Planszowa Gra Wojenna Roku 2007

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Planszowa Gra Wojenna Roku 2007

Post autor: Takeo Takagi »

Ponownie zakladam temat, gdyz w wyniku awarii wcielo cala nasza dotychczasowa dyskusje. Nie ma sensu jej powtarzac, wiec przypomne niektore konkluzje:

1. Glosujemy na polskie gry wojenne (nie tlumaczone zagraniczne), wydane w koncowce 2006 r. (okres, którego nie objela poprzednia edycja) oraz w 2007 r.
2. Prosze zglaszac gry kandydujace do tytulu na tym forum (moze byc w tym temacie), lub bezposrednio do osób, zajmujacych sie organizacja calego przedsiewziecia (do tzw. Kapituly). Pelen sklad Kapituly bedzie znany na dniach, gdyz jest juz prawie dograny.
3. Tytul otrzyma gra, która otrzyma najwiecej punktów w glosowaniu. W glosowaniu bedzie mógl wziac kazdy, za posrednictwem tego forum, majac do dyspozycji jeden glos. Jeden glos to jeden punkt dla wybranej gry.

Mam nadzieje, ze wiecej awarii juz nie bedzie i wszystko przebiegnie w miare sprawnie.
Ciasteczko po prostu mi się należy.
ragozd
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: czwartek, 20 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Warszawa, Kielce

Post autor: ragozd »

a jaka jest definicja gry wojennej?
Żeby życie miało smaczek, raz planszówka, raz bitewniaczek
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

O zakwalifikowaniu gry do grupy gier wojennych bedzie decydowac oczywista oczywistosc. Czyli Kapitula spojrzy na kandydatury i stwierdzi, czy gra jest gra wojenna czy wyrobem growojennopodobnym. Mysle, ze zdrowy rozsadek wystarczy za kryterium oceny.
Ciasteczko po prostu mi się należy.
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

3. Tytul otrzyma gra, która otrzyma najwiecej punktów w glosowaniu. W glosowaniu bedzie mógl wziac kazdy, za posrednictwem tego forum, majac do dyspozycji jeden glos. Jeden glos to jeden punkt dla wybranej gry.
To chyba nie zostalo jeszcze do konca ustalone. Czy obowiazuje inny niz w zeszlym roku regulamin, czy byla jakas zmiana dotychczasowego regulaminu konkursu, który chyba sie sprawdzil-w dyskusji która zniknela zdania na ten temat byly podzielone. Czy tez Takeo dla Ciebie taka modyfikacja to równiez oczywista oczywistosc ? A moze to zwiastun cudów, których mamy sie obecnie wszyscy spodziewac... :wink:?
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

Zadnych cudow nie bedzie i to jest oczywista oczywistosc. Co do sposobu glosowania, to napisalem tylko konkluzje z dotychczasowej dyskusji, niestety utraconej w wyniku awarii. Jesli co do metody glosowania (czy bedzie to "1 glos na 1 gre" czy tez inna) nadal sa watpliwosci, to prosze bardzo - pisac i argumentowac jeszcze mozna, a ja czytac uwaznie to bede, zapewne tak samo, jak i inne osoby, ktore ustala ostateczny ksztalt regulaminu (dyskusja w koncu po to miala byc, by ewentualnie dograc dotychczasowy regulamin).
Ciasteczko po prostu mi się należy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kalendarz ustalcie Panowie. RAJ mial tu chyba jakies wskazowki wiec z nim najlepiej ustalcie bo czas leci, a trzeba jeszcze rozeslac informacje itp.

Ustalalismy tez wspolnie z Takeo, jako przedstawicielem NG sklad Kapituly na ten rok i obecnie wchodza do Kapituly: wujaw, Takeo Takagi, Andy, Darth Stalin, RyTo. Z osobami tymi juz sie kontaktaktowalem w sprawie, ale prosilbym jeszcze raz o potwierdzenie, zwlaszcza Andyego, Dartha i RyTo, co do udzialu w Kapitule.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Na miare skromnych mozliwosci czasowych - potwierdzam.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
ragozd
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: czwartek, 20 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Warszawa, Kielce

Post autor: ragozd »

to jak OO ma sie w stosunku do Hannibal Barkas?
Żeby życie miało smaczek, raz planszówka, raz bitewniaczek
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Przynale(r)znost` do grona - potwierdzam.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Jestem, jestem :D
A tak BTW: czy wyszlo cos prez ostatni rok w Polsce oprocz Hannibala Barkasa?

BTW2: glupie pytanie - toz byly chyba ze 2 gry TiS-u i chyba cos jeszcze...
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Wyszlo cos, co udaje gre wojenna - niestety zupelnie bez powodzenia: karcianka Lis Pustyni. Co zrobimy z takim fantem?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Nie znam, widzialem tylko w internecie, ale jesli nawet jest tak jak mówi Andy, to moze dopuscimy...na zasadzie-na bezrybiu i rak ryba :wink:

P.S. i niech ktos, psiakrew, zrobi cos z tymi znakami bym mogl pisac, jak ustawa wymaga, w pieknym jezyku polskim
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Panowie, po co w ogole powolywanie tych kapitul i cale zamieszanie. Skonczmy wreszcie z ta obluda i niech ktos nazwie rzeczy po imieniu.

Po tym jak odbyla sie dyskusja na temat sensu przyznawania nagrody, do ktorej nominowac mozna 3-4 tytuly, wiadomo, ze otrzyma ja HB z tego prostego powodu, ze nie posiada zadnej rozsadnej alternatywy.

I tak oto spelnilo sie marzenie wielu, ktorzy moga od teraz twierdzic, ze HB jest GRA WOJENNA ROKU w Polsce!

Ja juz to oglosilem. Teraz mozecie przeprowadzic te wszystkie procedury i zobaczyc czy Wam wyjdzie inaczej. :lol: :lol: :lol:
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jest jeszcze "Orzel morski" wydany w koncu zeszlego roku no i ktoras z gier TiSa pewnie tez zyska szersze uznanie, wiec liczac Hannibala Barkasa potencjalnie 3 gry do rywalizacji na pewno sie znajda. Do tego lzejsze gry jakies jak "Lis Pustyni" i jakis wybor juz jest. Gdyby byl sam Hannibal Barkas, to rzeczywiscie nie mialoby sensu.

Ja sie ze swoja gra nie uporalem, ale ma to chociaz ten szczesliwy aspekt, ze nie bede podejrzewany o tendencyjnosc (a przynajmniej mniej bede :) ).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

Wlasnie o tym mowie. Wydany jest Orzel Morski (DTP, naklad kilkadziesiat sztuk), Lis Pustyni, ktorego doklada sie do stawki dla przyzwoitosci. No i "gry" TiS. Wygra gra, ktora jest poza konkurencja ale nie dlatego, ze jest najlepsza gra roku, tylko dlatego, ze ma najlepszy poziom edytorski. Ale nazywac sie bedzie "Gra Wojenna Roku". Moim zdaniem to pomieszanie pojec.
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”