Kingdom of Heaven (MMP)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 29 sierpnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Ziemia
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: Smerf Maruda »

No, ja już to sobie zamówiłem... Może istnieje możliwość dorzucenia drugiej sztuki do zamówienia.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Kurcze z jednej strony bym chciał a z drugiej zmroziła mnie fotka z "rozgrywki": 5 cm stos żetonów na jednym polu :(. Rozumiem, że jeszcze instrukcji do tego cuda nie ma?
Awatar użytkownika
gocho
Adjudant-Major
Posty: 338
Rejestracja: środa, 26 maja 2010, 11:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: gocho »

Jakie są Wasze doświadczenia z preorderowaniem gier wojennych? Chodzi mi głównie oto kiedy w końcu wyjdą gry Kingdom of Heaven i Virgin Queen? Rozpoczęcie preorderowania było już ok. roku temu. Jak długo zatem przyjdzie czekać graczom na możliwość otrzymania / zakupu ww. gier?
"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Wilk »

Jakiś czas temu otrzymałem update, że karty się drukują a cała gra będzie prawdopodobnie rozsyłana na początku 2012. Chyba na nic tak nie czekam i to już od kilku lat. (Jest to także mój pierwszy preorder w MMP, mam nadzieję, że nic nie schrzanią). :)

Edit: pomarudzę tylko, czy oni nie mogli zostawić świetnego tytułu, jakim jest/był "Outremer", tylko musieli przejąć z tego niewyobrażalnie czerstwego filmu? ;)
Awatar użytkownika
Derenga
Sergent
Posty: 145
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2010, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Derenga »

Wilk pisze:Edit: pomarudzę tylko, czy oni nie mogli zostawić świetnego tytułu, jakim jest/był "Outremer", tylko musieli przejąć z tego niewyobrażalnie czerstwego filmu? ;)
Pewnie chcieli żeby tutuł był bardziej "chwytliwy" dla nowych graczy.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Wilk »

Wiem, ale takie chwyty to jednak wieś straszliwa i zasługują, żeby teraz holywoodzcy prawnicy im na łby spadli (zwłaszcza że gracze wojenni raczej znają w miarę historię i doprawdy nie potrzebują chwytów ogranych na redneckach z Oklahomy ;) ). Tu zresztą przemawia przeze mnie pewna zgorzkniałość i zdaję sobie sprawę, że po raz kolejny jadę po MMP, ale inaczej się za bardzo nie da - gra jest na preorderze całe wieki, jakoś od 2007, 2008 roku, jakieś dwa lata temu osiągnęła limit, w tej chwili osiągnęła go z dużą nawiązką, a to dalej nie wychodzi, zaś "in final production" jest od roku albo lepiej - przerasta mnie zrozumienie, dlaczego wcześniej wydano "Breakthrough: Cambrai", skoro KoH ponoć jest od dawna dotestowany i gotowy, obstawiam, że jakiś czereśniak uznał, iż WWI to przecież ciekawsze niż jakieś głupie krucjaty (żeby nie było, B:C też mnie interesuje i wygląda na fajną grę, ale mnie to wnerwiło swego czasu).
Teraz mam spore obawy o ten druk KoHa na początku roku, bo MMP znowu zaliczyło klasyczną dla siebie żenadę, tzn. jakieś spore problemy z drukiem "Where Eagles Dare" (krzywo posztancowane żetony, bieda jak nie wiem, zważywszy że to ma być luksusowe wydanie i chyba ich najbardziej oczekiwany tytuł), więc znając ich, wszystko się teraz może przesunąć. W sumie, biorąc pod uwagę tę całą radosną twórczość, długo się wahałem, czy ich wspierać preorderem, ale zobaczyłem, że już jest tyle zamówień, że gra się może b. szybko wyczerpać po wydaniu, a jakby mi się nie udało kupić, eksplodowałbym ze złości. Mam nadzieję, że będzie dobrze, inny tytuł, na który wieki czekałem, czyli "Sekigahara" nie zawiódł, ufam, że tu będzie podobnie.
Awatar użytkownika
Derenga
Sergent
Posty: 145
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2010, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Derenga »

Wilk pisze: W sumie, biorąc pod uwagę tę całą radosną twórczość, długo się wahałem, czy ich wspierać preorderem, ale zobaczyłem, że już jest tyle zamówień, że gra się może b. szybko wyczerpać po wydaniu, a jakby mi się nie udało kupić, eksplodowałbym ze złości. Mam nadzieję, że będzie dobrze, inny tytuł, na który wieki czekałem, czyli "Sekigahara" nie zawiódł, ufam, że tu będzie podobnie.
No z grami MMP jest potem właśnie taki "problem". Jak nakład się skończy to nigdy nie wiadomo, czy gra wróci w dodruku. Ja na ten przykład usilnie poszukuję Seven Pines i Perryville, ale nic nie wskazuje na to żeby je wznowili.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Wilk »

Ja bym powiedział nawet brutalniej, zasadniczo nic poza ASLem nie wraca, a i ASL wraca tak, że fani zgrzytają zębami (motywy z gatunku: nie można kupić zasad). Pewnie mnie ktoś poprawi, ale chyba jedyny raz, jak pamiętam, że MMP cokolwiek dodrukowało z innych gier to było z Warriors of God, ale to był (zasłużenie) ich wielki hit sprzedażowy, nie jestem pewny, ale miał być dodruk AVL kiedyś tam (jeszcze zanim wyszło AVD), tyle że chyba na obiecankach się skończyło.
Awatar użytkownika
Derenga
Sergent
Posty: 145
Rejestracja: sobota, 27 listopada 2010, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Derenga »

