Prehistoria gier - magazyn "Razem" i pismo "Świat Młodych"

Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

AWu pisze:Koledzy przed blokiem mieli Dreszcza.
Ale gdy wyszedł w formie broszurowej to się nim zagrywałem strasznie, ale miałem wersję z bugiem - niekończalna :(
A istnieje jakaś inna wersja? ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Post autor: dixie75 »

Claymore pisze:@dixie75 - Na Allegro zawsze możesz poprosić o dodatkowe zdjęcia, jeśli stan gry budzi Twój niepokój. Ja na przykład nabyłem "Miasto" do MiM które było lekko zdekompletowane, ale dzięki materiałom w wersji cyfrowej można poprawić/uzupełnić swój stan posiadania.
He he, ja w ten sposób dorobiłem sobie poprawne żetony wojsk sowieckich do Suwalszczyzny TiSa :devil: Tak z rozpędu zebrałem jakieś niby_OdB dla państw bałtyckich i też machnąłem arkusz żetoników. W planach mam mapę Wileńszczyzny, więc się przydadzą do scenariuszy fikcyjnych. Naprawdę świetna zabawa. Tylko czasu jakoś mało... :?
Claymore pisze: Tak jak pisałem w kwestii "Bogów Wikingów" - mogę Ci pomóc w uzupełnieniu braków. Żetony, czy karty zawsze można zrobić na nowo w punkcie DTP :roll:
Hm..., o DTP nie myślałem, dzięki za pomysł. Mam w zanadrzu domową metodę, ale jeszcze nie chciało mi_się/nie miałem czasu/potrzeby korzystać*. Na razie przenoszę moje skromne zbiory na komputer.
A co do oryginału "Bogów W." to czy Kolega AWu się oferuje ze sprzedażą? Bo przyznam, że mam materiały z boardgamegeek, z których dało się co nieco wyskrobać, akurat tyle, żeby uruchomić pod jakimś "gameboard'em" i odświeżyć wspomnienia, może nawet żonę namówić :jupi: Bo do druku to się już średnio nadaje, chyba, że z nowymi skanami żetonów i reedycją mapy (przy TiS'owych, ta jest banalnie prosta do zbudowania od zera), a wtedy Twoja Claymor'ze pomoc będzie nieodzowna ^^ .

Claymore pisze:Wracając do tematu wątku (choć niedokładnie). A ze Świata Młodych gry planszowe Ci się jakieś ostały? Pamiętam, że co jakiś czas pismo wrzucało coś w stylu "Węże i drabiny" :)
Wszystko co nie miało pudełka odeszło w niebyt :x Z jednym wyjątkiem: Pamiętam, że u moich rodziców powinna być jeszcze kompletna gra Tranzyt. Taki ciężarówkowy klon Monopoly sprzedawany w torebce foliowej z uchwytem (nawet praktyczne). Całkiem przyjemnie. Nie wiem, jakim cudem się uchowało.
Dlatego trochę liczę, że kolega Dżenesh ma ten kompletny numer ŚM z grami i zechce się podzielić ratując tym samym gry od zapomnienia :]
Barglad
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:30
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Barglad »

Andy pisze:
AWu pisze:Koledzy przed blokiem mieli Dreszcza.
Ale gdy wyszedł w formie broszurowej to się nim zagrywałem strasznie, ale miałem wersję z bugiem - niekończalna :(
A istnieje jakaś inna wersja? ;)
Zostały wydane dwie wersje:
- pierwsza w tygodniku Razem (lato 1987), niestety w numerach paragrafów było kilka błędów które odsyłały do nieprawidłowych lokalizacji
- druga - broszura wydana przez firmę Ultima (1989) pozbawiona już błędów wydania gazetowego; mam ją do dzisiaj w przyzwoitym stanie.
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Tak jak pisałem wcześniej - jest jeszcze trzecia wersja - dodatek do magazynu Świat Gier Komputerowych, również w formie małej broszurki.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Barglad pisze:Zostały wydane dwie wersje:
- pierwsza w tygodniku Razem (lato 1987), niestety w numerach paragrafów było kilka błędów które odsyłały do nieprawidłowych lokalizacji
- druga - broszura wydana przez firmę Ultima (1989) pozbawiona już błędów wydania gazetowego; mam ją do dzisiaj w przyzwoitym stanie.
No i właśnie ta broszurowa pięknie się zapętla i wiesza. :)

Też ją mam.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Post autor: renald »

Odnośnie początku wątku, posiadam „Monstrum” i „Władcę podziemi”. Obie gry w wydaniach późniejszych „firmowych”. Niegrane, niewycięte. Nówki :smile:
Monstrum mam w wersji pudełkowej i co ciekawe, o ile pamiętam (nie widziałem gry ze dwadzieścia lat) z całkiem przyzwoitą grafiką.
Jakby co, to w dalszej przyszłości mogę zrobić skany zasad.

