POPiSowe sejmowe rozgryki

shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

POPiSowe sejmowe rozgryki

Post autor: shinjo »

Panowie Portal wydał karcianke o wyborach prezydenckich a na tym forum jest propagowana i testowana Pomarańczowa Rewolucja może zorganizujemy coś swojskiego - rozgrywki sejmowo-prezydeckie mysle o planszy, i kartach z wydarzeniami co wy na to?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez shinjo, łącznie zmieniany 2 razy.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja popieram jak najbardziej :!:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Do wszystkich Mithosowców - mamy doświadczenie w wymyślaniu gier więc ruszmy tyłki mości panowie (u nas nie wypaliły "Bojowe konfesjonały" i "Mam dość" więc może tu coś ruszy?) (przypominam o sukcesie Sim Wiochy i naszym ZAHCONowym dodatku)
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 lutego 2006, 10:48 przez shinjo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

"Bojowe konfesjonały"
Ooo :o :D

czy towarzysz Cyber maczał w tym palce :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

"Bojowe Konfesjonały" lub inaczej "Rydwany ojca Muchomorka" to była inicjatywa klubowa nie pamiętam kto to zaczął ale potem to był żywioł (mam w domu jeszcze notatki z "spotkań redaktorskich" potem było pere "rewolucji w mithoscie" i pomysł został zapomniany

dla przykładu: co powiesz na nazwy jednostek:
usunięte
Bojówki Babć dewotek
usunięte

można to zadaptować do PO PiSu
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 lutego 2006, 20:11 przez shinjo, łącznie zmieniany 1 raz.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mi pasuje :)

Mam nadzieję, że kolegom prawicowcom też przypadnie do gustu :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10520
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2073 times
Been thanked: 2807 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze:Mi pasuje :)

Mam nadzieję, że kolegom prawicowcom też przypadnie do gustu :wink:
Wszystko jest piękne, ładne, dopóki nie miesza sie do tego Pana Boga, Matki Bożej i modlitwy...

Więc "Bojówki babć dewotek" mi się podobają, zaś "Patrole różańcowe" zdecydowanie nie.

Podobnie jak "Bojowe konfesjonały".
Mam nadzieję, że kolegom prawicowcom też przypadnie do gustu
Prawicowość nie ma tu nic do rzeczy.
No chyba że ja się mylę, i chrześcjan o poglądach lewicowych nie uświadczy...
Zresztą prawicowość nie dopuszcza obrażania cudzych przekonań religijnych i drwienia z jakiegokolwiek wyznania poprzez używanie jego symboli dla głupich dyskusji.
Pośmiejcie się z islamu. :wink:

Tak całkiem post scriptum:

Temat jest niebezpieczny, więc proponowałbym coś z nim zrobić, w ramach troski o spokój na forum.
Wolnośc słowa nie ma tu nic do rzeczy (w przeciwieństwie do dyskusji o kształcie forum).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dobra, to już bez tego co Zulu pisał, o samej grze o wyborach dyskutujmy. Stary moderator ma rację.

A jak się będzie źle rozwijało to moderatorów proszę o reakcję.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

shinjo pisze: dla przykładu: co powiesz na nazwy jednostek:
Redemptoryści assasini
Dokładnie powiem to co wczesniej powiedziano - niesmaczne...
Bardzo "Urbanowskie"
Są granice żartu IMHO i jako chrześcijanin jestem zniesmaczony raczej...
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dobrze, to jak się komuś nie podoba to niech napisze - tak jak hubertok, byle nie dochodziło do przepychanek.

Koledzy są z Torunia, tam czasem trzeba odreagowac, więc ja zawsze jestem wyrozumiały :wink: .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Krytyka przyjęta ale koledzy zapewnie nie czytali dokładnie - były to PRZYKŁADY ZARZUCONEGO PROJEKTU nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Nie lubie fanatyzmu w rzadnej z form czy też stron (mimo miasta w którym się urodziłem i mieszkam - wy nie wiecie co to znaczy być klasyfikowany pomiędzy Kopernikiem a Rydzykiem a prawie każdy Toruńczyk gdy się przyzna do swego miasta jest zagadywany w "pewnych" tematach) - koniec ględzenia teraz meritum sprawy

Wbory:
1.Partie i stonnictwa - karty liderów, wydażeń, czynnik losowy - sprawy gospodarcze
2.plansza - kraj podzielony na okręgi wyborcze(1-szy etap)sejm - lawy stronnistw, koalicji(2-gi etap)
3.cel i rozgrywka - najpierw "walka" o wpływy w danych rejonach, finał w sejmie, senacie, rząd (samodzielny zwycięstwo jednej partii)
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 lutego 2006, 14:47 przez shinjo, łącznie zmieniany 3 razy.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wiesz, jak zrobisz takie karty z drugiej strony sceny politycznej to wszyscy znajdą coś dla siebie :twisted: i wydaje mi się, że nikt nie będzie narzekac :twisted: :twisted:

Żeby nie było wątpliwości mi się te karty przedstawione wyżej jednak podobają :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Może koledzy coś zaproponują np nazwy Partii, sronictw?

No i trzebo o mapie pomyśleć, zasady, kostkologia
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
preclo

Post autor: preclo »

Również protestuję jako chrześcijanin.
Używanie jakichkolwiek symboli religijnych w prześmiewczym lub obraźliwym tonie jest co najmniej niesmaczne.
Jenerał von Auffenberg pisze:Pośmiejcie się z islamu. ;)
Dokładnie Sławku. Jakoś zawsze mało odważnych do tańca z wyznawcami proroka Mahometa.
Trzeba by pożyczyć trochę metod od młodszych braci w wierze :D



shinjo pisze:Może koledzy coś zaproponują np nazwy Partii, sronictw?
A to ma być rzeczywista scena polityczna, czy nasze political fiction?
Jeśli rzeczywista, to najlepiej byłoby wybrać przynajmniej 15 (albo i więcej) różnych ugrupowań, również (a może przede wszystkim) tych mniejszych.
W każdym bądź razie musi być obecna Unia Polityki Realnej :D (zwana czasem dla niepoznaki Platformą Janusza Korwin-Mikke)




A jeśli fikcyjne to na przykład może coś takiego? PZPBC - Polska Zjednoczona Partia Buraka Cukrowego ;)
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

JAKO NIEOBECNY CIAŁEM, ALE OBECNY DUCHEM MODERATOR POWIEM TAK: NIE TOLERUJE TU TAKICH TEKSTÓW JAKIE ZOSTAŁY ZAPRAZENTOWANE. NASTĘPNYM RAZEM UTNĘ ROZMOWĘ NA SAMYM POCZĄTKU I NIE PRZEPROSZĘ ZA TO.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Wojpajek, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”