Nasze kolekcje figurek

Awatar użytkownika
kaktus292
Sous-lieutenant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaktus292 »

Dzieki za ciepłe przyjęcie. Yori nie przesadzaj. Niestety chyba nie pogram, bo moje podstawki to 1,5 x1,5 cm. Tak jakoś zaczołem je robić zanim o bitewniakach usłyszałem. A przerabiać ich raczej bym nie chciał. Kazda od spodu ma naklejoną etykiete z nazwa producenta, nr katalogowym i nazwą zestawu. Wiecie jakoś trzeba ogarnąć te 20 tys. "ludzikow" w kolekcji. Jeśli chodzi o wiecej zdjeć, hmmm.... no jest tego kilka GB, ale musze powybierac. Fotograf ze mnie żaden i nie wszystko sie nadaje do pokazania. Poza tym trochę głupio tak sie lansować po całości.... .
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: xardas12r »

Do : O:WWII wcale być nie musiał podstawek zmieniać. Wystarczy takie co są ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

kaktus292 pisze:Wiecie jakoś trzeba ogarnąć te 20 tys. "ludzikow" w kolekcji
:shock:

Poważnie mówisz? I pomalowane?
kaktus292 pisze:Poza tym trochę głupio tak się lansować po całości....
Nie sądzę, a gdybyś jeszcze przy okazji zdradził parę tajemnic swojego warsztatu, to niejeden by tu skorzystał, np ja :)

Dlatego prosimy bez zbędnej skromności.
Awatar użytkownika
kaktus292
Sous-lieutenant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaktus292 »

W moim warsztacie nie ma żadnych tajemnic może kilka powszechnie znanych tricków. Podstawa to dokładne odcięcie nadlewek, umycie i podkład na figurce + lampa, okulary powiększające i bdb. pędzle (ale to wiadomo) Ja używam jako podkładu Vallejo Model Color Black (czasem zostawiam czarne linie podziału np. w napoleońskich mundurach) oraz GW - Vermit brown (czy jakoś tak) na twarze i dłonie. Maluję przeważnie Vallejo, Model Master i GW (w takiej kolejności ) Zależy od potrzebnego koloru. Tylko akryle. Dla mnie maja same zalety: nie śmierdzą, szybko schną, łatwo się mieszają i rozcieńczają. Na koniec oczywiście 2 warstwy GW Mat Varnish (ale ten w słoiczku). Niestety w tej chwili już nieosiągalny. Przestali produkować, a moje zapasy na wyczerpaniu.:-(. Jedyny Matt, który był naprawdę mat (błyski na moich figsach to flesz aparatu lub lampa). Ot i cała filozofia. No może jeszcze dodam, że różne tusze czasem stosuję, choć najczęściej to czarna płukanka z GW do cieniowania, przybrudzenia munduru. To chyba wszystko
Żeby było kolorowo kilka fotek z innej epoki (cos tam wyszperałem)

Troche rzymian (HaT)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jakobici
Obrazek
Stalingrad
Obrazek

I nie może zabraknac Husarii
Obrazek
Awatar użytkownika
tomsn
Sergent
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwietnia 2009, 20:44
Lokalizacja: Wolny Ślonsk

Post autor: tomsn »

czadowi! szczególnie Katafrakci i Jakobici!
Tri veci na svete hoji vsecky rany - vinecko, panenka a sacek nacpany!

mój blog:

na życzenie - adres.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Rewelacja te Twoje figurki Kaktus! Witaj na forum. A konwertujesz również? Tak jak pisał Jarek - nie marnuj talentu chowając figsy na/w szafie. zacznij grać, w wielu systemach rozmiar podstawki nie ma aż tak dużego znaczenia, tym sposobem choćby Twoje figurki do IIWŚ bez przeszkód pasowałby do Operation: WWII. Spróbuj, zwłaszcza, że znasz Yoriego - masz z kim grać.
Ja jestem pod wrażeniem, nawet z gumobadziewia od HaTa zrobiłeś ładne figuraski. :) A zdradź jeszcze tajemnicę śniegu na podstawkach do figurek spod Stalingradu. :>
Awatar użytkownika
kaktus292
Sous-lieutenant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaktus292 »

