Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

RPG w waszym życiu

nie słyszałem o RPG
0
Brak głosów
słyszałem ale mnie nie interesuje
4
8%
chciałbym dowiedzieć się co to jest to RPG
2
4%
grałem kiedyś...
17
35%
gram
25
52%
 
Liczba głosów: 48
Awatar użytkownika
Wallenstein
Sergent-Major
Posty: 172
Rejestracja: środa, 26 kwietnia 2006, 09:13
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Wallenstein »

Choć już nie pogrywam :cry: to mam całą kolekcję do MERPa (wer. oryginalna) i STAR WARS D6 w PDFach 8-)

"Strefę Śmierci" to dopiero był fajny system, klimatyczny światek, oraz grafika. Szkoda, że nikt nie nie wydał tego w postaci podręcznika. Czy jest coś może dostępne w sieci?
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: Ogmios »

O, tu mogę błysnąć z racji powiązań z Mińską Gildią Fantastyki 8-)

U mnie pierwsze zetknięcie (w ubiegłym tysiącleciu :lol: ) to prościutkie Oko Yrrhedesa Sapkowskiego z biblioteki. Potem kupione Kryształy Czasu - nie do końca wypaliły, mi pasowały (a nawet były za proste, też zauważyłem braki w zasadach :roll: ), ale dla reszty za trudne. Następnie dłuższa przerwa, wtedy tylko to, co się wyczytało w Magii i Mieczu, póki wychodziło. Warhammer 1 ed kupny, od niedawna też MERP, Deadlandsy, Phoenix Command (wydrukowany co prawda), Metamorphosis Alpha. To chyba tyle z tego co mam i mistrzowałem.

Miałem też kontakt jako gracz/MG z Neuroshimą (świetny fluff, tragiczna mechanika), AD&D (niestety lokalnie panuje, a mi akurat nie podchodzi :| ), WoD/Wampir Maskarada (nie moje klimaty), Mag (jak Wod + dziwniejszy), Cyberpunk, Zew Cthulu, Earthdawn, Dzikie Pola, Mutants&Masterminds, stareńkie Marvel Super Heroes, Shadowrun, Deatchwatch i Dark Heresy (oba wh40k)...

I z 10x tyle znanych z recenzji/przeglądanych itp, tak więc tylko powiem, że najbardziej ubolewam, że nie zdarzyło mi się jeszcze zagrać w Travellera i Star Warsy d6.
Awatar użytkownika
de Morney
Adjudant-Major
Posty: 292
Rejestracja: środa, 26 czerwca 2019, 22:07
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 154 times
Been thanked: 71 times

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: de Morney »

Listopad 2020 r. to najbardziej intensywny z okresów dla erpegowców, których jak widać po wątku - niemało na tym Forum :-)

Wczoraj ruszyła zbiórka na czwartą edycję Kultu RPG od Alis Games:
https://wspieram.to/kult
Na ten moment zbiórka już jest z sukcesem - udało się ufundować i rozpoczęła się jazda po odblokowanie celów dodatkowych :-)

Dodatkowo Black Monk Games wystartowało z przedsprzedażą kampanii Maski Nyarlathotepa! Będzie ona trwała do końca stycznia 2021 roku, a wszystkie produkty znaleźć można na blackmonk.pl/maski.

Cube będzie wydawać Mysią Straż a start zbiórki jest przewidziany na 10.11.2020 r. Jest to wspaniałe uniwersum, bo czasem ciężko zrozumieć, jakie wyzwania mogą na nas czekać, gdy jest się myszą :-) Osobiście grałam i prowadziłam angielską wersję tego erpega, grałam w Magię i Myszy. Serdecznie tego erpega polecam, nie tylko jako "entry game" dla rodziców, którzy chcieliby zachęcić swoje pociechy do grania. Jest to także świetna gra w gronie osób dorosłych!
Więcej informacji znajdziecie na stronie:
https://www.factorycube.pl/aktualnosc/c ... iej-Strazy

Dodatkowo, jakiś czas temu w październiku ruszyła przedsprzedaż Królowej Lodu od Copernicus Corporation. Przedsprzedaż kończy się w listopadzie więc jak ktoś chce mieć komplet dodatków do drugiej edycji Warhammera, albo po prostu lubi klimaty Kislevu i do tego pragnie zgarnąć aż 3 mapki - to jest to temat warty zainteresowania!
https://copcorp.pl/produkt/kraina-krolo ... dsprzedaz/
sgr
Lieutenant
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 22 lipca 2007, 11:32
Lokalizacja: Sosnowiec/UK
Has thanked: 74 times
Been thanked: 196 times

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: sgr »

A ta 4 edycja jest ocenzurowana? Zagrywaliśmy się w I edycję - którą starszy kolega przywiózł w formie xero z jakiegos konwentu (wszystko w czasach przedinternetowych) - wciąż uważam to za najdojrzalszy rpg z jakim się zetknąłem i jeden z najlepszych, niestety kolejne edycje były ułagodzone i traciły dużo z drapiezności pierwszego wydania.

Mysiej Straży się przyjrzę, może uda się rodzinę wkręcić, dzięki.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 874
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: cadrach »

Ja tez gralem w RPG i do dzisiaj probuje utrzymywac kontakt z ta forma rozrywki.
Lubie grac w kazdych realiach, jesli tylko jest ekipa, ktora 'czai baze' :-)
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: Raleen »

Taka ciekawostka, którą nie bardzo mam gdzie wrzucić, a tutaj chyba będzie najlepiej pasować (choć jest jeszcze jeden duży temat RPG-owy w dziale "Pod Wąsatym Grenadyerem" bardziej poświęcony wspominkom).

Przy okazji rozglądania się za różnymi grafikami po sieci, trafiłem niedawno na taką okładkę. Co prawda nie do końca wiem co oznacza w tym kontekście "transhumanistyczna", do tego jeszcze w połączeniu z "cyberpunkową", ale grafika powala (przynajmniej jak na mój gust...).

Obrazek
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: Raleen »

Z wielkiego świata RPG:

‘People are leaving the game’: Dungeons & Dragons fans revolt against new restrictions

Wizards of the Coast, which owns the game, is preparing to change longstanding licensing rules.

Więcej: https://www.theguardian.com/games/2023/ ... plnews_d-1
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: Raleen »

Czas zwalczyć wewnętrzne demony. Dungeons and Dragons pomoże w terapii

Popularna gra fabularna Dungeons and Dragons w ostatnich latach przeżywa prawdziwe odrodzenie. Mimo że wielu ludzi może postrzegać ją jako formę ucieczki, to terapeuci zauważyli w D&D pewien potencjał terapeutyczny. Dokładniej chodzi o wykorzystanie mechaniki odgrywania ról.

Więcej: https://geekweek.interia.pl/nauka/news- ... gn=firefox

I jeszcze taki fragment:
Kiedy leczę klienta, który gra w D&D w wolnym czasie, pytam go, czego nauczył się od swoich postaci i jak wchodzi w interakcję z innymi graczami przy stole. Uważam, że jest to świetna brama do budowania relacji, ale przede wszystkim do oceny świadomości emocjonalnej klientów i zdolności do przyjmowania różnych perspektyw.

Francesco Causo, psycholog kliniczny
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Topolożek
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2022, 21:02
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: Topolożek »

Leczenie klienta, a nie pacjenta?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: Raleen »

Pacjent może być jednocześnie klientem i na odwrót :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPG”