[2006] Wyniki głosowania

Forum konkursu na najlepszą planszową grę wojenną organizowanego przez Forum Strategie.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Andy pisze:
Lord Voldemort pisze: Wystarczy zliczyc ogolna ilosc punktów i podzielic przez 6 :P
Nie ma tak dobrze! :wink: Niektórzy - zgodnie z regulaminem - głosowali na jedną lub dwie gry.
To dziwne, bo ja mialem problem z wyborem i zastanawialem sie czemu nie moge glosowac na minimum piec :)
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

To dziwne, bo ja mialem problem z wyborem i zastanawialem sie czemu nie moge glosowac na minimum piec
Zgadzam się z Lordem. Formuła głosowania na 3 gry dobra jest może na "lata chude" gdzie gier wydanych nie jest dużo, ale wobec takiej obfitości gier-propozycji do głosowania w zestawieniu można było się pokusić o formułę głosowania na np. 5 gier lub ich większą ilość. I dlatego zapewne niektóre wartościowe gry przepadły w głosowaniu, chociażby wspominany wyżej "Kircholm". :(
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Pułkownik
Posty: 1325
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 15:26
Lokalizacja: Opole
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

W nastepnym glosowaniu raczej nie bedzie tego problemu. Jak sie wiecej niz 3 gry wojenne ukaza do konca 2007 to bedzie naprawde dobrze :)

V.

P.S. Mam nadzieje, ze zdaze do tego czasu z moim (i Ozy'ego) POTOPEM...
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

Z ciekawości się zapytam - ile punktów "poszło" na gry spoza pierwszej 10-tki?
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Lord Voldemort pisze:W nastepnym glosowaniu raczej nie bedzie tego problemu. Jak sie wiecej niz 3 gry wojenne ukaza do konca 2007 to bedzie naprawde dobrze :)

V.

P.S. Mam nadzieje, ze zdaze do tego czasu z moim (i Ozy'ego) POTOPEM...
Może być całkiem zabawnie i nie do śmiechu zarazem.
Jeżeli do wyboru będą produkty TiSa, gry wydane dla grupy koleżeńskiej związanej z forum jak Orzeł, do tego produkty Wydawnictwa Imperium, to pewnie nie będzie to takie interesujące jak tym razem.Większość osób nie będzie znała więcej niż 1-2 gier.
A przy takim rozwoju rynku gier za parę lat na konwentach młodzi gracze będą używać egzemplarzy gier Dragona starszych niż sami gracze :wink: !
Awatar użytkownika
Takeo Takagi
Shosa
Posty: 1009
Rejestracja: piątek, 17 listopada 2006, 12:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Takeo Takagi »

wujaw pisze:Jeżeli do wyboru będą produkty TiSa, gry wydane dla grupy koleżeńskiej związanej z forum jak Orzeł, do tego produkty Wydawnictwa Imperium, to pewnie nie będzie to takie interesujące jak tym razem.Większość osób nie będzie znała więcej niż 1-2 gier.
A przy takim rozwoju rynku gier za parę lat na konwentach młodzi gracze będą używać egzemplarzy gier Dragona starszych niż sami gracze :wink: !
Bierzmy się więc do roboty i wydawajmy własne gry - np. poprzez proponowane przez RAJ-a wydawnictwo gier DTP.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Ścieżki zwyciężyły - zasłużenie. Szkoda tylko tak nisiej pozycji OWC (mój krajowy faworyt :), no ale kapituła skorygowała wolę ludu (lud nie zawsze wie na kogo głosować ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ze swojej strony myślę, że nasze forum stanie się taką bazą dla nowych gier i rynek się z czasem rozwinie. W końcu taka była idea i nie darmo ma ono w nazwie "autorskie". I Diablosi i ja i inni, którzy będą chcieli działac z pewnością znajdą tu swoje miejsce. Co do p. Gołębiewskiego to kto wie - może i on kiedyś powróci.. :) (też z nim miewałem różne przeprawy, ale źle mu nie życzę).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Aldarus pisze:Ścieżki zwyciężyły - zasłużenie. Szkoda tylko tak nisiej pozycji OWC (mój krajowy faworyt :), no ale kapituła skorygowała wolę ludu (lud nie zawsze wie na kogo głosować ;)
To niezbyt miła uwaga, ale jak rozumiem siebie również do tego "ludu" zaliczasz (bo przecież głos oddałeś :twisted: ). Należysz pewnie do tej grupy, która grała we wszystkie zgłoszone gry :wink: ?

Pozdrawiam,
Vox populi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kapituła długo obradowała i nie była wcale tak jednoznacznie ustosunkowana, jednak postanowiliśmy, że ponieważ jest tyle gier jakieś wyróżnienia należałoby przyznac. Problem był raczej w tym, że zasłużonych gier było kilka i trzeba było wybierac. W każdym razie niczego nie korygowaliśmy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Legun
Chef d'escadron
Posty: 1026
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:51
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 15 times

Post autor: Legun »

Wielkie składam dzięki i głosującym, i Kapitule. Niezwykle miło słyszeć, że po tylu latach ktoś jeszcze OWC pamięta. Ech, a reguły do Ostfrontu leżą w zasięgu wzroku - na parapecie... Ale kiedyś się wezmę... :)
Autorze! Nie zmuszaj gracza do powtarzania historycznych błędów - pozwól mu robić własne.
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Post autor: FrankGiovanni »

Ścieżki Chwały wygrały, jak dla mnie to kontrowersyjny wybór, ale może zmienie zdanie gdy rozwinie sie dyskusja dlaczego to ta gra jest tak dobra. Rzucam wyzwanie tej grze i jej fanom. Do dzieła piewcy chwały dla Chwały... :lol2: A Ci którzy są mojego zdania niech staną po mojej prawicy, za Wolność, Honor, Braterstwo.
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
Awatar użytkownika
karus73
Sergent
Posty: 138
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:43
Lokalizacja: śląsk/kujawsko-pomorskie

Post autor: karus73 »

jestem z Tobą, nie lubię Ś.Ch. bo na oczy ich nie widziałem :P
tak na serio to cieszy mnie wysoka pozycja Ardenów :cool:

ps. powiem szczerze, że 43 osoby mnie zaskoczyło. Osobiście myślałem, iż głosujących było mniej :wink:
Awatar użytkownika
Kserkses
Lieutenant
Posty: 92
Rejestracja: piątek, 3 listopada 2006, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kserkses »

Choć nie lubię ptaszników to Ścieżki też mnie nie przekonały, miałem okazję dwa razy zagrać i rozgrywka od razu wprowadzała tak dużo ograniczeń, że ci którzy mi pomagali od razu mi mówili: nie rób tak bo przegrasz, za chwilę oooooooo słabe karty, a potem dziwne planowanie ruchów wojsk. Potem widziałem kilka rozgrywek wytrawnych graczy, którzy grali już na "inne sposoby" ale ten co zmieniał tryb gry od razu mówił, że wie że tak nie powinno się grać, bo tak nie wygra i takie tam.... więc gdzie tu pomysł na prowadzenie wojny echhhh Nie przekreślam tej gry choć dziwię się jak ten "Ptasznik" że ona się tym kilku osobom podoba.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Kserkses, łącznie zmieniany 1 raz.
hea
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

karus73 pisze:jestem z Tobą, nie lubię Ś.Ch. bo na oczy ich nie widziałem :P
Na spotkaniu dwa tygodnie temu leżały metr od planszy z Normandią!
Tyle, że spakowane w kartoniku :wink: .
Zablokowany

Wróć do „Planszowa Gra Wojenna Roku”