Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

RPG w waszym życiu

nie słyszałem o RPG
0
Brak głosów
słyszałem ale mnie nie interesuje
4
8%
chciałbym dowiedzieć się co to jest to RPG
2
4%
grałem kiedyś...
17
35%
gram
25
52%
 
Liczba głosów: 48
Awatar użytkownika
FrankGiovanni
Lieutenant
Posty: 527
Rejestracja: poniedziałek, 27 lutego 2006, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 4 times

Gry RPG, hmmm tak wiem tam niby nie ma strategii

Post autor: FrankGiovanni »

Mam Pytanie do szanownego gremium o zainteresowanie grami RPG, jako że jestem gorącym zwolennikiem tego typu gier, robię rozpoznanie ;) Jestem też wstanie powalczyć czyli rozpoznanie walką też wchodzi w grę :)
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 kwietnia 2006, 09:59 przez FrankGiovanni, łącznie zmieniany 1 raz.
Fenix zawsze wraca nawet z popiołów
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Post autor: anonim »

Brakuje opcji w stylu: słyszałem, ale nie miałem okazji zagrać. Przez to nie mogę zagłosować.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I ja bym się pod tym podpisał, tzn. okazję miałem, ale inne rzeczy były itp. a kojarzyc co to RPG to chyba wszyscy mniej więcej kojarzą :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Shinjo Mitsui shugenja z klanu Jednorożca... fan l5k się kłania co do innych systemów RPG specjalizuje się w tkz. przyszłościówkach (Fading Suns, Traveller, Traveller 2300, Cyberpunk 2020..)fantasy (l5k) WoD (werewolf jako gracz wampir) grało się też w inne systemy,światy przez te parę latek (pierwsze zetknięcie z tego rodzaju rozrywką miałem w latach 80-ych), więc doświadczenie mam spore (jako MG i jako Gracz) Neofitom mogę pomóc w pierwszych krokach w tej rozrywce.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jakby co to kiedyś chętnie, mnie zachęcali do Neuroshimy :) i trochę sobie raz poczytałem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Ostatnio gram tylko w młotka, ale może się to już niedługo zmieni. W przeszłości grałem w Cyberpunka, Wampira, Merpa (również prowadziłem), Gurpsa (nie pamiętam jakie uniwersum), L5K, Zew Cthulhu, prowadziłem również Dzikie Pola (mam nadzieje, że będę jeszcze nie raz prowadził).
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

A co do strategi w RPG polecam system o nazwie Twilight 2000 akcja dzieje sie podczas hipotetycznego konfliktu Nato - Uklad Warszawski na Terenie Polski - front mniej więcej na Wiśle - miałem okazje zapoznać się z podstawką i paroma dodatkami (wydawcą jest ś.p. GDW system się doczekał 2-edycji) kontynuacją wydażeń opisanych w tym systemie jest Traveller 2300 tzn Ludzkość nadal podzielona na narody rusza w kosmos (dla ciekawoski Polska istnieje :] do 2300 wedłóg GDW wchłoniemy Litwe część Estoni i Ukrainy będziemy nawet mieli pare koloni pozaziemskich).

A bym zapomniał są systemy bitewne (planszowe i figurkowe) w realiach tych systemów o grach komputerowych już nie wspomne.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Czy polska ma jakies specyficzne wojska? Znaczy czy wystawia jakas armie w tym bitewniaku?
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

w tym co się zapoznałem wspomniano że jesteśmy w czyś podobnym do obecnej UE
tu masz pare informacji: http://www.users.globalnet.co.uk/~dheb/ ... d/JBPV.htm
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
xshadow
Chasseur
Posty: 12
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 15:43

Post autor: xshadow »

Co do Twilighta, szykuje się nowa edycja.
Wskrzeszanie umarłych jest ostatnio dość modne wśród wydawców.
Oroboros zjada własny ogon ;)
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

Na szczęście żółw dalej idzie.
Awatar użytkownika
motyl
Chorąży
Posty: 266
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Muszyna / Lublin KUL

Post autor: motyl »

Grywałem w Cyberpunka, Warhammera, raz w Zew Chtulhu i Dzikie Pola.

Odkąd jestem w Lublinie sytuacja się zmieniła, bo nie ma chętnych, tzn. paru jest ale jakoś jeszcze nie wyszło. W Muszynie z DBJem to fajnie bywało :twisted:
Silmeor
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Silmeor »

Grywam od 1993. Najpierw niesmiertelne Krysztaly Czasu, potem Warhammer, Zew Cthulu, Wampir. Na razie gram malo ale nowa edycja WFRP juz sie grzeje na poleczce i czeka na moj powrot do kraju, a jako ze nastapi to w pazdzierniku to i pora do gier wszelakich sprzyjajaca bedzie. Ech, te dlugie wieczory...
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 844
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: dbj »

Najwięcej czasu spędziłem grając w Warhammera, CyberPunka 2020, Zew Cthulhu, Wiedźmina i Dzikie Pola. Doświadczenie długoletnie jako MG i gracz, dokładnie od kiedy pojawił się Warhammer po polsku, ale ostatnio, jakoś tak od 1,5 roku za bardzo nie mam czasu i okazji.

A swoją drogą, to w Warhammerze, nie mówiąc już o Dzikich Polach, były takie bitewki, że hej...
...ale nie będę opowiadał, żeby nie wzbudzać zazdrości :twisted:
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
motyl
Chorąży
Posty: 266
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:04
Lokalizacja: Muszyna / Lublin KUL

Post autor: motyl »

Brałem w nich udział...
I np. jako szlachcic rozwaliłem kilka potworów, choć kiedyś nieźle mi się dostało od wampira...
"Dulce et decorum est pro patria mori"
ODPOWIEDZ

Wróć do „RPG”