Horus Heresy

Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Horus Heresy

Post autor: Chevau-léger »

Kawał solidnej strategii i do tego card-driven game. Niedługo premiera. Tutaj link do instrukcji:
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_c ... ok-web.pdf
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Mogę powiedzieć tylko jedno:

For the Emperor!
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Już zamówiłem. Chętny jesteś jaszu na partyjkę? Wolisz jak widzę siły imperium, a nie warmastera Horusa :pom:
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

There is only the Emperor, and he is our shield and protector ;)
Nigdy nie stanę po stronie plugawej herezji!
Oczyszczający ból i święty gniew zakonów Space Marines pozwoli Ci zrozumieć jak bardzo pobłądziłeś jeśli opoweiesz sie po stronie herezji.

Kiedy garmy? Muszę przysznać, że po zapoznaniu się z zawartoścoią obawiałem się, że cena będzie zaporowa ale 100$ przy tym kursie jest jeszcze do wytrzymania.
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Jesli będziesz na Grenadierze to możemy tam się umówić na grę, jeśli nie - to możemy się umówić w klubie (Agresorze) bądź inaczej, najlepiej omowmy szczegóły na privie.
Lepiej juz zacznę czytać przepisy, bo gra ze zdeterminowannym jaszem w roli obrońcy Imperium to zadanie nie lada dla sił Pięciu Potęg Chaosu ^^
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Jasz pisze: Oczyszczający ból i święty gniew zakonów Space Marines pozwoli Ci zrozumieć jak bardzo pobłądziłeś jeśli opoweiesz sie po stronie herezji.
Przepraszam za fluffowy wtręt w temacie - w czasie Herezji Horusa Astartes walczyli podzielenie na Legiony, o wiele większe niż zakony ;) Dopiero na skutek reformy post-herezyjnej, w czasie tzw. 2nd Founding 9 lojalnych legionów zostało rozbitych na liczące po 1000 (+/_ biorąc pod uwagę specyfikę niektórych zakonów) Marines.

A żeby nie jechać pustym przebiegiem - chłopaki się przyłożyli, nawet boltery są przed-herezyjne, jak widać marketing wspierając serię książek o HH z BL idzie pełną parą :)
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Za mną już od dawna jest zrobienie kilku squadów do WH40, ale na fluffie do Horus Heresy. Od czasu wynalezienia Green Stuffu - wszystko jest możliwe :)
Pojawienie się tej gry bardzo mnie zaintrygowało. Postaram się rzucić okiem na Waszą rozgrywkę na Grenadierze.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Yori pisze:Za mną już od dawna jest zrobienie kilku squadów do WH40, ale na fluffie do Horus Heresy. Od czasu wynalezienia się Green Stuffu - wszystko jest możliwe :)
Pojawienie się tej gry bardzo mnie zaintrygowało. Postaram się rzucić okiem na Waszą rozgrywkę na Grenadierze.
Yori, jeżeli potrzebujesz jakiegoś fluffu - nazwy, organizacja, etc - do czasów HH to daj znać. Grać nie grywam, ale materiałów mam mnóstwo, jeżeli potrzebne jakieś informacje to chętnie pomogę.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Hahaha :lol2: Na Ciebie zawsze można liczyć! Bez względu na epokę czy system :lol2:
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Yori pisze:Hahaha :lol2: Na Ciebie zawsze można liczyć! Bez względu na epokę czy system :lol2:
Bez przesady :) Tak się składa, że (mimo że w gry ze stajni GW już nie grywam)( HH uwielbiam - mam wszystkie dotychczasowo wydane książki z serii (bez audiobookow, bo według mnie są do bani) + knigę z wszystkimi kartami. Stąd jeżeli są potrzebne informacje o organizacji legionów, imiona kapitanów czy nazwy squadów to służę, aczkolwiek nie wszystkie legiony są jak na razie opisane.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

kadrinazi pisze: + knigę z wszystkimi kartami.
Tu mnie zaintrygowałes - znaczy wydali jakąś ksiażkę z obrazkami kart ?
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

O tak, smakowity kasek ;)
http://www.amazon.com/Horus-Heresy-Coll ... 1844164241

Piekna sprawa, poza tym widac wyraznie, jakie watki z tej ksiazki sa (i beda) w serii HH z BL.
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Przepraszam za fluffowy wtręt w temacie - w czasie Herezji Horusa Astartes walczyli podzielenie na Legiony, o wiele większe niż zakony
Wiemy, nazi, wiemy :cool:
Postaram się rzucić okiem na Waszą rozgrywkę na Grenadierze.
Zapraszamy, Yori, zapraszamy :pom:

Tak się wczuwam w rolę oponenta jasza, że już teraz sobie krzyknę:

"Death to the weakling Imperium of Man!" :D
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Chevau-léger, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Chevau-léger
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 24 sierpnia 2006, 09:06
Lokalizacja: Varsovie

Post autor: Chevau-léger »

Ukazała się właśnie errata z odpowiedziami na pytania dotyczące gry (FAQ):
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_c ... -v-1-0.pdf
kuba084
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 19 maja 2009, 11:25
Lokalizacja: Tychy

Re: Horus Heresy

Post autor: kuba084 »

Gra bardzo dobrze zrobiona, to pewne: figurki bomba, choć mogłyby być ciut większe, ale to znowu mapa była by większa. Podobają mi się wsuwane elementy planszy czyli twierdze, fabryki i pałac.
Ciekawy system walki, gdzie nie ma w ogóle kostek tylko karty. System rozkazów także wdeche; jest ich tyle, że w żadnej grze nie będziemy mieć dokładnie takich samych - naturalnie poza tymi początkowymi. Czasami potrafią w ostatniej chwili przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę, no i jeszcze eventy czy random wydarzenia na planszy.

Martwi mnie powtarzalność scenariuszy; aż kusi by chodziło o coś innego niż tylko utrzymanie 4 space portów czy zabicia Imperatora/Horusa. Niby każdy następny scenariusz jest bardziej rozbudowany od poprzedniego, ale chodzi o to samo jednak.
Ogólnie jednak gra mnie się bardzo podoba i chętne bym pograł w wersję 1993, która pewnie jest w polsce nie do dostania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”