Wrzesień 1939

Forum systemu bitewnego "Wrzesień 1939".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Panowie, ponieważ było tu trochę zamieszania od strony informacyjnej, ale szczęśliwie podstawowe wiadomości są znane, ponieważ termin premiery nieubłaganie się zbliża, moja propozycja jest taka, że jak by ktoś miał jakieś pytania co do serii, można je tu zamieścić, a ja po dopytaniu prowadzących projekt wrzucę odpowiedzi (na ile będą w stanie odpowiedzieć). Na niektóre pytania raczej pewnie nie odpowiedzą, widziałem np. pytanie o szczegółowy plan co będzie w najbliższych 20 numerach, na co nie odpowiedzieli, ze zrozumiałych względów. Możecie oczywiście dopytywać bezpośrednio, ale to już jak komu wygodniej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Przemos19 »

1. Czy w gazetce z modelem będą także kalkomanie?
2. Czy w gazetce będzie instrukcja montażu z proponowanymi malowaniami, ze wskazaniem rejonu działań?
3. Czy modele będą sprzedawane osobno w wersji "pudełkowej" na rynek zachodni, gdzie daje się zauważyć pewne zainteresowanie projektem.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Fromhold »

1. Po ile sztuk będą sprzedawane figurki i w jakich zestawieniach?
2. Czy ich rzeźbę można w jakiś sposób porównać do tego co już istnieje na rynku, tzn czy będą grubsze, grubsza broń, dłonie etc czy też będą zachowywać bardziej realistyczne proporcje?
3. Czy będzie również wydawana artyleria, w tym przeciwlotnicza dla obu stron?
4. Czy bierzecie pod uwagę również stronę sowiecką?
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Kampania 1939

Post autor: psborsuk »

Raleen pisze:...widziałem np. pytanie o szczegółowy plan co będzie w najbliższych 20 numerach, na co nie odpowiedzieli, ze zrozumiałych względów.
Jak dla mnie to pytanie bardzo istotne z punktu widzenia zamówienia ewentualnej prenumeraty, więc nie rozumiem, skąd stwierdzenie o "zrozumiałych względach". Niektórzy nie chcą kupować kota w worku.
1. Czy jest przewidziana prenumerata?
2. Ile numerów będzie obejmować (wszystkie, partiami po 20/30/40 kolejnych numerów)?
3. Czy są przewidziane jakieś atrakcje/bonusy dla prenumeratorów?
4. Czy jest przewidziany plan wydawania na więcej niż 4 numery do przodu?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Przemos19 pisze:Czy modele będą sprzedawane osobno w wersji "pudełkowej" na rynek zachodni, gdzie daje się zauważyć pewne zainteresowanie projektem.
Jeśli chodzi o sprzedawanie bez gazetki - pisali, że nie będzie sprzedawane bez gazetki, ale na rynek zachodni to musiałoby być przetłumaczone, więc trochę bez sensu. Jutro dopytam.
psborsuk pisze:Jak dla mnie to pytanie bardzo istotne z punktu widzenia zamówienia ewentualnej prenumeraty, więc nie rozumiem, skąd stwierdzenie o "zrozumiałych względach". Niektórzy nie chcą kupować kota w worku.
1. Czy jest przewidziana prenumerata?
Ok, w sumie masz rację. Z marszu mogę odpowiedzieć, że prenumerata na pewno będzie i są ogólnikowe informacje co ma być w najbliższym czasie, ale tylko ogólnikowe.

Tyle od ręki z tego co i tak wiem. Resztę postaram się podać jutro do wieczora.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Zgodnie z zapowiedzią odpowiedzi na Wasze pytania ze strony wydawcy.
Przemos19 pisze:1. Czy w gazetce z modelem będą także kalkomanie?

