym okresem i przez to czerpać jeszcze większą przyjemność z rozgrywek, to myślę, że to jest po temu świetna okazja.

Oczywiście książki można zamawiać samodzielnie lub razem z grami. Książki zostały podzielone na kategorie związane z okresami w historii.

Zapraszam do zakupów.

Pozdrawiam
Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: kadrinazi »

Miło mi poinformować, że moja książka dostępna jest już w przedsprzedaży (z upustem 20%), rozsyłana będzie od 5 czerwca:
http://napoleonv.pl/opis/4053735/studia ... -1635.html
Kontakt tylko na maila
romanrozynski
Adjudant-Major
Posty: 307
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 17:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: romanrozynski »

Nie wiem czy to właściwe miejsce ale pozwolę sobie na małą autoreklamę.
W środę 5 czerwca godz. 20:00,
odbędzie się prezentacja mojej książki: Bitwa pod Zbarażem 1649
http://napoleonv.pl/opis/3856473/bitwa- ... -1649.html

w miejscu (blisko stacji SKM Gdańsk-Wrzeszcz):
Duszpasterstwo Akademickie "Na Czarnej" (parafia Najświętszego Serca Jezusowego)
ul. ks. J. Zator Przytockiego 3, Gdańsk - Wrzeszcz
Sala Akademicka, 1. Domu Parafialnego

Wszystkich chętnych, którzy akurat będą w tym czasie w Gdańsku serdecznie zapraszam.
Będzie oczywiście możliwość kupienia egzemplarza z dedykacją (albo bez).
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Niedawno w ofercie wydawnictwa pojawiły się rekomendowane już kilkakrotnie przez czytelników pozycje płk. Georga von Bruchmullera:

Artyleria niemiecka w bitwach przełamujących wojny światowej:
http://napoleonv.pl/opis/4132870/artyle ... towej.html

Artyleria w natarciu wojny pozycyjnej:
http://napoleonv.pl/opis/4132871/artyle ... yjnej.html

Pierwszą parę lat temu miałem okazję podczytywać i mogę polecić z czystym sumieniem. Mnie interesowały tam głównie takie zagadnienia jak formy prowadzenia ostrzału artyleryjskiego, zwłaszcza tzw. walec ogniowy. Przydaje się nie tylko do I wojny św., ale też do II wojny św.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Niedawno miałem okazję rozmawiać z wydawcą i wydawnictwo Napoleon V przyspiesza (a już do tej pory nie wszyscy nadążają z czytaniem książek, nie mówiąc o recenzowaniu) - nowych publikacji ma być jeszcze więcej.

Zobaczcie tutaj jaka perełka jest szykowana na 2014 rok. Sam nie interesuję się bardzo starożytnością, ale to dzieło naprawdę z wielką chęcią bym poznał:
http://napoleonv.pl/opis/4228624/kanny.html
Jak ktoś się interesuje I wojną światową, to myślę, że także mu podejdzie.

Niżej kilka innych tytułów.

Upadek średniowiecznego Królestwa Węgier: Mohacz 1526, Buda 1541:
http://napoleonv.pl/opis/4274906/upadek ... -1541.html

Wojna o Sukcesję Austriacką. Kampania Śląska 1740-1741:
http://napoleonv.pl/opis/4295078/wojna- ... -1741.html

Niemiecka Flota Pełnomorska w Wielkiej Wojnie:
http://napoleonv.pl/opis/4215891/niemie ... ojnie.html
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Fromhold »

Hmm poproszę szefa o podwyżkę i więcej wolnego na czytanie ;-)
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: clown »

Kanny Schlieffena :) niedogoniony króliczek niemieckiego Sztabu Generalnego w PWŚ :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Pejotl »

Świetlany obraz wydawnictwa przyćmił mi dosłownie przed chwilą passus z książki Eduarda von Hoepfnera "Wojna lat 1806-1807" Tom I., z rozdziału o organizacji armii francuskiej, strona 74.
"Dywizjom ciężkiej kawalerii, karabinierów i kirasjerów, z reguły przydzielano jedną baterię artylerii konnej, jednak, gdy dywizja liczyła więcej niż 4 dywizje, w jej składzie była cała dywizja artylerii konnej"
Co prawda moja wiedza o tej epoce co nieco już zdążyła zardzewieć, ale posługując się cytatem z jednego z polskich sportsmenów, powiedziałbym że "to nie błąd, to wielbłąd" (tłumacza/redakcji/korekty?).
Swoją drogą ciekawe ile taka dywizja artylerii konnej miałaby baterii?

Dla równowagi, na plus książki dodam, że opis bitwy pod Jeną zajmuje w niej 33 strony (a jest to tom o całej kampanii 1806), a np. w HB-ku Bellony poświęconym konkretnie tej bitwie - zaledwie 20 stron (o połowę mniejszego formatu).
Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Raleen »

Rzeczywiście przytrafił się spory bąbelek. Cóż, tak to bywa jak się dużo wydaje, a Napoleon V wydaje naprawdę dużo.
Zwłaszcza w tych pierwszych się zdarzało, chociaż zależy jeszcze od epoki. Potem wydawcy zwracano uwagę i wziął to sobie generalnie do serca.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
napoleonv
Appointé
Posty: 33
Rejestracja: czwartek, 23 stycznia 2014, 09:53

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: napoleonv »

Błędy się zdarzają i będą się zdarzać, taka ludzka natura. Tym niemniej trzeba starać się ich popełniać jak najmniej. O Jenie będziesz mógł poczytać, za niedługo wyjdzie świetna książka Patrycjusza Malickiego, Hopfner to taka przystawka ;)
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Re: Wydawnictwo Napoleon V

Post autor: Mariusz »

Coś ze średniowiecza wydawca planuje w najbliższym czasie? Był zapowiadany Marshall, ale czytałem, że nic z tego nie będzie.
Alea iacta est.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”