Jak skleić rozerwany róg pudełka - poradnik

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Jak skleić rozerwany róg pudełka - poradnik

Post autor: Raleen »

To jak już jesteśmy przy tematach dla majsterkowiczów (vide o przycinaniu rogów żetonów), co najmniej równie praktyczny temat:

http://www.thegamesjournal.com/articles ... oxes.shtml

Przyznam, że ostatnio coraz częściej zdarzają mi się takie przypadki, a nie lubię rozerwanych rogów. Swego czasu miałem też własne metody, szczególnie w odniesieniu do gier Dragona. Pamiętam, że one były tam od wewnątrz jakby składane - starałem się włożyć kawałek papieru i przykleić go od wewnątrz z obu stron rozerwanego rogu i w ten sposób przyciągnąć obie części ku sobie (trudno to niestety wytłumaczyć, trzeba praktycznie pokazać, żeby było zrozumiałe).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

A jakiś pomysł jak naprawić wgniecione pudełko? :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

A wgniotło Ci się? :)

To zależy jak bardzo się wgniecie ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Wieczko o jakiś centymetr, miałem zamiar podkleić je czymś sztywnym
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”