VI Grenadier (2011) - gry bitewne

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Warszawie, którą współtworzyliśmy przez pierwszych jedenaście edycji (2006-2016).
Zablokowany
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Kontakt:

VI Grenadier (2011) - gry bitewne

Post autor: q.b. » czwartek, 17 marca 2011, 13:33

Witam!

Wydzielam dla fanatyków "bitewniaków" oraz "figurkowców" osobny wątek organizacyjny.

1) W tym roku mocno zaangażowaliśmy się w pracę nad dużym projektem - dobrze już wiecie, że jednym z głównych punktów programu tegorocznej imprezy będzie stół do Monte Cassino (wciąż w fazie konstrukcji - lecz jesteśmy już na finiszu :)). Nie poprzestajemy na tym!

Planujemy trzy stoły do Operation:WW2 / Ambush Alleya: Force on Force (z ramienia Pracowni Mikromodelarstwa STRATEG)

Dzień pierwszy:

- Monte Cassino (spory kawał góry... - 180x120 cm)

- Normandia (stół Bartka "bnk" - dużo bocage, tereny mało-zurbanizowane...)

- Stalingrad (rozmiarowo podobny do Monte, mocno zabudowany kawał stołu pełen ruin...)

Dzień drugi:

- Monte Cassino (w zależności od tego jak wyjdzie dzień pierwszy tj. frekwencja i zainteresowanie wystawimy go ponownie jako Monte Cassino, jeśli nie to "modularność" stołu pozwoli nam wystawić w drugiej konfiguracji współczesny Afganistan "Dolina Korengal" lub Irak "Pogranicze z Kurdystanem" na systemie Ambush Alley: Force on Force)

- Zimna Wojna w Europie (stół do Stalingradu po lekkim przestawieniu elementów stanie się areną starcia między wojskami NATO broniącymi się przed agresją wojsk ZSRR - gdzieś w Zachodnich Niemczech, lata `80-te - również na Ambush Alley: Force on Force)

- Dla chętnych wrażeń w O:WW2 Normandia zostaje na drugi dzień jako teren do spotkaniówek :)

Osoby, które chcą pokazać coś więcej niż powyższe projekty prezentacyjne proszone są o zgłaszanie tego póki jeszcze można ogarnąć stoły do Raleena.

2) Miło by było, gdyby ktoś chciał wystawić swoje figurki w gablotkę jako ekspozycja tematyczna na określony temat. "Na przykład Polskie Siły Zbrojne w II wojnie Światowej", "Operacja Barbarossa - wojska pancerne III Rzeszy", "Powstanie Warszawskie - Pojazdy, Piechota, Przeciwnicy", itp...
W sumie jakby się zgłosiło nas sporo to można by pokusić się o urządzenie konkursu z nagrodami - ale to jeszcze nie pewne, dlatego na razie spytam się Was - Co Wy na to ? :)

3) Oprócz typowych skirmishów są przecież systemy lotnicze i morskie - może ktoś się pokusi wpaść i zrobić prezentację systemu lotniczego Scramble ? Z naszej strony Konrad - instruktor z pracowni STRATEG jest chętny na taką lotniczą potyczkę.

Dajcie znać czy ktoś jest w ogóle zainteresowany tym tematem (zapewniamy sprzęt oraz specjalną matę do gier lotniczych - wystarczy ogranie i jakaś tam znajomość zasad) :)

4) Z tego co wiem tradycyjnie odbędzie się turniej DBA oraz może jakieś granie w FoG'a. Nie chcę tutaj odbierać "chleba" lepiej poinformowanym aktywistom działu DBA - dajcie tutaj info co planujecie, w te dwa dni.

To tyle na teraz!

