Aurea Mediocritas - Europa Środkowa u progu renesansu

Awatar użytkownika
gocho
Adjudant-Major
Has thanked: 43 times
Been thanked: 28 times
Kontakt:

Re: Aurea Mediocritas - Europa Środkowa u progu renesansu

Post autor: gocho »

Elegancko. Od razu by się przyjemniej grało. Dodałbym ew. ze dwie kogi czy inne stateczki na morzach dla urozmaicenia. Plus warto by chyba zaznaczyć z kim sąsiadowały państwa graczy (nawet te nie biorące w grze państwa mogłyby mieć swoje nazwy na planszy).
"Znalazłem armię Waszej Wysokości podzieloną trojako. Część naziemna składa się z rabusiów i maruderów; druga znajduje się pod ziemią, a trzecia w szpitalach. Czy powinienem wycofać się z pierwszą, czy czekać, aż dołączę do którejś z pozostałych" Clermont w liście do Ludwika XV
HoLi
Sous-lieutenant
Has thanked: 112 times
Been thanked: 174 times

Post autor: HoLi »

gocho pisze: piątek, 19 kwietnia 2024, 08:12 Elegancko. Od razu by się przyjemniej grało. Dodałbym ew. ze dwie kogi czy inne stateczki na morzach dla urozmaicenia. Plus warto by chyba zaznaczyć z kim sąsiadowały państwa graczy (nawet te nie biorące w grze państwa mogłyby mieć swoje nazwy na planszy).
Ja to patrząc bardziej praktycznie to wykorzystałbym te wolne miejsca na planszy na jakieś tory, miejsce na karty, tabelki itp. itd., które dobrze by się sprawdziły ulokowane na samej planszy - żeby zaoszczędzić miejsca na stole + lepszy ogląd sytuacji.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
ThT_
Tambour
Has thanked: 5 times
Been thanked: 4 times

Post autor: ThT_ »

HoLi pisze: piątek, 19 kwietnia 2024, 15:09
gocho pisze: piątek, 19 kwietnia 2024, 08:12 Elegancko. Od razu by się przyjemniej grało. Dodałbym ew. ze dwie kogi czy inne stateczki na morzach dla urozmaicenia. Plus warto by chyba zaznaczyć z kim sąsiadowały państwa graczy (nawet te nie biorące w grze państwa mogłyby mieć swoje nazwy na planszy).
Ja to patrząc bardziej praktycznie to wykorzystałbym te wolne miejsca na planszy na jakieś tory, miejsce na karty, tabelki itp. itd., które dobrze by się sprawdziły ulokowane na samej planszy - żeby zaoszczędzić miejsca na stole + lepszy ogląd sytuacji.
Jako twórca tej szaty graficznej mapy muszę powiedzieć, że też wydaje mi się, że wolne miejsca lepiej byłoby wypełnić tabelkami, to co zostanie z niezagospodarowanych luk można jakoś urozmaicić. Myślałem żeby dodać jakieś małe symbole gór, lasów, osad, może siatkę z loksodorm albo herby dla państw niebiorących udziału w grze, ale to dodatki kosmetyczne. Tak naprawdę wszystko zależy od autora i tego jakie tabelki zostaną zachowane w wersji ostatecznej gry.

Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) dostał już ode mnie informację, że czas na wprowadzenie większych poprawek będę miał dopiero około czerwca. Do tego czasu chętnie zbiorę uwagi, dla mnie najfajniej byłoby zagrać na żywo i tak w jakiś sposób sprawdzić mapę, może jeszcze byłoby warto pomyśleć nad zmianą designu żetonów i planszetek graczy...
HoLi
Sous-lieutenant
Has thanked: 112 times
Been thanked: 174 times

Post autor: HoLi »

ThT_ pisze: sobota, 20 kwietnia 2024, 12:21
Jako twórca tej szaty graficznej mapy muszę powiedzieć, że też wydaje mi się, że wolne miejsca lepiej byłoby wypełnić tabelkami, to co zostanie z niezagospodarowanych luk można jakoś urozmaicić. Myślałem żeby dodać jakieś małe symbole gór, lasów, osad, może siatkę z loksodorm albo herby dla państw niebiorących udziału w grze, ale to dodatki kosmetyczne. Tak naprawdę wszystko zależy od autora i tego jakie tabelki zostaną zachowane w wersji ostatecznej gry.

Man of Lowicz (dawniej Lauenburg) dostał już ode mnie informację, że czas na wprowadzenie większych poprawek będę miał dopiero około czerwca. Do tego czasu chętnie zbiorę uwagi, dla mnie najfajniej byłoby zagrać na żywo i tak w jakiś sposób sprawdzić mapę, może jeszcze byłoby warto pomyśleć nad zmianą designu żetonów i planszetek graczy...
No jak mapa zmieniona to i reszta komponentów też myślę, że powinna być tak dopasowana żeby była utrzymana w jednym "klimacie". Chcąc nie chcąc ładny prototyp ma większą szansę na przyciągnięcie chętnych do gry.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 4019 times
Been thanked: 2556 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

ThT_ pisze: sobota, 20 kwietnia 2024, 12:21

Zwłaszcza lewy dolny i prawy górny róg planszy trochę świeci pustkami. Ja bym się jeszcze zastanowił nad podpisaniem mórz, ale wiadomo, to wszystko jest kosmetyka, a patrząc jak zrobiłeś ornamenty wokół tych trzech boxów na planszy i toru etapów, i tutaj coś wymyślisz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”