Nasze kolekcje figurek

Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: WarHammster »

Ładne, jest na czym oko zawiesić :), kobiety powinny być zazdrosne o Twoje figurki ;)
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Sarmor »

Bardzo ładne, czyste figurki.
Miła odmiana od zakurzonych tanków i ubłoconych sołdatów. :)
TheNode.pl – zapraszam!
headache

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: headache »

To ja też się pochwalę niezakurzonymi tankami i nieubłoconymi sołdatami :D
Obrazek
Obrazek

Rzadko maluję 15-tki więc wszelkie krytyki i sugestie mile widziane :)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: WarHammster »

Ja na Twoim miejscu nie ciapał bym twarzy farbami (poz farbą kolory skóry), oczu itp. użyłbym tylko washy, które wyeksponują rysy. Nie malowałem 15mm, ale tak robię w 28 i 20mm. Poza tym widzę, że nakładasz zbyt dużo farby, co powoduje zalewanie szczegółów. No i cos się zbytnio świecą, no chyba, że to jedwab ;).

Co do piechoty, tej niebieskiej, nie mam zastrzeżeń, ale to też z uwagi, że zdjęcia robione są na słońcu, a tak jasne światło potrafi ukryć wady, niedociągnięcia idt. Np. dostrzegłem nie opiłowane łączenia figurek (nie martw się, ja często zapominam spiłować łączenia :D), połysk mundurów, a przecież w lateksie nie byli odziani. Dodał bym więcej cieni i zmatowił mundurki poprzez nałożenie rozrzedzonej niebieskiej farby lub lakierem matowym vallejo. Ogólnie figurki 28mm prezentują się bardzo ciekawie i są ładne. Przyjmij moją krytykę. W ramach moich wymądrzań się, prezentuje swoją drużynę Hama w skali 28mm:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Mores
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 6 kwietnia 2012, 19:26

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Mores »

Dziękuje wszystkim za opnie i sugestie. Krytyka i uwagi konieczne jak i wskazane :)
Mój warsztat dopiero raczkuję i dużo muszę się nauczyć. Zagłębiam techniki ale to z czasem.
LOTR-we figurasy wyglądają pysznie. Bardzo mi się podobają.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: WarHammster »

Ja, nim zacząłem "jako tako" malować przemalowałem bardzo dużo figurek, a jeszcze więcej zepsułem, więc jeśli, to Twoje pierwsze figurasy, to powiem Ci, że niebawem będziesz mistrzem ;)
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
headache

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: headache »

Dzięki :) fakt że ryjki są mocno kontrastowe ale jak zauważyłem to im mniejsze figurki tym bardziej trzeba je kontrastowo pomalować bo inaczej z odległości metra się zlewają :)
Awatar użytkownika
Warchoł
Strażnik wielki koronny
Posty: 2024
Rejestracja: czwartek, 19 marca 2009, 20:24
Lokalizacja: Kattowitz/ Домброва-Гурнича

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Warchoł »

Oto moja najnowsza konwersja, towarzysz racowski z połowy XVI wieku - fimo effect + deli z tureckiego zestawu Zvezdy + płaszczyk ze zvezdovego bojara + stara karta kredytowa na tarczę i podstawkę.
Obrazek
Muszę jeszcze domalować kilka metalowych szczegółów(grot włóczni, obicie pochwy szabli etc.).
Prawem i Lewem: sarmacki skirmish: http://www.sarmackiskirmish.blogspot.com

PiL: Koroniarze, Boćwiny, Lipkowie, Węgrzy, Szeklerzy, Wołosi, Mołdawianie, Pludracy, Kozacy, Serbowie, Chorwaci
BGK/CoC: Rumuni
BW-N: Księstwo Warszawskie
Awatar użytkownika
kaktus292
Sous-lieutenant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: kaktus292 »

Hej, świetny paten, zrobiłeś ich więcej? Lecz ............małe i nieostre zdjęcie, więc trudno ocenić. Może to kwestia światła ale konik jakiś taki pomarańczowy wyszedł.
Sowieci w szarży - Zvezda
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Pryzmek
Sergent-Major
Posty: 174
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 09:13
Lokalizacja: Wągrowiec k.Poznania

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Pryzmek »

Sowieci bombowi. Jakiej farby użyłeś na bluzy. Ja walczę z Ruskimi już jakiś czas (vallejo 70924), ale nie wychodzi taki fajny kolorek jak u Ciebie...
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Raleen »

Super :shock: . I to tło pod figurkami też.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PzKpfw II

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: PzKpfw II »

Hehehe, nie wiem czy zamieszczać swoje, bo to fantasy, ale nie żaden WH :) Liczę na porady WarHammstera, bo maluję od niedawna.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Raleen »

Możesz zamieszczać fantasy. Ograniczenia są tylko w konkursie co do prac.
Chociaż wiadomo, że u nas forum skupia się na tematyce historycznej.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: WarHammster »

Pryzmek, pierwsze zdjęcie naprawdę fajnie Ci wyszło. Ładnie widoczne detale i cieniowanie. Dobra odległość modeli do aparatu, odpowiednie światło. Jednak drugie zdjęcie jest za duże, powinieneś zmniejszyć je dwukrotnie. Cała magia ucieka przez takie zbliżenia, bo są nienaturalnie (zdecydowanie za za duże) większe do rzeczywistych rozmiarów. Widać piksele, drobiny kurzu i odciski ;)
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Pryzmek
Sergent-Major
Posty: 174
Rejestracja: wtorek, 22 lutego 2011, 09:13
Lokalizacja: Wągrowiec k.Poznania

Re: Nasze kolekcje figurek

Post autor: Pryzmek »

Rzeczywiście "przepasione" to zdjęcie... A co z kolorem dla sowietów?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”