Czołem Panowie, Czaki ...a tam zaraz rewelacja.....wszystko co piszesz o graniu może byc prawdą, pod warunkiem, ze znajdę czas na granie pomiędzy pracą, obowiazkami rodzinnymi i malowaniem (po nocach, kiedy rodzina słodko spi). Ale kiedy w przyszłosci, kto wie? Jak juz uzbiera sie odpowiedni" Band of Brathers" . Pytasz czy konwertuje? Bardzo sporadycznie i nic wielkiego, czasem wymienie głowe lub rekę w figurce. Do tej pory traktowałem ( i nadal tak robie) moje figurki na sposób kolekcjionerski. Zbieram je tak jak niektórzy znaczki. Dlatego, że mam jeszcze jakies 10 tys. do pomalowania i wciaz pojawiają sie nowe, równiez dla tego że nie garam i nie potrzebowałem jakis konkretnych postaci, moje sporadyczne konwersjie sprowadzały sie raczej urozmaicenia wizualnego fabrycznego zestawu.
Tajemnica śniegu, jest prawie tak pilnie strzeżona jak "Tajemnica Twierdzy Szyfrów". " To żadna rewelacja. Wg. mnie, PODKREŚLAM moje osobiste odczucie śnieg ma wygladać jak snieg a nie bryłka lodu pomiedzy soczyście zieloną trawką. Jeśli trawka to zmarznieto-uschnięta (żółto-brązowa) lub co chyba bardziej preferuje pokryta śniegiem (co na załaczonym w poprzednim poście obrazku). A jak to uzyskac? Postawisz Lecha jak bedę w Poznaniu to ci powiem. Jak wszystko zdradze w 2 poscie to o czym bede pisał w nastepnych? :pom: Znalazłem jeszcze troche staroci, mam nadzieję ze mnie admin za zasmiecanie nie wywali z forum juz na poczatku :'(
Z wojny francusko-pruskiej:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wypraw krzyżowych
Obrazek
Obrazek
Plaży Omaha
Obrazek

i frontu wschodniego
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

kaktus292 pisze:Postawisz Lecha jak bedę w Poznaniu to ci powiem.
Lech gwarantowany, zapraszam do Poznania. Bardzo mi się Twoje malowanie podoba. A Front Wchodni w ostatnim wydanu rozkłada. :)
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Brawo Kaktus! Mimo, że już wcześniej opiniowałem większość z Twoich figurek via mail - powtórzę jeszcze raz: ŚWIETNA ROBOTA!

A ja wciąż wałkuję temat z Caesar Miniatures. Co prawda dałem te foty do działu "Warhammer 1:72", ale nie każdy tam zagląda. Więc wrzucam też tu (ehh próżność ludzka nie zna granic ). Zrobiłem upiory i "poprawiłem" podstawkę szkieletów. Teraz chyba jest bardziej mrocznie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
kaktus292
Sous-lieutenant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaktus292 »

Zdecydowanie bardziej Yori.! Ta zielona trawka jakos mi sie gryzła z widokiem szkieletów
Awatar użytkownika
kaktus292
Sous-lieutenant
Posty: 215
Rejestracja: środa, 23 września 2009, 13:23
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kaktus292 »

Zapomniałem dodać, że moja kolekcję prezentuje za namową Yori'ego, wiec jakby co.. to pretensje prosze wnosić na jego PW. Yori ostatnie upioro-szkieletory powalaja, az mnie naszło na odkurzenie tych zestawów i potraktowanie farbami, tym bardziej ze własnie skonczyłem (choc pewnie cos jest do poprawki) nastepne kilka figurek. Hat'owskie 8017,8018,8035 i 8051 sety.
Może nie najlepiej wyszły ale na półce taka brygada wygląda ok.
Catapulta
Obrazek

Command
Obrazek
Obrazek

Hastati i Velites
Obrazek
Obrazek

Princeps i Triari
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Scorpio i signifier - pierwsza klasa!
Pozostałe - też bardzo ładne :)
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Klasa sama w sobie.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

jstem pod wielkim wrazeniem figurek kaktusa.... :pom:
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Zainspirowany figurkami Kaktusa - wróciłem do korzeni i wziąłem się za Rzym w skali 1:72.
Na początek Ekwici:

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Modele i figurki”