Rekonstrukcja dookoła świata - Hayato Kitabatake

Wszystko o rekonstrukcjach historycznych.

Rekonstrukcja dookoła świata - Hayato Kitabatake

Postby Profes79 » Monday, 13 March 2017, 21:08

Wśród polskich rekonstruktorów znajduje się jeden szczególny. Hayato Kitabatake - Polak i Japończyk w jednym, działający m.in w Banzai Marines ale nie ograniczający się tylko do munduru japońskiego żołnierza.

Na przełomie ubiegłego i bieżącego roku Hayato odbył podróż do Japonii, zaproszony na uroczystości 75-lecia rozpoczęcia ataku na Pearl Harbor, czyli wybuchu II wojny na Pacyfiku. W trakcie tej wyprawy spotkał się m.in z żołnierzami 442 pułku piechoty zwanymi "Nisei" - amerykańskimi żołnierzami japońskiego pochodzenia.

8 kwietnia o 15:00 w Południk Zero w Warszawie (Wilcza 25) Hayato zaprasza na spotkanie, podczas którego nieco o nich opowie...

Większość z Nas jest rekonstruktorami. Robimy to z wielkiej pasji do historii. Ja również z tego samego powodu zacząłem. Ale od jakiegoś czasu to zwykłe hobby zamieniło się w coś poważnego. Najważniejszą przyczyną jest chęć poznania losów weteranów 442 pułku piechoty Stanów Zjednoczonych. Ci żołnierze nazywani są „Nisei”, czyli drugim pokoleniem Japończyków. Dlaczego oni stali się dla mnie tacy ważni? Czytając o nich, widziałem siebie. Są Japończykami urodzonymi w Stanach, lecz w przeciwieństwie do rodziców mają obywatelstwo amerykańskie. Ich życie na początku nie było proste z powodu wojny. Byli traktowani jako wrogowie państwa i część z nich trafiła nawet do obozu internowania. W tych trudnych czasach musieli podjąć ciężką decyzję. Jaką tożsamość wybrać. Ci weterani bardzo mi pomogli. Z wielką chęcią opowiem o losach weteranów i jak wybrałem swoją tożsamość.

https://www.facebook.com/events/1249599538456172/
Last edited by Profes79 on Wednesday, 5 April 2017, 08:58, edited 1 time in total.
Profes79
General

Re: Rekonstrukcja dookoła świata - Hayato Kitabatake

Postby WarHammster » Tuesday, 14 March 2017, 10:12

Profes79 wrote:Wśród polskich rekonstruktorów znajduje się jeden szczególny. Hayato Kitabatake - Polak i Japończyk w jednym

Czy Pan Kitabatake ma coś wspólnego z Ryszardem? Botake podobne.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
WarHammster
Général de Division

Postby Profes79 » Tuesday, 14 March 2017, 10:17

Zbieżność nazwisk przypadkowa :)

Na razie trwają negocjacje co do zmiany terminu bo Hayato z rozpędu wszystko ustawił na Wielką Sobotę co nieco może zredukować ilość chętnych.
Profes79
General

Postby Raleen » Tuesday, 14 March 2017, 10:48

Ja spotkałem kiedyś tą grupę, nawet ze dwa razy. Mam też ich fotki z Grenadiera.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Profes79 » Tuesday, 14 March 2017, 10:53

Ja dzięki Tobie swego czasu właśnie go poznałem jak szukałem rekonstruktorów japońskich.
Jak Hayato uda się zmienić termin spotkania to tu poinformuję.
Profes79
General

Postby Profes79 » Wednesday, 5 April 2017, 08:57

Z mocnym opóźnieniem:

https://www.facebook.com/events/1249599538456172/

Wydarzenie przeniesione na 8 kwietnia
Profes79
General

Return to Rekonstrukcje historyczne