Problemem dla MMP może być chyba jeszcze fakt, że ich systemy są raczej "ciężkawe", a przez to większość ich tytułów kupują starzy wyjadacze.
Awatar użytkownika
ash73
Adjudant
Posty: 228
Rejestracja: piątek, 9 września 2011, 23:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: ash73 »

Derenga pisze:Problemem dla MMP może być chyba jeszcze fakt, że ich systemy są raczej "ciężkawe", a przez to większość ich tytułów kupują starzy wyjadacze.
Każdy system i gatunek gier potrzebuje innowacji i nowych graczy. Gdybym nie zobaczył/uzyskał dostępu do combat commandera, SPQRa, czy nie przeczytał o tych wspaniałych wieloosobowych grach historycznych wydanych niedawno (relatywnie) nie wróciłbym do tej formy zabawy po prawie 20 latach przerwy. Obecnie gracz wymaga więcej. ASL -moim zdaniem- to chodzący trup, a MMP nigdy nie wyjdzie poza granicę opłacalności bez zmiany formuły wydawniczej. Z tego co wiem, nawet gigant taki jak GMT nie robi kokosów, a nie oszukujmy się: firma podjęła ostatnimi latami wiele trafnych decyzji i wydała wiele wspaniałych tytułów, które na innym niż niszowy rynku przyniosłyby jej sławę i sporo kasy.

Reasumując, albo MMP coś zmieni w swoim podejściu, albo za parę lat będą publikować pdfy do wydruku za darmo.
Może to trochę brutalne, ale chyba niedalekie od prawdy.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Wilk »

ash73 pisze: Reasumując, albo MMP coś zmieni w swoim podejściu, albo za parę lat będą publikować pdfy do wydruku za darmo.
Może to trochę brutalne, ale chyba niedalekie od prawdy.
Otóż to, oni mi się wydają po prostu kompletnie oderwani od rzeczywistości i uwięzieni w latach 90. Jeszcze kilka lat temu GMT i MMP były porównywalnej wielkości (no dobra, GMT nieco większe), a jaka ich dziś dzieli różnica, każdy widzi, kilku innych wydawców ma za to porównywalną pozycję z MMP. ASL, jak napisałeś, wieczny nie będzie. OK, to są tysiące graczy, ale raczej weteranów-grognardów, młodsi idą grać w CC, CoH, FF, L'n'L czy inne PG (samo wyliczenie głównych systemów taktycznych pokazuje, jaka jest konkurencja, a to nie wszystkie) i na ASL jako motor rozwoju nie ma co liczyć (choć wystarczyłoby tymi produktami umiejętnie zarządzać, żeby zdobywać kasę na publikację bardziej innowacyjnych tytułów, a oni się zachowują, jakby łaskę robili. Nie wiem, jak można było ponadto dopuścić do tego, żeby na takim kulcie jak Up Front z Avalon Hilla siedzieć bezproduktywnie przez jakieś 10 lat, po czym w tym roku stracić do niego prawa. Możliwe, że tu Hasbro coś namieszało, ale skoro kanapowa firemka jak Valley Games była w stanie kilka lat temu wydać luksusową reedycję H:RvC (też AH, więc również Hasbro), to chyba z Up Frontem też sobie można było poradzić?)
Jeszcze dwa lata temu MMP naprawdę miało stronę internetową jak z 94 roku, od jakiegoś czasu jest lepiej, co z tego skoro w ogóle nie promuje się na niej gier, nie aktualizuje itd. (obstawiam, że to by bardziej zwiększyło sprzedaż niż chybiona zmiana tytułu KoH). W sumie to książki można by pisać o różnych wpadkach i idiotyzmach, a wszystkie te moje ranty wynikają z tego, że oni wciąż wydają bardzo ciekawe gry (w serii IGS głównie) i naprawdę bym nie chciał, żeby to padło, a jak tak dalej pójdzie, różnie może za parę lat być.
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Wilk »

Znowu jakieś problemy z kartami, spada z zimy na wiosnę 2012 - podobnej żenady nie widziałem, jak żyję. :/
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Silver »

To może zagrajmy w Onward Christian Soldiers?

Dalej o Onward Christian Soldiers:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f ... 1&start=60
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Wallenstein »

Znowu jakieś problemy z kartami, spada z zimy na wiosnę 2012 - podobnej żenady nie widziałem, jak żyję. :/
To jest jakaś KPINA...
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Kingdom of Heaven (MMP)

Post autor: Wilk »

Matko jedyna, nie sądziłem, że kiedykolwiek będzie mi to dane jeszcze napisać i sam w to nie wierzę, ale MMP obciążyło dziś moją kartę kredytową za Kingdom of Heaven. :mrgreen:

Trzeba jednocześnie nadmienić, że ludzie z Multi-Mana może i nie zawsze są ogarnięci, ale cechują się nadzwyczajnym poczuciem humoru. Mianowicie mail informujący mnie o zmianie statusu zamówienia rozpoczyna się od słów "You recently placed an order with MMP". :lol:
Gdy mi już przeszedł atak śmiechu, moim pierwszym skojarzeniem był brat Luis de León, szesnastowieczny teolog i wybitny poeta hiszpański, którego na cztery lata uwięziła Inkwizycja. Gdy, uwolniony w końcu od zarzutów, powrócił na katedrę w Valladolid, rozpoczął ponoć swój pierwszy wykład od słów Dicebamus hesterna die... - "Mówiliśmy wczoraj, że...". :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”