Plansza dwuczęściowa

Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Plansza dwuczęściowa

Post autor: viking »

Jak zapatrujecie się na ten pomysł z planszami dwuczęsciowymi, ktore wprowadziła redakcja TiS niedawno, czy waszym zdaniem plansze dobrze siełacza czy niezbyt, i czy jest to słuszna koncepcja? Prosze o opinie.
Ostatnio zmieniony piątek, 14 grudnia 2012, 14:41 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3967 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Moim zdaniem jednoczęściowe były lepsze, bo te z reguły w trakcie gry się rozjeżdżają. A to że przecierają się na zgięciach i tak jest nie do uniknięcia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Dla mmnie to nie ma większego znaczenia. Jeżeli plansze tylko do siebie pasują, to mogą być dzielone, bo i tak zawsze przyklejam je do stołu na którym gram, więc nie ma mowy o jakiś przesunięciach (chyba że z całym stołem :) ). Po przyklejeniu niwelują się też te pasma gór 8)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2425
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 54 times

Post autor: Teufel »

Witam zdecydowanie wolałem jednoczęsciowe, bardzo denerwuje mnie to rozjeżdzanie i chyba skleje swoje podwójne plansze na stałe.
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: viking »

kurde chce sobie sprawic ,,Stirling" i mam wątpliwosci własnie....,plansze jakby co da się skleic bezproblemu?czy jest na styk zrobione?
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2425
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 54 times

Post autor: Teufel »

Jeśli jest tak zrobiona jak np. w Falaise to nie będzie raczej żadnego problemu bo plansze ładnie się zachodzą na siebie.
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Post autor: dbj »

Witam wszystkich z racji mojego pierwszego postu na tym forum 8)

Zdecydowanie wolę plansze jednoczęściowe, powodów jest kilka:
:arrow: mam duzo miejsca w domu na rozłożenie gry i przechowywanie rozłożonych plansz
:arrow: podczas gry plansze przykrywam dużym szkłem i dopiero na nim układam żetony
:arrow: o ile nowe Ardeny dobrze do siebie pasowały, Falaise też to El-Alamein kompletnie źle jest połaczyć
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Oczywiście plansze jednoczęściowe popieram :D
Bergman
Caporal-Fourrier
Posty: 79
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:56
Lokalizacja: Żory

Post autor: Bergman »

A ja popieram plansze..... dobrze przystające do siebie.

Jasne że jednoczęściowa jest wygodniejsza, ale jak chcemy mieć czasem jak największą to pop prostu łatwiej zrobic w dwóch kawałkach. mniejszy koszt druku i składu.

Tylko problem zaczyna sie jak druga część wychodzi jakis czas po pierwszej. Albo troche inny odcień (to jeszcze pikuś) albo zaczyna sie w jakimś miejscu rozjeżdżać.
MMM
Chasseur
Posty: 13
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:47
Lokalizacja: Miastko

Post autor: MMM »

Wojpajek pisze:Oczywiście plansze jednoczęściowe popieram :D
Oczywiście ;) zgadzam się z tym :)
„Studiowanie historii nauczyło mnie, że elekcja głowy państwa lub rady rządzącej niesie w sobie zaród upadku lub zgoła niewoli dla ludów...” - Napoleon Bonaparte
Panzerfan

Post autor: Panzerfan »

Plansza dwucześciowa jest dobra przy grze "Bitwy II wojny światowej", gdzie mapa i scenariusze są fikcyjne, więc tak dzieloną mapę można swobodnie konfigurować ze sobą.
Przy grach że tak powiem historycznych, gdzie układ terenu jest sztywny, lepsza mapa jest jednak jednoczęściowa, chocy to rozjeżdźanie się kawałków. Stare mapy Dragona to przykład dobrej roboty, pod względem wykonania jak i grafiki.
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Takze wole jednoczesciowe plansze aczkolwiek dwoczesciowe maja taka zalete (drobna bo drobna ale zawsze), ze jak sie chce zagrac cos mniejszego to nie trzeba calosci rozkaladac, ani zaginac. podstawowa jednak zaleta jest jednak to, ze koszt druku jest nizszy. Ale wazne jest jednak doposaowanie fragmentow mapy co jak slysze nie zawsze sie udaje. Fakt rozjezdzania mozna zniwelowac przez np wlasnie przyklejenie mapy.
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Cyberstefan napisał:
Takze wole jednoczesciowe plansze aczkolwiek dwoczesciowe maja taka zalete (drobna bo drobna ale zawsze), ze jak sie chce zagrac cos mniejszego to nie trzeba calosci rozkaladac, ani zaginac. podstawowa jednak zaleta jest jednak to, ze koszt druku jest nizszy. Ale wazne jest jednak doposaowanie fragmentow mapy co jak slysze nie zawsze sie udaje. Fakt rozjezdzania mozna zniwelowac przez np wlasnie przyklejenie mapy.
I właśnie dlatego wolę dwuczęściowe :P No i jest jeszcze argument, że nie zawsze jest miejsce aby rozłożyć całą planszę.
Filipowicz
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:02
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Filipowicz »

Wieloczesciowe. Ale wykonane jak w Squad Leaderze, to znaczy przyklejone na twardym kartonie.
Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Kamil »

A dla mnie dwuczęścioew są obtymalnym rozwiązanie, ze względu na brak "przestrzeni życiowej" do gry. Jednak obiektywnie patrzac lepszym rozwiązaniem jest mapa jednoczęciowa bo daje lepszy przegląd pola walki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”