Ogniem i mieczem (Wargamer)

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
Grodzio
Sergent
Posty: 146
Rejestracja: poniedziałek, 7 lutego 2011, 18:35
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Grodzio »

stelker pisze:Może pytanie głupie, ale gdzie można znaleźć informacje o tych konkursach i szykuje się aktualnie jakiś?
Tutaj:http://www.ogniemimieczem.wargamer.pl/
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: stelker »

ragozd pisze:Srebrne są bodajże tylko kule na kopiach ;)
Mi wymóg koszerności w figurkach nie podobał się od początku i ile mogłem namawiałem i namawiam Wargamera do zmiany tej decyzji. Wg mnie przynosi ona więcej szkody niż pożytku, no ale jak to mówią, nikt nie jest bez wad ;) Może przynajmniej darmowe uproszczone (graficznie) zasady uda się wylobbować ;)
@Stelker - zestawy startowe są planowane i RON już jest, dwa kolejne w końcowej fazie składania i ukażą się na tygodniach. Wszystkiego na raz jednak zrobić się nie da
Pytanie do Sosny rozumiem że teraz to jest niewykonalne bo muszą się zwrócić koszta produkcji systemu ale czy w przyszłości takie opublikowanie zasad wchodzi w gre ? I czy wiadomo już w jakiej cenie będą startery ?
sosna
Caporal
Posty: 61
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 21:03
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: sosna »

Pewnie kiedyś opublikujemy zasady podstawowe w necie. W tej chwili nie mamy czasu się tym zajmować. Zdecydowanie pilniejsze jest składanie kolejnych suplementów w pdf - nowych podjazdów, materiałów dodatkowych etc. Potem skład angielskiej wersji, potem z kolei skład suplementu o Potopie. Nie sądzę aby to szybko się pokazało. Zresztą naprawdę nie widzimy takiej konieczności - podręcznik sprzedaje się bardzo dobrze - stąd wnoszę, że cena nie jest zaporowa.

Nie mamy wyceny z drukarni, która przygotowuje materiały graficzne. Nie jesteśmy w stanie wycenić jeszcze podjazdu. Sądzę, że zestaw RON pokaże się w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: AWu »

stelker pisze:Może pytanie głupie, ale gdzie można znaleźć informacje o tych konkursach i szykuje się aktualnie jakiś?
Dobre pytanie, goniec sronirec ale..

"chłopski informator" poważnie mnie zainteresował :)
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: kadrinazi »

AWu pisze: "chłopski informator" poważnie mnie zainteresował :)
No masz, najlepsze źródło informacji - już co najmniej od średniowiecza. Cytując Sapkowskiego - Powiadali, że są jako goryle na tyłach wrażych ;)
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: stelker »

Albo "Powiadają że my tyraz imperiolna prowincja [...] A na monecie cysosz jest wybity".
Ciekaw jestem zasad tego modelu bardziej niż samej figurki .
ragozd
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: czwartek, 20 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Warszawa, Kielce

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: ragozd »

sosna pisze: Zresztą naprawdę nie widzimy takiej konieczności - podręcznik sprzedaje się bardzo dobrze - stąd wnoszę, że cena nie jest zaporowa.
Ale nabywcy podręcznika widzą. Pdf w smartfonie jest wygodniejszy niż 2 kg książka podczas grania.
Z drugiej strony - są pilniejsze prace jak np. uporządkowany FAQ czy komplet oddziałów - ale w drugiej kolejności elektroniczne zasady będą bardzo pomocne.
Żeby życie miało smaczek, raz planszówka, raz bitewniaczek
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: stelker »

Właśnie słyszałem trochę na temat gabarytów podręcznika o ile pamiętam do było porównanie wagi podręcznika do wagi pudełek z armiami . A czy nowe podręczniki mają już indeks czy jest tylko osobny pdf ?
ragozd
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: czwartek, 20 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Warszawa, Kielce

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: ragozd »

Nie ma nowych podręczników - nakład jest odpowiednio duży by nie skończył się po 3 miesiącach ;) Indeks jest w pdf
Żeby życie miało smaczek, raz planszówka, raz bitewniaczek
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

Recenzja systemu na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=129
Ostatnio zmieniony niedziela, 14 października 2012, 23:09 przez Telamon, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Przemos19 »

Ciekawa recenzja, widać że jest to jeszcze system trochę w fazie Beta.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Cisza »

W zasadzie zgadzam się z recenzją. Co do figurek faktycznie poziom bardzo różny. Nawet w jednym zestawie zdarzają się rzeźby całkiem ładne i dobrze wykonane jak i takie sobie (tak jest np. w przypadku szwedzkiej piechoty nowego wzoru czy rajtarów. Co do jakości wykonania podręcznika się nie zgodzę. Mój trzyma się całkiem dobrze więc chyba dostałeś jakiś wybrakowany egzemplarz (ja bym reklamował). To akurat zdarza się każdemu wydawcy.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Telamon »

Co do jakości wykonania podręcznika się nie zgodzę. Mój trzyma się całkiem dobrze więc chyba dostałeś jakiś wybrakowany egzemplarz (ja bym reklamował).
Corsarii mi opowiadał, że ze swoim się kąpał, zatem wierzę. Opisałem tylko to z czym miałem styczność bezpośrednią. Reklamować nie reklamowałem, wziąłem klej do drewna, skleiłem i odsprzedałem razem z figurkami jakiś czas temu.
Awatar użytkownika
stelker
Colonel en second
Posty: 1298
Rejestracja: niedziela, 28 listopada 2010, 14:16
Lokalizacja: Biłgoraj/Lublin
Been thanked: 56 times

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: stelker »

Gram w OiM i mam mieszane uczucia na temat jakości podręcznika i figurek sporo figurek jest moim zdaniem zwyczajnie brzydkich, a podręcznik się rozpada natomiast mechanika systemu jest całkiem fajna. Natomiast mam wrażenie, że z forum OiM zrobił się koło adoracji Wargamera, swego czasu jak pisałem, że figurki szwedzkie są brzydkie, to udowadniano mi, że się mylę, a tak naprawdę są świetne choć i tak uważam, że QR jest o klasę lepszy.
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2181
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Ogniem i mieczem (Wargamer)

Post autor: Cisza »

Co do mechaniki same ruchy, sposób wydawania rozkazów fajne, ale najbardziej mnie odrzuca liczba zasad specjalnych, których wybór na początku rozgrywki niepotrzebnie przedłuża rozpoczęcie gry. Przy grach na wyższym poziomie niż podjazd znacząco wpływa to już na grywalność, a nie wiem czy najwyższy poziom, walna wyprawa, w ogóle będzie grywalny.

Poza tym moim zdaniem trochę jednak za silna jazda. Na przykład doświadczona piechota, gdy jest szarżowana od frontu, a nie ma rozkazu obrony powinna mieć jednak możliwość jej podjęcia po przejściu testu.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - do końca XIX w.”