Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Awatar użytkownika
Dave
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: piątek, 7 lipca 2006, 19:13

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Dave »

Tak gra niewątpliwie oparta na Bitwie o Morze Wiatrów.

Więcej fot na:

https://www.etsy.com/pl/listing/7695138 ... a-na-morzu
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: drab »

Dave pisze: poniedziałek, 28 czerwca 2021, 01:26 Myślałem, żeby to kupić, ale kasa niewspółmierna za jakość no i zniechęciły mnie jakieś dziwne farfocle na żaglach fokmasztów okrętów flagowych.

Materiał na planszę też dość cienki (gramatura 200g). Jakby sprzedawał za 70 - 80 PLN to bym się zastanowił.
A ja myślę cały czas.
Kasa, kasą, ale obudziły się we mnie sentymenty - zagrałbym jeszcze raz.
Z tego wszystkiego odszukałem starą oryginalna wersję.
Kupując nową, używałbym nowej, starą oszczędzam i z chęcią zagrałbym na otwartym morzu (bez tego wąskiego przesmyku).

Ta nowa wersja utrzymuje stylistykę (potwory morskie na mapie), ale stanowczo zniechęca mnie jedna rzecz - rozmiar heksów.W tej nowej bok to 1 cm, w starej oryginalnej 2 cm. Automatycznie żaglowce są też mniejsze. Ta gra ma być przyjemnością, a boję się że bez okularów już nie dopatrzę się ile jest armat i tarcz na okręcie :-(
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43335
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3916 times
Been thanked: 2488 times
Kontakt:

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Raleen »

Z heksami o połowę mniejszymi to nie to samo :)
Natomiast to ukształtowanie mapy w oryginalnej wersji chyba nie bez powodu jest jakie jest.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Silver »

Miałem i grałem w ta grę.
Mapa powinna być taka przewężona bo inaczej byłoby się bić mniej ciekawe. Bez tego lądu to przydałoby się mieć więcej okrętów a i przepisy pewnie zmieniłyby się by np. stosować szyk liniowy.
Pewnie żeby grać na oryginalnej wielkości heksach. Wspomnienia swoje robią i na przykład wolałbym zagrać na oryginalnej Amidze a nie jej emulatorze i na dodatek bez jojsticków.
Adrianos
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 13:24

Re: Bitwa na Morzu Wiatrów (Alfa)

Post autor: Adrianos »

Kupując nową, używałbym nowej, starą oszczędzam i z chęcią zagrałbym na otwartym morzu (bez tego wąskiego przesmyku).
Jest tam też druga mapa z bardziej otwartym morzem, tylko kilkoma wyspami na środku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”