Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

RPG w waszym życiu :)

nie słyszałem o RPG
0
Brak głosów
słyszałem ale mnie nie interesuje
4
12%
chciałbym dowiedzieć się co to jest to RPG
2
6%
grałem kiedyś...
9
26%
gram :)
19
56%

Liczba głosów: 34
Awatar użytkownika
Wallenstein
Adjudant

Post autor: Wallenstein » środa, 26 kwietnia 2006, 12:37

Choć już nie pogrywam :cry: to mam całą kolekcję do MERPa (wer. oryginalna) i STAR WARS D6 w PDFach 8)

"Strefę Śmierci" to dopiero był fajny system, klimatyczny światek, oraz grafika. Szkoda, że nikt nie nie wydał tego w postaci podręcznika. Czy jest coś może dostępne w sieci?
Ogmios
Adjudant
Has thanked: 7 times
Been thanked: 16 times

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: Ogmios » niedziela, 8 września 2019, 01:36

O, tu mogę błysnąć z racji powiązań z Mińską Gildią Fantastyki 8-)

U mnie pierwsze zetknięcie (w ubiegłym tysiącleciu :lol: ) to prościutkie Oko Yrrhedesa Sapkowskiego z biblioteki. Potem kupione Kryształy Czasu - nie do końca wypaliły, mi pasowały (a nawet były za proste, też zauważyłem braki w zasadach :roll: ), ale dla reszty za trudne. Następnie dłuższa przerwa, wtedy tylko to, co się wyczytało w Magii i Mieczu, póki wychodziło. Warhammer 1 ed kupny, od niedawna też MERP, Deadlandsy, Phoenix Command (wydrukowany co prawda), Metamorphosis Alpha. To chyba tyle z tego co mam i mistrzowałem.

Miałem też kontakt jako gracz/MG z Neuroshimą (świetny fluff, tragiczna mechanika), AD&D (niestety lokalnie panuje, a mi akurat nie podchodzi :| ), WoD/Wampir Maskarada (nie moje klimaty), Mag (jak Wod + dziwniejszy), Cyberpunk, Zew Cthulu, Earthdawn, Dzikie Pola, Mutants&Masterminds, stareńkie Marvel Super Heroes, Shadowrun, Deatchwatch i Dark Heresy (oba wh40k)...

I z 10x tyle znanych z recenzji/przeglądanych itp, tak więc tylko powiem, że najbardziej ubolewam, że nie zdarzyło mi się jeszcze zagrać w Travellera i Star Warsy d6.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”