Instrukcja do Kircholmu 1605

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Kreon
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2008, 12:30
Lokalizacja: durowo

Instrukcja do Kircholmu 1605

Post autor: Kreon »

Witam wszystkich (jestem pierwszy raz na forum) serdecznie, mam nadzieję, że będę się sporo udzielać i nikt nie będzie na mnie narzekać :D.

Mam pytanie skąd mogę ściągnąć instrukcję (oczywiście w wersji Pl, choć w innej i tak raczej nie ma) do gry planszowej Kircholm 1605?

Z góry dziękuję za pomoc :).
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Kreon, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43342
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Grę masz oczywiście? :)

Co do sieci to nie wiem czy jest takie miejsce.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kreon
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2008, 12:30
Lokalizacja: durowo

Post autor: Kreon »

Gry właśnie nie mam, a instrukcja jest mi potrzebna, bo właśnie chce zobaczyć tą gre jej mechanikę, czy warto w nią zagrać.
Wiem też, że takie instrukcje to nie jest żadne piractwo, bo widziałem takie do np. gier Memoir 44 lub Tempus udostępnione przez sklep Rebel, ale już do gry Kircholm nie znalazłem :(.
Może ktoś właśnie wie gdzie jest lub gdzieś udostępnia ją. Byłbym naprawdę wdzięczny ;).
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

No właśnie takie do Memoir są udostępnione przez wydawcę a do Kircholmu nie, dlatego to jest/było by piractwo :)
Sporo o mechanice znajdziesz tu:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Kreon
Chasseur
Posty: 16
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2008, 12:30
Lokalizacja: durowo

Post autor: Kreon »

Ktoś wie może gdzie mogę znaleźć jakieś obrazki z gry Kircholm 1605, bo nigdzie nie mogę znaleźć.
Czy ktoś mógłby podać stronę lub jeśli ma instrukcję do Kircholm podyktować na forum statystyki wszystkich jednostek w grze, z tej tabeli która jest na końcu instrukcji. Bardzo proszę :) .
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43342
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kreonie, statystyki w jakim sensie? Parametrów oddziałów, identyfikatorów?

Chcesz oszacować prawdopodobieństwo trafienia jakie jest? Ja Ci mogę mniej więcej oszacować...

Tylko ogólnie uprzedzam, gra jest dość zaawansowana. Najlepiej byłoby się umówić w jakimś klubie albo na konwencie. Szkoda, że nie podałeś skąd jesteś, albo chociaż województwa. Jeśli to tajemnica to oczywiście nie nalegam ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Jak Raleenie nie podał. DUROWO - nawet sie pofatygowałem i sprawdziłem gdzie to jest. Niedaleko Piły. Chyba, że o inne Durowo chodzi.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43342
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przepraszam :oops: Swoją drogą napisał z małej litery, więc stąd moja wątpliwość.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43342
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wychodząc naprzeciw problemom z dostępem do instrukcji niektórych gier Dragona, postaram się w najbliższym czasie rozejrzeć jeszcze za możliwością zamieszczenia ich zasad w sieci. Według mojej wiedzy nt. stanu praw autorskich do tychże gier jest szansa na to, by coś w tym temacie ruszyć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Post autor: Paweł Sulich »

Kreonie, co do zdjęć, polecam zajrzeć na Portal Strategie - tam są relacje z konwentów, gdzie znajdziesz też zdjęcia z rozgrywek:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Dużo tych zdjęć nie będzie, ale zobaczysz przynajmniej jak wygląda plansza "z lotu ptaka".
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Raleen pisze:Wychodząc naprzeciw problemom z dostępem do instrukcji niektórych gier Dragona, postaram się w najbliższym czasie rozejrzeć jeszcze za możliwością zamieszczenia ich zasad w sieci. Według mojej wiedzy nt. stanu praw autorskich do tychże gier jest szansa na to, by coś w tym temacie ruszyć.
Takie tam male pole eksploatacji w postaci rozpowszechniania w formie elektronicznej :P

V.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43342
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jeśli się umówili w ten sposób, że zawarli zwykłą umowę o dzieło, w której autor zobowiązał się, że zrobi grę, a wydawca zobowiązał się, że zapłaci i ile i w jakich terminach, a nic nie napisali o prawach autorskich to sprawa wydaje się prosta :D .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Raleen pisze:Jeśli się umówili w ten sposób, że zawarli zwykłą umowę o dzieło, w której autor zobowiązał się, że zrobi grę, a wydawca zobowiązał się, że zapłaci i ile i w jakich terminach, a nic nie napisali o prawach autorskich to sprawa wydaje się prosta :D .
Bardzo prosta - w takim przypadku wszystkie prawa autorskie (osobiste i majatkowe) przysluguja autorowi. Tak, czy siak osoba trzecia nie moze rozpowszechniac bez zgody uprawnionej osoby :)

V.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”