Zostań legionistą rzymskim!

Wszystko o rekonstrukcjach historycznych.

Zostań legionistą rzymskim!

Postby Teodor » Thursday, 16 October 2008, 14:36

Jeśli interesujesz się historią antycznego Rzymu oraz jego armii.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś spróbować życia jak 2000 tysiące lat temu.

Jeśli pragniesz nauczyć się posługiwać orężem starożytnym, walczyć czy strzelać z łuku.

Jeśli chcesz nauczyć się wyrabiać odzież, przedmioty codziennego użytku itd.

to zapraszam do Grupy Odtwórstwa Historycznego Legio I Adiutrix.

Zajmujemy się rekonstruowaniem strojów i sprzetów z początku II w ne. Odtwarzamy tak legionistów, jak ich antagonistów - germanów i celtów. Kobiety także znajdą u nas wiele ciekawych zajęć. W zakres naszych działań wchodzi nie tylko sfera militarna ale całość życia codziennego ludzi związanych z Legio i Adiutrix. Dokładne informacje na stronie internetowej.

Nasza strona - http://www.adiutrix.cba.pl/legio

Kilka przykładowych filmików:

http://www.youtube.com/watch?v=izJNZ_A106E

http://www.youtube.com/watch?v=5Fk05BUvyQ4

http://www.youtube.com/watch?v=CEXG3lkRpE0
Last edited by Teodor on Thursday, 1 January 1970, 02:00, edited 1 time in total.
Teodor
Caporal

Postby Raleen » Thursday, 16 October 2008, 16:51

Witam

Cieszę się, że w końcu ktoś od Was zawitał w nasze progi. Kiedyś, dawno temu trafiłem na Waszą witrynę, ale od strony historycznej świeciła jeszcze pustkami.

Życzę powodzenia w rozwoju grupy i mam nadzieję, że kontakty będą się rozwijać.

Pozdrawiam
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Teodor » Friday, 17 October 2008, 11:01

Raleen wrote:Witam

Cieszę się, że w końcu ktoś od Was zawitał w nasze progi. Kiedyś, dawno temu trafiłem na Waszą witrynę, ale od strony historycznej świeciła jeszcze pustkami.

Życzę powodzenia w rozwoju grupy i mam nadzieję, że kontakty będą się rozwijać.

Pozdrawiam

Oj, to musialo byc dawno temu :) Teraz jest to już trzecia stronka, waśnie w trakcie przenoszenia tekstów itd.
Teodor
Caporal

Postby Raleen » Friday, 17 October 2008, 11:07

Ano to forum było zdaje się, ale widziałem, że zrobiłeś czystki wśród nieaktywnych użytkowników jak się domyślam. I rzeczywiście było to dość dawno temu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Teodor » Friday, 17 October 2008, 11:14

Bo ponad polowa forum jest dla innych niż czonkowie grupy niewidoczna :)
Czystki robię nieustannie. Tak mielibyśmy ich setki, bo sporo osób się rejestruje i więcej niż raz nie wchodzi, bo dla osób z poza kręgu "wtajemniczonych" nie ma tam wiele. Dostęp mają też czonkowie zaprzyjaźnionych grup rekonstruujących czasy starożytne.
Teodor
Caporal

Postby Teufel » Friday, 17 October 2008, 12:43

A ja mam pytanie, może wiesz, która rzymska grupa rekonstrukcyjna zagrała w "Lejdis"? Może wy?
Legiony i ja mamy się dobrze.
Teufel
Legatus Legionis

Postby Teodor » Friday, 17 October 2008, 13:15

Legio XIIII GMV z Lublina
Teodor
Caporal

Postby Raleen » Friday, 17 October 2008, 13:24

Teodor wrote:Bo ponad polowa forum jest dla innych niż czonkowie grupy niewidoczna :)
Czystki robię nieustannie. Tak mielibyśmy ich setki, bo sporo osób się rejestruje i więcej niż raz nie wchodzi, bo dla osób z poza kręgu "wtajemniczonych" nie ma tam wiele. Dostęp mają też czonkowie zaprzyjaźnionych grup rekonstruujących czasy starożytne.

Ach te kręgi wtajemniczonych i zaprzyjaźnionych, skąd ja to znam :>

Raleen
Colonel Général

Postby Teodor » Friday, 17 October 2008, 13:37

Sprawy organizacyjne, finansowe, prawne, tajemnica handlowa itp muszą mieć ograniczenie dostępu.
Teodor
Caporal

Postby Raleen » Friday, 17 October 2008, 13:57

Zgadzam się, choć u Was na forum zablokowane jest niemal wszystko :) . Ale spoko, dla mnie to nie problem, raczej kwestia dla Was na ile to się opłaca od strony rekrutacyjnej.

Raleen
Colonel Général

Postby Teodor » Friday, 17 October 2008, 14:01

Opaca. Wizytówką są nasze strony internetowe. Forum ma być tylko dla "naszych"
Teodor
Caporal

Postby Teodor » Thursday, 23 October 2008, 10:01

Fotka z Ceglowa do poglądu:
Attachments

[The extension jpg has been deactivated and can no longer be displayed.]

Teodor
Caporal

Postby Teodor » Friday, 31 October 2008, 13:16

Spotkania grupy odbywać się będą w tz baraku A (dawny Instytut Archeologii UW) przy ul. Żwirki i Wigury 97/99 w soboty w godzinach 10:00 - 14:00. Serdecznie zapraszam.
Teodor
Caporal

Postby Raleen » Monday, 3 November 2008, 16:19

Rzymskim legionistą raczej nie zostanę, ale może kiedyś się wybiorę z ciekawości :) .

Raleen
Colonel Général

Postby Teodor » Monday, 3 November 2008, 19:18

Serdecznie zapraszam. Ale jeśli jako widz to najwcześniej na 12:00.
Teodor
Caporal

Next

Return to Rekonstrukcje historyczne