Instrukcja TiS

Waldegaard
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 23 grudnia 2008, 12:06
Lokalizacja: Knurów

Instrukcja TiS

Post autor: Waldegaard »

Witam.
Jestem zainteresowany zakupem gier strategicznych. Nie mam jednak wielkiego doświadczenia w tego typu rozgrywkach. Chciałem wobec tego najpierw spróbować. Czy miałby ktoś możliwość przedstawienia mi w jakiś sposób zasad systemu NAPOLEON lub innych systemów "Taktyki i Strategii"?
Może ma ktoś możliwość przesłania skanów lub odnośników do stron z instrukcją?
Nie chciałbym kupować gry nie wiedząc czy zdołam przeprowadzić rozgrywkę. Wolałbym spróbować zakupując czasopismo "Taktyka i Strategia" z załączoną grą. Niestety wydawca doszedł do wniosku nie umieszczać zasad. W jakiś sposób będę ostatecznie zmuszony do kupna pełnego wydania gry.
Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc.
waldegaard@interia.pl

Waldemar Marek
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Waldegaard, łącznie zmieniany 1 raz.
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Re: Instrukcja TiS (systemy)

Post autor: Bogus_law »

Waldegaard pisze: Jestem zainteresowany zakupem gier strategicznych. Nie mam jednak wielkiego doświadczenia w tego typu rozgrywkach. Chciałem wobec tego najpierw spróbować. Czy miałby ktoś możliwość przedstawienia mi w jakiś sposób zasad systemu NAPOLEON lub innych systemów "Taktyki i Strategii"?
Może ma ktoś możliwość przesłania skanów lub odnośników do stron z instrukcją?
Tak wydawca, kosztuje to chyba 15pln, tylko nie wiem czy z instrukcją dostaje się wszystkie żetony pomocnicze ?
Waldegaard pisze: Nie chciałbym kupować gry nie wiedząc czy zdołam przeprowadzić rozgrywkę. Wolałbym spróbować zakupując czasopismo "Taktyka i Strategia" z załączoną grą. Niestety wydawca doszedł do wniosku nie umieszczać zasad. W jakiś sposób będę ostatecznie zmuszony do kupna pełnego wydania gry.
Wydawca ma prawo nie udostępniać za darmo instrukcji, jeżeli z niego korzysta to pozostaje Tobie albo zakup taniej gry z drugiej ręki ( allegro ) albo poszukanie innego wydawcy który umieszcza instrukcje w sieci pozwala przetestować grę przed zakupem.

Pozdrawiam
vonmarxx
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 12 grudnia 2008, 12:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: vonmarxx »

A jaka gra konkretnie Cie interesuje? mam wszystko do Falaise'44 wlacznie, wiec jesli chcesz jakies podpowiedzi ew moje subiektywne recenzje danej gry to pytaj smialo:) gazetowego TiSa nie polecam kupowac, jesli nie masz danej gry, do ktorej sa scenariusze, wszystkie informacje, ktore moglbys stamtad uzyskac, sa na TiSie.

Co do NAPOLEONA, sprecyzuj o ktora Ci chodzi (Waterloo, Wojny Napoleońskie z Dragona czy Napoleona z Mirage).
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez vonmarxx, łącznie zmieniany 1 raz.
A.S.G. = ALKOHOL.SEKS.GIWERY.
Waldegaard
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: wtorek, 23 grudnia 2008, 12:06
Lokalizacja: Knurów

Post autor: Waldegaard »

Chodziło mi o system Taktyki i Strategii "NAPOLEON" Wykorzystany grach "Ostrołęka 1831" "Albuera 1811"
W sumie widzę ,że faktycznie lepiej wejść w posiadanie "pełnej" gry. Może ktoś ma coś ciekawego do odsprzedaży za tańszą cenę? Jeśli nie to pozostaje mi wydawnictwo TiS.
Jeszcze raz dzięki. :)
vonmarxx
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: piątek, 12 grudnia 2008, 12:23
Lokalizacja: Łódź

Post autor: vonmarxx »

hmmm tych systemow nie znam, przyznam szczerze ze w momencie wydania III edycji b-35 zdenerwowalem sie lekko na polityke TiSu i przestalem kupowac i czasopismo i gry...

jesli chcez kupic cos taniej, poszukaj na allegro. czasami takie sklepy jak rebel czy gryplanszowe robia jakies promocje...

co do tego co napisales, tak, pelna gra to podstawa, bez tego sie nie ruszy:)
A.S.G. = ALKOHOL.SEKS.GIWERY.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Tak wydawca, kosztuje to chyba 15pln, tylko nie wiem czy z instrukcją dostaje się wszystkie żetony pomocnicze ?
Nie ma oficjalnej informacji, że takie instrukcje są sprzedawane ale na forum pojawiają się takie deklaracje wydawcy. Co do żetonów pomocniczych to można spróbować o to poprosić ale że te z reguły robione były do gier to jeżeli wydawca ma takie leftovers to zapewne w ograniczonej ilości.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”