Kampania crowdfundingowa - howto

Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant-Major
Kontakt:

Re: Kampania crowdfundingowa - howto

Post autor: jimmor » czwartek, 22 listopada 2018, 16:17

Obrazek

Nie korzystać z kurierów, nie korzystać z kurierów, nie korzystać z kurierów. Od organizacji wysyłek są firmy organizujące wysyłki. Np. inforsys.pl. Oczywiście trzeba mieć pewien wolumen... a jak nie to Poczta Polska. Byle się w 1 kg zmieścić i słać jako list.
Mój projekt... też kiedyś będę wydawcą gier :P
http://stormrider.pl/
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant-Major
Kontakt:

Post autor: jimmor » czwartek, 18 kwietnia 2019, 15:08

Ponieważ Projekt nieco się opóźnia z dostarczeniem książki skupiłem się na budowie grupy odbiorców na FB. Na chwilę obecną 'pękło' 1000 lajków page'a, co już jest całkiem niezłym wynikiem jak na firmę, której jeszcze nie ma. Generalnie jeżeli chcemy budować grupę odbiorców najlepiej jest mieć 'content' graficzny. Jeżeli nie możemy sami go wyprodukować - znaleźć sposób by ludzie go Wam zapewnili. Dla mnie takim środkiem okazał się 'Community Showcase Competition': wyślijcie mi zdjęcia waszych armii a użytkownicy FB zagłosują Lajkami na te, które zostaną umieszczone w książce. Nagrodą dla Was będzie nieśmiertelna chwała i kopia książki.

Jedno ze zdjęć przysłanych na konkurs:
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Has thanked: 8 times
Kontakt:

Post autor: Raleen » czwartek, 18 kwietnia 2019, 15:45

Piękna sprawa z tym konkursem. A pakowałeś kasę w promocje strony na FB? Oczywiście, jeśli to nie tajemnica ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant-Major
Kontakt:

Post autor: jimmor » czwartek, 18 kwietnia 2019, 16:18

Konkurs miał jeszcze jedną zaletę - mogłem bez obaw udostępniać posty strony na różnych zamkniętych forach - były traktowane nie jako spamowanie reklamami, tylko jak udostępnianie ciekawych zdjęć.

Kilka promocji na FB wykupiłem, głównie po 10-30pln, ze dwa posty trochę mocniej - po 100. A więc bez szaleństw. Natomiast promocja nie zastąpi treści. Promowanie ciekawego postu jest o wiele skuteczniejsze. Przykładowo

Całkowicie nie promowany post z Hobgobretonią (ze zdjęcia powyżej) - zasięg 7600, zaangażowania 4300
Całkowicie nie promowany post z linkiem do nowej księgi armii - zasięg 481, zaangażowania 81
Promowany (30zł) post ze zdjęciami z konkursu wzywający do wysyłania zdjęć - zasięg 44000, zaangażowania 7200
Promowany (100zł) post z linkiem do Indiegogo - zasięg 12900, zaangażowanie 714
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » piątek, 19 kwietnia 2019, 08:42

Bardzo ciekawe info. Potwierdza się, że reklama nie zastąpi dobrze skonstruowanego materiału, a tylko trochę podnosi jego oglądalność. Przynajmniej reklama na tym poziomie. Kiedyś sobie rozmawialiśmy z Telamonem i bardzo słusznie zwrócił on uwagę, że wyraźnie podnoszą oglądalność filmiki ze zwierzętami. Tak przyszło mi do głowy, że w przypadku planszówek gdyby np. na koniec jakiegoś filmiku kot (albo inne zwierzę, najlepiej jakieś egzotyczne) wskoczył na planszę, pewnie były rekord. Od takich rzeczy to zależy :D .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant-Major
Kontakt:

Post autor: jimmor » piątek, 19 kwietnia 2019, 09:59

FB jest o tyle przyjazny dla reklamodawcy, że daje możliwość dotarcia bezpośrednio do grupy docelowej, a także sprofilowania treści pod odbiorców. Mogę np. wybrać, że chcę by post był promowany pośród osób które mają w hobby 'miniature wargaming'... albo 'Warhammer Fantasy Battles'.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » piątek, 19 kwietnia 2019, 10:34

Byłoby to idealne rozwiązanie, tak jak piszesz, gdyby każdy wpisywał w rubrykę "hobby" to co jest jego hobby, ale nie każdy wpisuje. Pytanie jest oczywiście ilu wpisuje, a ilu nie i czy ewentualnie mają inne narzędzia do "rozpoznawania" różnych rodzajów hobby i profilowania pod tym względem.

Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant-Major
Kontakt:

Post autor: jimmor » piątek, 19 kwietnia 2019, 11:44

Znajomi na FW widzą to co Ty lajkujesz / komentujesz. Jak w grupie jest choć jedna osoba z hobby dobrze zdefiniowanym to masz szansę dotrzeć do całej grupy. Dla niszowych hobby FB jest najskuteczniejszą metodą docierania do właściwych odbiorców. Aby osiągnąć porównywalny efekt musiałbym zainwestować w reklamę branżową w jakimś BOLS, Beast of War czy WM... tylko byłoby to o wiele droższe i nie pozwoliło na interakcje.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » wtorek, 23 kwietnia 2019, 12:03

Coś w tym jest. Mnie to medium od początku kojarzyło się głównie jako specyficzne narzędzie lansu/promocji itp. Elementy rynsztoka, które w sobie zawiera są być może z tego punktu widzenia nawet zaletą, a nie wadą. Przy okazji oczywiście wyciąga od nas różne dane, ale z czegoś musi żyć.

Awatar użytkownika
jimmor
Adjudant-Major
Kontakt:

Post autor: jimmor » czwartek, 9 maja 2019, 13:28

Takie pytanie: macie może jakieś sprawdzone studio DTP w Warszawie, które złożyłoby podręcznik 300 stron?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Kontakt:

Post autor: Raleen » piątek, 10 maja 2019, 08:10

My tu drobni wyrobnicy to nas nie stać na takie bajery. A duzi wyrobnicy to pewnie składają gdzieś na prowincji, albo i w Chinach ;).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum autorów”