Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Sarmor »

Tutaj można zobaczyć zdjęcia z ostatniego z wczorajszych starć: http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 304&type=1
Przepraszam za nierówną jakość, ale uczę się robić zdjęcia bez flesza.

System coraz bardziej mi się podoba, choć nie zdążyłem jeszcze przeczytać wysłanego skrótu zasad. Chyba sprawię sobie jakąś małą grupę Apaczów w niedalekiej przyszłości. :)

Tak sobie pomyślałem, że jakby dopisać dobre zasady do broni automatycznej, to można by nawet odgrywać starcia z Dalekiego Wschodu początku XX wieku. Japońska armia, siły watażków, bandyci... coś a la "Dobry, zły i zakręcony". Tylko modele trochę trudniej kupić, ale w dobie internetu nie jest to niemożliwe.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43396
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Raleen »

Relacja z rozgrywek testowych na Portalu Strategie (1):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132

Z góry proszę o wybaczenie wszelkich moich ewentualnych konfabulacji co do przebiegu gry, ale pisałem w oparciu o to co zapamiętałem. Za to sądzę, że zdjęcia wyszły dobrze i udało się uchwycić ten ulotny klimacik, o który w tym wszystkim najbardziej chodzi (przynajmniej tak mi się wydaje).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Yori »

No i piknie koledzy :)

A ja już ruszyłem z produkcją własnych zabudowań, nie mogę się doczekać kolejnej strzelaniny :D
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 541 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Umpapa »

Sarmor pisze:choć nie zdążyłem jeszcze przeczytać wysłanego skrótu
To ja też chcę skrót zasad! :D Do potestowania...
Na PW wyślę adres mailowy.

Czy dobrze zgaduję, że to jest system procentowy ala WFRP, gdzie wartość procentowa rzutu udanego (czyli poniżej wartości umiejętności) oznacza rozmiar sukcesu, zaś odwrócona liczba oznacza lokalizację trafienia (wypadło 26 - odwracamy na 62, gdzie 60-69 oznacza trafienie w prawą ręke o stopniowo rosnącej ciężkości)?
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Yori »

Umpapa pisze:Czy dobrze zgaduję, że to jest system procentowy ala WFRP, gdzie wartość procentowa rzutu udanego (czyli poniżej wartości umiejętności) oznacza rozmiar sukcesu, zaś odwrócona liczba oznacza lokalizację trafienia (wypadło 26 - odwracamy na 62, gdzie 60-69 oznacza trafienie w prawą ręke o stopniowo rosnącej ciężkości)?
Nie, zasady są inne.
DKSabir
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 21:45

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: DKSabir »

Witam
Na wstępie dzięki wielkie Panowie za spotkanie, fajną atmosferę ,grę i uwagi co do systemu. Dzięki Rysiu za zdjęcia i relację z potyczki, oraz pomoc w organizowaniu spotkania. Yori i Sarmor dzięki za zdjęcia i umieszczenie na blogu :) .Dzięki Pawełku za wszystko.

Panowie miło mi czytać, że system wam się podoba, ale tak samo cieszę się z waszych spostrzeżeń, co do pewnych aspektów które można poprawić .
Raleen pisze: Bardzo dobrze wróżę temu projektowi, byle Darek nie stracił zapału do ciągnięcia dalej prac.
Darek nie traci zapału i walczy dalej.

Kadzik dobrze, że zwróciłeś uwagę na walkę wręcz, bo też z Pawłem się nad tym zastanawialiśmy.
Kadzik pisze: Skoro już o walce wręcz mowa, wydaje mi się (na podstawie tego co widziałem, więc mogę się mylić), że coś nie działa. Bazowa szansa na trafienie przeciwnika 10% wydaje się za mała. Walka nożem to już 20%, ale wciąż mało.
10% to z jednej strony jest mało, ale z drugiej strony są cechy takie jak Walka wręcz, walka białą bronią i Walka dwoma broniami ( tyczy się białej ) i tu dodajemy odpowiedni współczynniki plus dodatki za broń, do tych podstawowych 10% i po podliczeniu okazuje się że dany bohater ma wartość, 30 czy 40%. Pamiętajcie panowie, że tak naprawdę zwłaszcza w kampanii to od gracza zależy jakie cechy wybierze. Ale zgodzę się, że nad walką wręcz trzeba będzie popracować zwłaszcza w XVIIIw, gdzie będzie tego więcej.
Yori pisze:
Kadzik pisze:Koleś 1 ma szansę trafienia 20%, koleś 2 40%. Obaj rzucają jednocześnie. Celem jest by rzucić więcej niż przeciwnik, ale niżej niż szansa trafienia.
To dobra koncepcja. W końcu zdarzało się nawet, że goście nadziali się na bagnety jednocześnie, albo dostał ktoś nożem po żebrach, w tym samym momencie dusząc przeciwnika.
Przekonałeś mnie. Teraz trzeba przekonać Darka :D
To przekonywanie Darka, to trza oprzeć bar :lol:
A tak poważnie, są pewne pomysły na walkę wręcz i jak ją trochę podkręcić. Udało nam się nawet trochę potestować z Pawłem i wyszło nie najgorzej. Będę relacjonował na bieżąco ;)
GRZ pisze:@Kadzik
Nie mam nic do walki turowej. Po prostu w rl wygląda to głupio: mel biegnie nie strzelamy bo jego tura, doszedł do cc więc nie strzelamy bo jest przy naszym, inicjatywa w cc i angol jak z kamienia mel nawala krytyki, następne tury to samo. (Jakiś noob grał angolami, trzeba ich było skonsolidować i w mini "czworobok" ;), ale na tak niezbalansowaną rozpiskę i napoleon nic nie poradzi)
W Tombstone jest możliwość strzelania do walczących, z tym że jest duża szansa trafienia swego.

