[2006] Ardeny vs Ścieżki Chwały

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.

Gdyby był finał, w którym byłyby tylko 2 gry to głosowałbym na:

Ardeny
24
52%
Ścieżki Chwały
22
48%
 
Liczba głosów: 46
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

[2006] Ardeny vs Ścieżki Chwały

Post autor: Raleen »

No tak, z punktu widzenia innych pozycji Dragona poszły do kosza. Tu się zgadzam. Gdyby była taka formuła jak piszesz, patrząc po wynikach pewnie wygrałby Tannenberg albo Ardeny :) .
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 grudnia 2010, 15:03 przez Raleen, łącznie zmieniany 3 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

To, że wygrał Dragon nie ulega kwestii.I to z duża przewagą, a Ścieżki zyskały na procedurze.Następnym razem będzie ok. 10 propozycji do wyboru i będzie "czysta sytuacja", bo zdecydowaną większośc zgarną 3, góra 4 tytuły.
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

Uważam, iż takie głosowanie wygrałyby Ardeny (choćby z sentymentu i za wkład w rozwój tych gier ;) ).
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez karus73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Też jestem jednak przekonany, że tak :) zwłaszcza, że głosowanie gdzie są dwie gry zmobilizowałoby więcej osób. W związku z tym, że kolega RAJ oponował, może ankieta pomoże :) .

Pokomentowac można, ale wynik jest jaki jest i jest że tak powiem prawomocny. To jeszcze dowodzi czego innego: że warto było podyskutowac wcześniej o formule głosowania bo de facto poszło za pomysłem RAJa, a wiadomo, że jest on zwolennikiem Ścieżek :) . I od tego trudno uciec. Ale ostatecznie jakaś ta formuła musiała byc.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 grudnia 2010, 15:06 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Ja nie biorę udziału w dyskusji o tym, która gra wygrałaby w starciu jeden na jeden. :)

Ale Ardeny są bez wątpienia popularniejsze.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez cdc9, łącznie zmieniany 1 raz.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja tylko stwierdzam tyle, że wynik nie jest przesądzony.

Na pewno, nie wszyscy, którzy grali w Ardeny znają Ścieżki. W jakim nakładzie sprzedały się Ardeny a w jakim Ścieżki. Nie ma porównania :) .
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 grudnia 2010, 15:35 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

ja o Ścieżkach tylko słyszałem, a w Ardeny to się dosłownie zagrywałem z kumplami (ale to było tak do 10-ciu lat wstecz, potem kontakty się pourywały - praca, rodzina .... )
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

karus73 pisze:takie głosowanie wygrałyby Ardeny
A ja jestem przekonany, ze nie.
Ja jestem jednak przekonany, że tak
Jednak nie.
Oj chyba nie.
Fajna ta dyskusja. :wink: A ja mam taki pomysł, zupełnie pozakonkursowy. Zróbmy sobie ankietę bez ograniczonego terminu pt. "Co wolisz: Ardeny czy Ścieżki Chwały?" i zobaczymy co wyjdzie. Bardzo jestem ciekaw "układu sił".
Co Wy na to? :)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

A jak wyjdzie, że Ardeny to co... :D

Mi się w każdym razie pomysł podoba :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Raleen pisze:A jak wyjdzie, że Ardeny to co... :D
To nic. :D Grą Roku są Ścieżki.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Zawsze pozostaje teoria moralnego zwycięstwa :lol:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

A gdzie byś wstawił taką ankietę? Oczywiście nie tu, bo ona nie ma nic wspólnego z konkursem, ale nie pasuje do działów I wś ani II wś. Jak myślisz?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
CHOMIK militarny
Sergeant Major of the Marine Corps
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 20 listopada 2006, 16:25
Lokalizacja: Szczecin/UK
Kontakt:

Post autor: CHOMIK militarny »

Ja co prawda nie brałem udziału w głosowaniu gdyż miałem długą przerwę jeśli chodzi o granie w planszówki i od dłuższego czasu nie jestem w temacie ( nie miałem jak i z kim grać - dzis odkryłem na necie coś co może mi to umożliwi - cyberboard), ale jeśli mogę zabrać głos w tej sprawie to powiem, że nie znałem wcześniej Scieżek, za to świetnie znałem, grałem i nawet ciągle mam jeszcze w Polsce Ardeny. I podobnie jak większość uczestników dyskusji sądzę że zastosowany system głosowania preferuje Ścieżki, i gdyby zastosowano wcześniej eliminację i drugą turę to właśnie Ardeny by wygrały.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez CHOMIK militarny, łącznie zmieniany 1 raz.
Pinky: Hej móżdżku, co będziemy robić dziś wieczorem? Mózg: To co zwykle Pinky, to co zwykle. Spróbujemy opanować świat.
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

oj, dopiero teraz zauważyłem ten topik (mój post w innym topiku jest więc trochę spóźniony)
w każdym razie głos poszedł na Ardeny :wink:
Awatar użytkownika
Comandante
General de División
Posty: 3012
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:51
Lokalizacja: Verulamium
Been thanked: 3 times

Post autor: Comandante »

a ja znam obie gry swietnie i uwazam, ze przy Sciezkach, Ardeny to makulatura
Powyższe opinie są mojego autorstwa.
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”