Bitwa morska

Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Daniel »

To jest zwykła gra w statki tylko nie na kartce, ale na podstawce z plastiku.
Tak mi się zdaje i na to wygląda.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Stare Manewry Morskie to było co innego. Bardzo przypominały grę Stratego, tyle, że toczyły się oczywiście na morzu. Całkiem fajna gierka.
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Daniel »

Widziałem ostatnio na allegro za 150 zł.
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Za 150 zł raczej nie warto. Bez przesady, ale poziom gier jednak znacznie wzrósł, więc gra dosyć stara, niezbyt nowatorska i w sumie wydana w wielkiej ilosci egzemplarzy nie powinna być na taką kwotę wyceniana.
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Daniel »

Ja zgłupiałem jak zobaczyłem cenę :?
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Jak w stanie idealnym to na allegro bywają za więcej niż 150.
Chyba sentyment lub już wartość kolekcjonerska.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Witam szanowne grono Strategów (to mój pierwszy post, więc zaczynam od takiej okrągłej formułki, by formalności stało się zadość :) ).

"Bitwa morska" stanowiła podstawę dobrej zabawy w I klasie SP, gdy przyszło mi spędzić czas w sanatorium w Rabce... Od tego czasu przeleżała sobie w szafie aż do teraz (SP udało mi się skończyć chwilę temu ;) ), gdy wiedziony sentymentem odkopałem ją z czeluści starych gier. Jak sądzę mowa o tej grze:

http://img22.imageshack.us/img22/8809/b ... ska.th.jpg

Dysponuję kompletnym zestawem: niebieską planszą z wyznaczonymi białymi liniami, po których poruszają się piony graczy, wszystkimi pionkami (4 lotniskowce, 4 okręty liniowe, 4 ciężkie krążowniki, 4 łodzie podwodne i po 3 samoloty na każdy lotniskowiec dla każdego gracza) i instrukcją wraz z wkładką, na której przedstawione są sylwetki polskich okrętów z 1.9.1939 roku i kilkunastu innych, słynnych okrętów wojennych tamtych czasów z marynarek Niemiec, USA, Japonii i Wielkiej Brytanii.

Ponieważ link do instrukcji w poście kolegi @Dave'a nie bardzo chciał mi zadziałać, więc trudno mi powiedzieć, czy zawiera dokładnie to samo, co znajduje się u mnie w pudełku. Jeśli nadal będą potrzebne dane dot. wymiarów planszy, czy zawartości instrukcji/wkładki, służę pomocą (skaner czeka w gotowości).
ZNIWIARZ
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 31 października 2010, 09:54
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: ZNIWIARZ »

lol Panowie ile ja się naszukałem w internecie informacji o tej grze... Miałem ją jako dziecko ale przegrała próbę czasu... Jeżeli ktoś z was posiada skan instrukcji i mapy błagam niech mi go wyśle bo figurki zrobię sobie nawet sam :<
Mój adres
rafik6@autograf.pl

PS. To dziwne ze nikt nie wpadł na pomysł reedycji tej gry. Przecież koszt wyprodukowania tych figurek byłby znikomy.
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Skaner uruchomiony, instrukcja będzie dostępna za czas jakiś. Póki co - na zachętę recenzja gry zamieszczona w "Świecie Młodych" :)

http://img266.imageshack.us/img266/2411/recenzja.th.png
tnnn
Programista poduszek
Posty: 73
Rejestracja: środa, 22 kwietnia 2009, 22:25
Lokalizacja: Łódź

Post autor: tnnn »

To jakby co to ja tez poprosze o skan (tnnn (na) tnnn.pl) :)
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Skanować planszy nie ma specjalnie sensu - stanowią ją bowiem 4 identyczne prostokąty w kolorze niebieskim z białymi liniami, po których poruszają się okręty.

Wymiar jednego prostokąta to 22x31,5 cm. Białe linie tworzą pola o wymiarach 4x4 cm (co daje 8x5,5 pola na jednej części planszy). Pozostałe miejsce na prostokącie zajmuje biała ramka (wzdłuż dwóch boków), o grubości 0,5 cm.

Panowie, instrukcja już w drodze :]
ZNIWIARZ
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 31 października 2010, 09:54
Lokalizacja: POLSKA

Post autor: ZNIWIARZ »

Claymore pisze:Skanować planszy nie ma specjalnie sensu - stanowią ją bowiem 4 identyczne prostokąty w kolorze niebieskim z białymi liniami, po których poruszają się okręty.

Wymiar jednego prostokąta to 22x31,5 cm. Białe linie tworzą pola o wymiarach 4x4 cm (co daje 8x5,5 pola na jednej części planszy). Pozostałe miejsce na prostokącie zajmuje biała ramka (wzdłuż dwóch boków), o grubości 0,5 cm.

Panowie, instrukcja już w drodze :]
Claymore nawet nie wiesz ile radości mi sprawiłeś :) Teraz z tymi wymiarami zrobię sobie mapkę. Jeszcze mam w planach odkupić figurki od kolegi co prawda niekompletne.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 1 listopada 2010, 15:39 przez ZNIWIARZ, łącznie zmieniany 1 raz.
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Post autor: dixie75 »

tnnn pisze:To jakby co to ja tez poprosze o skan (tnnn (na) tnnn.pl) :)
I ja, i ja, i ja! :lol2: dixie75(MALPA)wp.pl
Też moje obie floty zatonęły w czeluściach czasu, co najwyżej jakiś lotniskowiec się mógł ostać, gdzieś w szpargałach u rodziców. Pamiętam, że lubiłem puszczać te "pionki" w wannie. Było z tym trochę zabawy, bo łatwo tonęły, ale dzięĸi temu było ciekawie.
Ale przyznam, że z zasad samej gry, to już nic nie pamiętam.
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

@ZNIWIARZ - w pełni profesjonalne podejście do sprawy :) Dodam, że plansza była wykonana ze zwykłej, cieńkiej tektury, a poszczególne części były połączone taśmą materiałową - u mnie w kolorze brązowym (czymś w rodzaju lamówki). Nie wszystkie części były połączone - dzięki temu planszę można było złożyć "w kostkę" do wymiarów jednej czwartej.

@dixie75 - Zaraz wyślę e-listonosza ;)
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

Dołączę się do proszących o skan. ;)

bormac86(małpa)gmail.com
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”