Bitwa morska

pi_nio
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek, 20 lipca 2009, 21:03
Lokalizacja: Bytom

Post autor: pi_nio »

Na pewno nie było nic szybszego? :roll: ...jeżeli tak to mam komplet informacji - jeszcze raz dzięki ! :*
Awatar użytkownika
bert04
Sergent-Major
Posty: 182
Rejestracja: piątek, 4 maja 2007, 00:23

Post autor: bert04 »

pi_nio pisze:Na pewno nie było nic szybszego? :roll: ...jeżeli tak to mam komplet informacji - jeszcze raz dzięki ! :*
Zakładam, że ten "komplet" tu opublikujesz? Bo ja mam na razie z tej dyskusji tylko taki puzzel, który próbuję sobie poukładać.
(Zakładam, że prawa autorskie tu nie kolidują, Raleen mi coś wspominał na priv)

PS: Góra z górą się nie zejdzie... ja długo szukałem strzępów informacji w sieci, dopiero niedawno pomyślałem o wrzuceniu tematu na forum.
Anomander Rake pisze:Samoloty oczywiście jak wyżej.
To znaczy konkretnie: mogły tylko startować i lądować (według zasady 3-pola-na-ukos), i nic więcej? Czy mogły też poruszać się po planszy? Na ile rund starczało "paliwa" w powietrzu?
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

BITWA MORSKA

Post autor: Dave »

Witam wszystkich Kolegów Strategów.

W tym roku udało mi się zdobyć na Jarmarku Dominikańskim grę BITWA MORSKA. Gra ma jednak braki - konkretnie to następujące braki:

1. Pancernik (1 szt.) kolor: stalowoszary
2. Krążownik (1 szt.) kolor: stalowoszary
3. Samoloty (5 szt.) kolor stalowoszary
4. Samoloty (6 szt.) kolor kanarkowo żółty

Jeżeli ktoś z Kolegów posiada takie okręty w tych kolorkach, to byłbym wdzięczny za odsprzedanie ich itp. Ja ze swojej strony służę np. skanem instrukcji dla zainteresowanych i wszelkimi informacjami na temat gry.

Pozdrawiam Dave
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Dżenesh »

Mogę Ci podarować te brakujęce elementy. Powiedz tylko jaki odcień żółych samolotów Ciebie interesuje. Bo mam dwa. Jeden matowy a drugi błyszczący.
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Post autor: Dave »

To jest żółty błyszczący taki lekko przezroczysty... Zrobię fotki i wyślę na maila bo nie wiem czy mój opis oddaje naturę tego koloru :) W każdym razie bardzo dziękuję za ofertę pomocy i do tego tak bezinteresowną. To rzadkość w tym kraju..... Jeżeli Kolega poszukuje jakiś żetonów, dodatków, scenariuszy z TiS to w ramach możliwości oferuję swoją pomoc w rewanżu.
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 września 2009, 07:53 przez Dave, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Chyba około 2 tygodni temu widziałem tą grę na allegro ale zapomniałem że było o niej mowa w tym temacie.
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

BITWA MORSKA

Post autor: Dave »

Tak na Allegro pojawia się ta gra od dłuższego czasu - ale sprzedający ustalił cenę minimalną na wyższym poziomie i nie może jej sprzedać - gra ta nie ma pudełka i brakuje tam bodajże jednego okrętu. Tu link do ostatnich zmagań o tą grę:

http://www.allegro.pl/item732713821_gra ... lasyk.html
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

A nie można wysłać do sprzedającego maila i zapytać jaka jest ta cena minimalna?
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Post autor: Dave »

No pewnie jak ktoś będzie zainteresowany kupnem to tak zrobi - ja swój egzemplarz zdobyłem a dzięki uprzejmości Kolegi DŻENESH uzupełnię braki i będę toczył Bitwy Morskie z małżonką :)
Darq
Sergent
Posty: 139
Rejestracja: niedziela, 31 sierpnia 2008, 21:15
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Darq »

A czy któryś z kolegów wie coś na temat przedwojennej gry "Bitwa morska"? Z tego co wyczytałem to znam tylko cenę 9 złotych. W roku 1928.
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Dżenesh »

Wysłałem koledze Dave brakujące figurki a w zamian oczekiwałbym ;) jakiś relacji jak się grało... :D
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Post autor: Dave »

Jasne jasne, jak tylko przypłyną posiłki i zabazuję samoloty na lotniskowce wyruszam w morze. Będzie nawet fotorelacja z pierwszej bitwy jak zostanie przyrócona możliwość zamieszczania fotek na forum :)
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Dżenesh »

Postarałem się tak umieśić figurki by nie trafiły pod stempel energicznej pani z poczty :> . Daj znać jak dojdą
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 26 times
Been thanked: 13 times

Post autor: Daniel »

Zakupiłem grę Manewry Morskie właśnie taką z kołeczkami które wbija się w okręt są czerwone a tymi które strzały są spudłowanie białymi.
Statki się nie poruszają pozostają na swoich miejscach do końca gry lub zatopienia.
są dwie plansze terenowa gdzie wbijasz kołki strzały przeciwnika koło swoich statków oraz obszar poszukiwań gdzie zaznacza się trafienia i nie trafienia swoje.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

A to nie przypadkiem zwykła gra w statki? :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”