Panowie jeszcze raz dzięki i do zobaczenia.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43396
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Raleen »

Relacja z rozgrywek testowych na Portalu Strategie (2):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=132
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
DKSabir
Appointé
Posty: 34
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2012, 21:45

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: DKSabir »

Witam
Dzięki Rysiu za drugą relację i fajne zdjęcia.

A z nowych rzeczy posiedziałem nad walką wręcz i wydaje mi się ze teraz będzie dobrze. Postarałem się aby przewagę w niej mieli dobrzy wojownicy. Pierwsze testy wyszły pozytywnie i dość klarownie w połączeniu ze strzelanina. Teraz więcej testów :)
Yori pisze: A ja już ruszyłem z produkcją własnych zabudowań, nie mogę się doczekać kolejnej strzelaniny :D
Jakie domki ? W stylu meksykańskim ?? Mam nadzieje, że wrzucisz zdjęcia.
Umpapa pisze:
Czy dobrze zgaduję, że to jest system procentowy ala WFRP, gdzie wartość procentowa rzutu udanego (czyli poniżej wartości umiejętności) oznacza rozmiar sukcesu, zaś odwrócona liczba oznacza lokalizację trafienia (wypadło 26 - odwracamy na 62, gdzie 60-69 oznacza trafienie w prawą rękę o stopniowo rosnącej ciężkości)?
Nie. Jest jeden rzut trzema kośćmi który opisuje czy jest trafienie, w co i z jakim skutkiem.
Umpapa pisze:
Sarmor pisze:choć nie zdążyłem jeszcze przeczytać wysłanego skrótu
To ja też chcę skrót zasad! :D Do potestowania...
Panowie proszę o trochę cierpliwości, powstaje skrót który będę mógł udostępnić do testów, ale musicie zrozumieć, że niestety tzw. proza życia praca, rodzina itp. to skutecznie spowalnia, poza tym chce najpierw dopracować parę rzeczy zanim je wypuszczę.
O postępach będę informował na bieżąco. ;)

Pozdrawiam
Darek
Kadzik

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Kadzik »

Bardzo miło słyszeć o postępach w pracy :D

Co do budynków Yoriego; nie widziałem ich jeszcze (ba, nawet dokładnych planów nie znam), ale pewnie robi do wojen francusko-indiańskich.
Pochwalę się, że nieco płotków zrobiłem, które i do old westa się nadadzą....chociaż nieco zbyt obfite w trawę :P Żona w poniedziałek wraca z aparatem, to pyknę zdjęcia we wtorek.
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Yori »

Domki robię uniwersalne, będą się nadawać do wojny francusko-angielskiej, wojny o niepodległość, dzikiego zachodu a nawet walk przemytników w czasach prohibicji :D

Ale raczej na północne pogranicze.

Trzej Mohawkowie już się malują ;)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Yori »

Pierwsze koty za płoty :D

Dwaj Mohawkowie są gotowi do oskalpowania każdego napotkanego żabojada. Do obejrzenia tu:

http://yori-hobby.blogspot.com/2013/03/ ... hawks.html
Kadzik

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Kadzik »

W pytkę! :)
Mnie aż nosi, by malować. A tu nie ma czego :(
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: AWu »

Hiper absurdalnie nie moja epoka.. Ale ci Indiańcy testowi są genialni.
Idealnie twój styl pasuje do tych modeli.

Jedni z lepszych Indian jakich widziałem w ogóle!
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: Yori »

Uff! Uff! Blade twarze są niezwykle uprzejmi!
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Tombstone - nowy system dla Dzikiego Zachodu

Post autor: AWu »

BTW.. a propo, ostatnio wpadł mi w oczy taki filmik o Indianach, może was zainteresować.

http://youtu.be/TMDWfDkap0w
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”