Moja przygoda z wikingami (wywiad)

Od upadku starożytnego Rzymu do upadku Konstantynopola.

Moja przygoda z wikingami (wywiad)

Postby Leyas » Friday, 24 February 2017, 21:53

Moja przygoda z wikingami - wywiad z prof. Władysławem Duczko na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=110
Ave Caesar... Fame & Glory
Leyas
Kasztelan

Re: Moja przygoda z wikingami (wywiad)

Postby Raleen » Friday, 24 February 2017, 22:32

Bardzo się cieszę, że udało się zrobić ten wywiad. Oby więcej takich materiałów na naszym portalu.

Czytając go muszę powiedzieć, że jestem pod wrażeniem odpowiedzi na pytanie o największe rozczarowania i zmarnowane szanse. Chciałbym kiedyś móc choć w części tak odpowiedzieć na to pytanie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby pabazoo » Monday, 16 July 2018, 22:57

A może jest szansa na taką serię wywiadów o kolejnych plemionach i ludach Europy? Bardzo dobrze się to czyta.
Gracz, strateg, czytelnik. A tutaj możesz zobaczyć, czym się zajmuję zawodowo.
pabazoo
Tambour

Postby Raleen » Tuesday, 17 July 2018, 07:46

Dobry pomysł. Zapytam Artura, ostatnio był zapracowany, ale chyba chwilowo wydawanie kolejnych książek przystopowało, więc może znajdzie czas, żeby jeszcze coś powiedzieć.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Return to Historia średniowieczna