Piszcie wszelkie swoje pytania, uwagi, sugestie :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 286 times
Been thanked: 186 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 17 marca 2011, 14:31

Rozgrywka w FoGa (a dokładniej zapewne w FoGRa) na pewno będzie. Wiem, że planowany jest też turniej DBA, o którym Greebo już pisał w dziale DBA. W sumie cieszę się, że nasza ekipa forumowa, wliczając w to Was, czyli prezentacje OWWII i Ambush Alley, po raz kolejny już, jak wszystko na to wskazuje, będzie w sumie najliczniejszą grupą wargamingową na imprezie (przynajmniej, jeśli liczyć doświadczonych graczy, bo młodzików to wiem, że w pracowniach bywają tłumy).

Projektowi "Monte Cassino" niezmiennie kibicuję. Wszystko wskazuje na to, że będzie to największa diorama w historii tej imprezy :) . Wagowo po tym co widziałem na pewno największa :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Has thanked: 12 times
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Re: VI Grenadier (2011) - gry bitewne

Post autor: Sarmor » wtorek, 22 marca 2011, 18:52

q.b. pisze:3) Oprócz typowych skirmishów są przecież systemy lotnicze i morskie - może ktoś się pokusi wpaść i zrobić prezentację systemu lotniczego Scramble ? Z naszej strony Konrad - instruktor z pracowni STRATEG jest chętny na taką lotniczą potyczkę.

Dajcie znać czy ktoś jest w ogóle zainteresowany tym tematem (zapewniamy sprzęt oraz specjalną matę do gier lotniczych - wystarczy ogranie i jakaś tam znajomość zasad) :)
Interesuje Was tylko Scramble? Mógłbym poprowadzić pokaz Sturmovik Commandera, o ile tylko pozwolą na to studia (21-22 to końcówka mojej sesji, której rozkładu jeszcze nie znam).
"For when countries are in conflict, then we find the soldier's part
Is to clean up all the troubles that the politicians start."

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Kontakt:

Post autor: q.b. » czwartek, 24 marca 2011, 06:56

Nie ograniczamy się tylko do Scrambla - jak masz warunki (i znasz zasady) to na pewno będzie to atrakcyjne dla widzów - coś na wzór formuły "przyjdź, spróbuj i sam zagraj" na pewno będzie mile widziane na takim Konwencie :)
"Duty, Honor, Country"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 24 marca 2011, 09:04

Zgadzam się, pokaz zawsze możesz zrobić :) .

Co do FoGa, FoGRa i DBR, naradzimy się z towarzyszami Pablo i Greebo niedługo i pewnie coś z tego wyniknie, ale co najmniej jeden stół będzie na pewno.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Kontakt:

Post autor: Sarmor » czwartek, 24 marca 2011, 13:06

Do kiedy wypadałoby się ostatecznie zadeklarować z przygotowywaniem pokazu?
Zasady znam (w końcu je tłumaczyłem), ale mam wątpliwości co do warunków, głównie terenu (modele nie powinny sprawić problemu). Można wiedzieć coś więcej o tym "zapewnianym sprzęcie i specjalnej macie lotniczej"?

Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Kontakt:

Post autor: Sarmor » poniedziałek, 28 marca 2011, 18:06

Dogadałem się z MKG, któremu tak spodobał się pomysł pokazu Sturmovika na Grenadierze, że sam postanowił go poprowadzić. Z kim teraz wypadałoby ustalić szczegóły? Najchętniej urządzilibyśmy pokazy równocześnie na dwóch stołach (planujemy kilka różnych teatrów działań) przez oba dni trwania konwentu.

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » poniedziałek, 28 marca 2011, 18:09

Ok, skrobnijcie mi na PW co i jak, ja przekażę.

Awatar użytkownika
q.b.
Major
Kontakt:

Post autor: q.b. » środa, 30 marca 2011, 22:48

Gadałem z chłopakami z pracowni i będą wystawiać we dwóch to w co łupiemy w klubie z systemów lotniczych - Scramble. Więc będzie można porównać w akcji Scramble ze Sturmovikiem :)

Zapowiada się naprawdę spory i fajny konwent w tym roku :) :pom:
"Duty, Honor, Country"
Zablokowany

Wróć do „Konwent GRENADIER”