Kutuzov (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XIX wieku.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Kutuzov (GMT)

Post autor: Arteusz »

Kolejna gra w systemie CDG i point-to-point ze stajni GMT.

http://www.gmtgames.com/p-114-kutuzov.aspx

Popatrzcie na karty. Przypominają karty z innej nowości Clash of Monarchs. Czyżby GMT postanowiło popracować trochę na strona wizualną swoich gier? Chociaż z drugiej strony plansza jakaś taka siermiężna. http://www.gmtgames.com/kutuzov/FINALKu ... p72dpi.jpg

Recenzja gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Tłumaczenie kart do ściągnięcia na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217
Ostatnio zmieniony wtorek, 8 marca 2011, 18:59 przez Arteusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

jakoś mnie nie rzuciły na kolana
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: BEF Hero »

Karty jak karty...
Za to żetony głównych bohaterów przypominają postacie z Asterixa albo karykatury. Całkiem dobry pomysł.
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Karty i tak są ładniejsze niż dotychczas w ich grach. Ale na planszy mogliby choć jakieś drzewka namalować albo coś innego. Jakąś przeszkadzajkę rozpraszającą XD , bo tak to wygląda jakby w Rosji jakaś pustynia była.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Arteusz pisze:Karty i tak są ładniejsze niż dotychczas w ich grach. Ale na planszy mogliby choć jakieś drzewka namalować albo coś innego. Jakąś przeszkadzajkę rozpraszającą XD , bo tak to wygląda jakby w Rosji jakaś pustynia była.
Jeden wielki rosyjski step ;-)

V.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Zastanawiam się nad kupnem tej gry. Czy ktoś może napisać jaka ona jest i/lub jaka ona nie jest?
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Aldarus posiada egzemplarz i nawet ostatnio szukał przeciwnika do zagrania w Klubie. Opinie są bardzo różne. Np. Rajowi gra się nie podoba a Aldarusowi i owszem.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Jak pisał Jasz mam i chętnie zagram, żeby sie przekonać co to za bies ;)
Wysałem ci Andreasie parę dni temu pw w tej sprawie, ale nie wiem czy dotarło...
Z resztą jakby ktoś inny był chętny na rozgrywkę, to nie ma problemu bo zamierzam wziąść teraz tę pozycję na tapetę.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Podobno, w porównaniu do Napoleonic Wars, Kutuzov jest bardziej nastawiony na kwestie bitewne, jest m.in. więcej kart bitewnych w talii, mało polityki i dyplomacji. Jak będziesz grał, przyjrzyj się jej pod tym kątem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2074
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 89 times
Been thanked: 194 times

Post autor: adalbert »

Arteusz, grasz, to opowiedz.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

No dobra powiem. Recenzja się pisze. Teraz wyjawię tylko tyle, że wg mnie jest to najlepsza część z serii. Czuć klimat wyprawy na Rosję. Mało czasu, zima się zbliża wielkimi krokami, a wyczerpanie się zwiększa.
W przeciągu miesiąca, dwóch powinna być. Brak czasu na rozegranie pozostałych scenariusz oprócz kampanii spowalnia proces, a nie mam w zwyczaju opisywać czegoś po łebkach i na wyścigi.
Ci co czytali recenzję Wellingtona wiedzą czego się spodziewać po mechanice. Jest bardzo podobna. Z głównych rzeczy doszło tylko morale i większy wpływ wyczerpania na grę. A i większa możliwość operowania zasobami (Resources).
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Może byś tu napisał (lub ktoś inny) dokładniej o nowych przepisach w grze "Kutuzov".
Tak pisząc inaczej niż w recenzji - bardziej tłumacząc instrukcję.
Może po prostu ze swych notatek, by się nie napracować.
Chętnie bym zagrał w tą grę ale nie mam czasu by zabrać się za tłumaczenie.
A jeszcze może ktoś ma tłumaczenie kart do "Kutuzov"?

Ja przetłumaczyłem "Napoleonic wars" razem z kartami i mam pytanie czy nie ma przeszkód by na tym forum dać taki odnośnik do tych tłumaczeń?
Pewnie jakieś błędy będą wyłowione.
Dodatkowo przetłumaczyłem karty do "Wellington" i tu też nie wszystko idealnie i będę miał pytania.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Jak masz ochotę, to możemy, powiedzmy za 2 tygodnie zagrać w Kutuzova w klubie. Może znajdą się też inni chętni ? Reguły mogę po krótce wytłumaczyć, ale dobrze by było, aby ktoś też je przejrzał, bo na razie tylko robiłem sobie wprawki do gry. Jak zagramy we 4, to problemu z tłumaczeniem kart nie będzie (zawsze ci może przetłumaczyć drugi gracz tej strony).
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Ja chętnie zagram w klubie i chyba za 2 tygodnie będę mógł (choć najchetniej i tak w Napoleonic Wars).
Ale i tak na Kutuzova sobie przygotuję ile będę mógł, takze by nie opóźniać.
Ja sobie zawsze przygotowuję materiały jak chcę na poważnie w coś zagrać.
Aldarus jesteś z Białołeki jak ja to może w tygodniu byśmy się kiedyś spotkali jak możesz, a tak się składa ze akurat jutro mam czas od rana u siebię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XIX wiek”