He, he węże i drabiny. Przypomniałem sobie. Może też to jeszcze gdzieś mam :smile:

A swego czasu w ŚM był taki konkurs na przeniesienie gry komputerowej na planszę i też parę rzeczy w tym temacie się ukazało. A zwycięzca – chyba Bruce Lee – trafił w pudełkach do sklepów.
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

@renald - zacytuję z radości - "Mistrzu! Z nieba mi spadasz!" Bardzo będę wdzięczny za skan reguł do "Monstrum"! A jak już złapie Cię napad dobroci i zeskanujesz karty do gry wraz z planszą - to będzie mega wypas :D Jestem na etapie kończenia renowacji "Monstrum" w wersji z "Razem". Do pełni szczęścia brakuje mi własnie reguł - karty mam juz gotowe do druku, plansza przechodzi pod wprawną dłonią znajomego grafika kompletną renowację i pewnie niebawem będę mógł się nią podzielić w wersji cyfrowej :)

"Władca Podziemi" pudełkowy to chyba druga wersja tej gry ze zmienionymi kartami i tę mam w wersji zeskanowanej póki co, niemniej byłbym wdzięczny wstepnie za np. fotkę zestawu - zobaczę, czy aby na pewno mówimy o tym samym :roll:
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Dżenesh »

dixie75 pisze:Dlatego trochę liczę, że kolega Dżenesh ma ten kompletny numer ŚM z grami i zechce się podzielić ratując tym samym gry od zapomnienia :]
Wysłałem Ci priva
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Post autor: dixie75 »

Dżenesh pisze:Wysłałem Ci priva
Dzięki. Odesłałem, tylko coś ze skrzynki nie bardzo chce wyjść :/
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Post autor: renald »

Claymore, w któryś z najbliższych łykendów postaram sie wygrzebać te gry i "zelektryfikować" co dam radę :smile:
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

dixie75 pisze:
Dżenesh pisze:Wysłałem Ci priva
Dzięki. Odesłałem, tylko coś ze skrzynki nie bardzo chce wyjść :/
I nie wyjdzie, dopóki adresat nie odbierze.

Jest OK. :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

#renald - "dosko" :lol: :jupi: Bardzo się cieszę. Czekam z niecierpliwością! Co do Władcy Podziemi mogę podziałać ze swoim skanerem i przygotować zestaw kart i elementów labiryntu, jeśli ktoś chciałby pograć w wersję z "Razem" :)

Niebawem będę wiedział, czy w bilbiotece miejskiej we Wrocławiu są jakieś pozostałości po numerach archiwalnych magazynu... Może mi się poszczęści i będzie można odtworzyć jednak pierwotną wersję tej gry :roll:
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

dixie75 pisze: A co do oryginału "Bogów W." to czy Kolega AWu się oferuje ze sprzedażą?
Nope, takich skarbów się nie pozbywam :>
Andy pisze:
Barglad pisze:Zostały wydane dwie wersje:
- pierwsza w tygodniku Razem (lato 1987), niestety w numerach paragrafów było kilka błędów które odsyłały do nieprawidłowych lokalizacji
- druga - broszura wydana przez firmę Ultima (1989) pozbawiona już błędów wydania gazetowego; mam ją do dzisiaj w przyzwoitym stanie.
No i właśnie ta broszurowa pięknie się zapętla i wiesza. :D

Też ją mam.
Ano właśnie.
Ponoć jest wersja druga broszurowa która ma erratę, ale nie widziałem jej ... ;/
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez AWu, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

U nas Silver posiada "Bogów Wikingów", trochę zdjęć jest w recenzji gry na naszym portalu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Prehistoria gier - magazyn Razem

Post autor: Claymore »

Mała aktualizacja tematu :) Od czasu mojej pierwszej wiadomości w tym temacie minęło trochę czasu i muszę powiedzieć, że był to czas bardzo owocnych poszukiwań - udało mi się dotrzeć do posiadaczy starych numerów "Razem" (i materiałów gdzieś przechowywanych w sieci) - dzięki temu dysponuję już poszukiwanymi jakiś czas temu grami:
"Monstrum" - w pełnej wersji (Razem 35/85 (451) - Wszystko gra - Monstrum; Razem 43/85 (459) - Wszystko gra – Monstrum (Rozszerzenie))
"Władca Podziemi" (Razem 35/84 (398) - Wszystko gra - Władca podziemi; Razem 37/84 (400) - Wszystko gra - Władca podziemi (2)).

Sprawa renowacji "Monstrum" stanęła nieco w miejscu, choć na etapie po ukończeniu odnawiania planszy. Plan uruchomienia witryny z materiałami do pobrania na razie czeka na realizację (tu biję się w piersi), ale dzięki ogromnemu wysiłkowi kolegi Berniego (znam jedynie jego pseudonim artystyczny) dysponuję wersją cyfrową planszy. Gdyby dodać do niej odnowione przeze mnie karty do wersji podstawowej, to jest komplet gotowy do druku :)

Dodatkowo, w temacie tygodnika "Razem" okazało się, że we Wrocławiu, w zbiorach Biblioteki Miejskiej można odnaleźć trochę materiałów w archiwum, dzięki czemu do moich zbiorów po latach wróciły takie pozycje jak: "Formuła 1" (Razem 31/84 (394) - Wszystko gra - Formuła 1) i "Wielki wyścig" (Razem 43/84 (406) - Wszystko gra - Wielki Wyścig) :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”