Planszowa gra wojenna ostatniego dziesięciolecia

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.

Planszowa gra wojenna ostatniego dziesięciolecia

Postby Pablo » Wednesday, 2 March 2011, 11:48

Nie chciałem wrzucać off topa do bieżącego konkursu, więc założyłem nowy wątek.

Jak szanowna kapituła wybierze grę roku to proponowałbym dodatkowy konkurs na grę wojenną XXI wieku (ewentualnie ostatniego dzisięciolecia).

Dla mnie jako mało doświadczonego gracza taki konkurs byłby dobrą wskazówką jakie zaległości powinienem nadrobić w pierwszej kolejności. A jaka jest wasza opinia.
Pablo
Chef de bataillon

Postby Raleen » Wednesday, 2 March 2011, 12:00

Podczas I edycji konkursu, która była specyficzna, głosowano na wszystkie gry, które zostały wydane do wtedy czyli do 2006 r. Ale może coś takiego warto będzie kiedyś zrobić (a właściwie powtórzyć :) ).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Raleen
Colonel Général

Postby Pablo » Wednesday, 2 March 2011, 12:16

Ciekawe czy starsze gry się przebiły przez nowości.

Do takiego konkursu mogłyby być nominowe np. jedynie gry z pierwszej dziesiątki gier nominowanych w każdym roku.
Pablo
Chef de bataillon

Postby Profes79 » Wednesday, 2 March 2011, 12:50

Myślę, że spokojnie by się przebiły - są przecież starsze produkcje które do tej pory mają się świetnie - choćby HIS (nie wiem czy nie wydany przed 2000 rokiem), Twilight Struggle - także gra nie najnowsza. Myślę, że sporo przykładów by się znalazło zwłaszcza, że gra wydana w roku 2009 czy 2010 wcale nie musi byc grą innowacyjną czy wnoszącą coś nowego do świata gier (wystarczy popatrzeć na obecnie zgłoszone do konkursu gry, chociaż nie będę wypisywał, które w szczególe mam na myśli).Paradoksalnie niektóre starsze gry mogą byc bardzo cenione ze względu na innowacyjne rozwiązania, które w później wydawanych grach były tylko już kopiowane lub ulepszane.
Last edited by Profes79 on Wednesday, 2 March 2011, 17:17, edited 1 time in total.
Profes79
General

Return to Planszowa Gra Wojenna Roku