Będą dodawane kalkomanie dla jednostek niemieckich (krzyże). Dla jednostek polskich generalnie kalkomanii nie będzie, ponieważ w czasie wojny nie miały oznaczeń; wyjątkiem będą tablice rejestracyjne.
Przemos19 pisze:2. Czy w gazetce będzie instrukcja montażu z proponowanymi malowaniami, ze wskazaniem rejonu działań?
Instrukcja montażu będzie na pudełku. Instrukcja z wzorami malowania będzie zarówno na pudełku, jak i w środku (z podaniem kolorów farb Vallejo).
Przemos19 pisze:3. Czy modele będą sprzedawane osobno w wersji "pudełkowej" na rynek zachodni, gdzie daje się zauważyć pewne zainteresowanie projektem.
Na dzień dzisiejszy przewidziana jest tylko sprzedaż modeli na zachód wraz z gazetkami. Odnośnie oferty sprzedaży samych modeli, która pojawiła się w internecie w jednym ze sklepów, sprzedawca tych modeli także zamawia modele razem z gazetkami. Nie ma obecnie formuły sprzedaży modeli bez gazetki.
Fromhold pisze:1. Po ile sztuk będą sprzedawane figurki i w jakich zestawieniach?
Ilość modeli zależy od konkretnego rodzaju wojska i sprzętu pancernego i zmotoryzowanego. Przykładowo: piechota po 20-24 ludzi, TKS - 1 sztuka, moździerze - 3 sztuki i 9 ludzi obsługi.
Fromhold pisze:2. Czy ich rzeźbę można w jakiś sposób porównać do tego co już istnieje na rynku, tzn czy będą grubsze, grubsza broń, dłonie etc czy też będą zachowywać bardziej realistyczne proporcje?
Modele będą miały zachowane realistyczne proporcje.
Fromhold pisze:3. Czy będzie również wydawana artyleria, w tym przeciwlotnicza dla obu stron?
Artyleria, w tym przeciwlotnicza, będzie wydawana, choć w odleglejszej przyszłości.
Fromhold pisze:4. Czy bierzecie pod uwagę również stronę sowiecką?
Tak.
psborsuk pisze:1. Czy jest przewidziana prenumerata?
Tak. Zamawiać prenumeratę będzie można od 15 listopada.
psborsuk pisze:2. Ile numerów będzie obejmować (wszystkie, partiami po 20/30/40 kolejnych numerów)?
Będzie kilka opcji. W sumie wstępnie przewidziane jest 79 numerów. Najmniejsza prenumerata obejmować będzie 11 numerów - wtedy koszt prenumeraty wyniesie tyle co 10 numerów (czyli 1 numer jest gratis) plus przesyłka gratis. Kolejna opcja to 23 numery - wtedy koszt prenumeraty wyniesie tyle co 20 numerów (czyli 3 numery są gratis) plus przesyłka gratis. Będą też kolejne przedziały - standardowo, im większa prenumerata, tym większe zniżki. Szczegóły powinny się pojawić przed premierą.
psborsuk pisze:3. Czy są przewidziane jakieś atrakcje/bonusy dla prenumeratorów?
W przyszłości tak, ale jeszcze są w trakcie opracowywania.
psborsuk pisze:4. Czy jest przewidziany plan wydawania na więcej niż 4 numery do przodu?
Tak, co więcej są już (fizycznie) gotowe modele z kilku dalszych numerów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Przemos19 »

No to świetne wiadomości, zwłaszcza cieszą kalkomanie z krzyżami, których mi zawsze brakuje.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Fromhold
Général de Division
Posty: 3383
Rejestracja: poniedziałek, 1 marca 2010, 21:38
Lokalizacja: obóz warowny
Has thanked: 20 times
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Fromhold »

Jak rozumiem będą to białe i żółte krzyże? ;)
Są doskonałe figurki i modele. Są też doskonałe plany i materiały źródłowe, ale nigdy nie idzie to w parze.
http://fromholdblog.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Fromhold pisze:Jak rozumiem będą to białe i żółte krzyże? ;)
Tego to już nie wiem ;). Zawsze mogę zapytać. W sumie za parę dni możemy sporządzić kolejną listę pytań, jeśli coś Was będzie szczególnie nurtowało.

A i ja sądzę, że będę miał parę newsów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Kampania 1939

Post autor: psborsuk »

Jeżeli zabawę w pytania i odpowiedzi będziemy kontynuować, to odniosę się do ostatniej odp na moje pytania:
Raleen pisze:
psborsuk pisze:4. Czy jest przewidziany plan wydawania na więcej niż 4 numery do przodu?
Tak, co więcej są już (fizycznie) gotowe modele z kilku dalszych numerów.
1. Możliwe, że wyraziłem się nieprecyzyjnie w ostatnim pytaniu, mea culpa. Czy wraz z pojawieniem się możliwości zamówienia prenumeraty (wraz ze wszystkimi jej wariantami) zostanie opublikowany oficjalny plan wydawniczy?
2. W związku z powyższym, czy będzie możliwość wyboru konkretnych numerów do prenumeraty (np. tylko modeli Polaków)?
3. Kiedy mają ukazać się zasady do Kampanii (tak, widziałem czyjąś odpowiedź na moje pytanie "są w trakcie testowania", ale dla mnie to żadna odpowiedź)? Jakiś przybliżony termin, czy też na razie jest to łabędzi śpiew przyszłości?

Na razie tyle, z góry dzięki za pomoc w uzyskaniu odpowiedzi!
tomcio
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: wtorek, 25 września 2012, 12:56

Re: Kampania 1939

Post autor: tomcio »

Mam pytanie czy w planach jest też kawaleria i ewentualnie konne zaprzęgi do dział, taczanki.
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Umpapa »

1. Czy w planach jest wydanie specjalne z pociągiem pancernym w skali 1:72, najlepiej o rozstawie osi przekonwertowanym by pasował na popularne tory H0?

2. Biorąc pod uwagę fakt, iż polska drużyna liczyła aż 19 żołnierzy, chcąc uzyskać niepowtarzalność żołnierzy w obrębie jednej drużyny (w systemach innych niż Kampania 1939, takich jak: BGO, Chain of Command, Bolt Action czy OOW2) potrzebujemy 17 odmiennych wzorów modeli strzelców. Czy możemy liczyć, iż docelowo (na przestrzeni kilku numerów?) będzie wydane tyle różnych wzorów modeli strzelców?
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Odpowiedzi wydawcy na kolejną serię Waszych pytań.
psborsuk pisze:1. Możliwe, że wyraziłem się nieprecyzyjnie w ostatnim pytaniu, mea culpa. Czy wraz z pojawieniem się możliwości zamówienia prenumeraty (wraz ze wszystkimi jej wariantami) zostanie opublikowany oficjalny plan wydawniczy?
Cały plan wydawniczy (wszystkie numery) nie będzie obecnie publikowany. Odnośnie prenumeraty, wkrótce pojawi się szczegółowa informacja na stronie wydawnictwa.
psborsuk pisze:2. W związku z powyższym, czy będzie możliwość wyboru konkretnych numerów do prenumeraty (np. tylko modeli Polaków)?
Nie będzie takiej możliwości.
psborsuk pisze:3. Kiedy mają ukazać się zasady do Kampanii (tak, widziałem czyjąś odpowiedź na moje pytanie "są w trakcie testowania", ale dla mnie to żadna odpowiedź)? Jakiś przybliżony termin, czy też na razie jest to łabędzi śpiew przyszłości?
Premiera planowana jest wraz z premierą serii, ale trwają jeszcze testy i priorytetem wydawnictwa jest, by pod względem jakościowym przepisy zadowoliły graczy.
tomcio pisze:Mam pytanie czy w planach jest też kawaleria i ewentualnie konne zaprzęgi do dział, taczanki.
Kawaleria na pewno będzie, przygotowywane są też w ramach systemu "Kampania 1939" osobne zasady dotyczące kawalerii. Konne zaprzęgi do dział i taczanki to plany na dalszą przyszłość, aczkolwiek zamiarem wydawcy jest wypuszczenie na rynek możliwie największej liczby modeli do kampanii wrześniowej, w tym także tych modeli.
Umpapa pisze:1. Czy w planach jest wydanie specjalne z pociągiem pancernym w skali 1:72, najlepiej o rozstawie osi przekonwertowanym by pasował na popularne tory H0?
W przypadku pociągu pancernego powstaje kwestia czy należałoby go wydać samodzielnie w jednym numerze czy w kilku i właśnie kwestia torów, które także należałoby dołączyć. Tak, że z szeregu względów wydanie pociągu w ramach serii jest wyzwaniem. Plany na dalszą przyszłość.
Umpapa pisze:2. Biorąc pod uwagę fakt, iż polska drużyna liczyła aż 19 żołnierzy, chcąc uzyskać niepowtarzalność żołnierzy w obrębie jednej drużyny (w systemach innych niż Kampania 1939, takich jak: BGO, Chain of Command, Bolt Action czy OOW2) potrzebujemy 17 odmiennych wzorów modeli strzelców. Czy możemy liczyć, iż docelowo (na przestrzeni kilku numerów?) będzie wydane tyle różnych wzorów modeli strzelców?
Obecnie jest już 8 wzorów piechoty. Do tego osobne wzory żołnierzy są dla sztabów, które można włączyć do piechoty, jeśli ktoś chce uzyskać maksymalną różnorodność pojedynczej drużyny piechoty. W przyszłości prawdopodobnie pojawią się kolejne wzory, ale jest to na etapie planów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: AWu »

Umpapo cały pociąg pancerny w 1:72 to zwykle koszt około 500 - 1000 złotych (małe rosyjskie bywają tańsze).

Szczerze wątpię czy jest szansa w serii z praktycznego punktu widzenia :>
Ale jestem Za!

Natomiast co do pojedynczych modeli to twoja obsesja niepowtarzalności jest na szczęście tylko Twoja :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43395
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Kampania 1939

Post autor: Raleen »

Jak seria się rozwinie i zyska popularność to wiele rzeczy będzie możliwe, tym bardziej, że za rok mamy 75 rocznicę wybuchu II wojny światowej (nie wiem czy wszyscy zauważyli). I to jest tak naprawdę odpowiedź na wiele pytań i marzeń ;).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Wrzesień 1939”