POPiSowe sejmowe rozgryki

Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Jaknajbardziej popieram pomysły klubu. Wszyskie. Także te o Bojowych Konfesjonałach. Mimo, że wbrew podejrzeń Raleena nia miałem niestety nic z tym wspólnego.

Jakie by partie dodać to się nie zastanwiałem, ale jakby co to się zgłaszam na ochotnika do testowania.


A co do komentarzy na temat prasy (każdej) - zgodnie z sugestią Andy'ego i wcześniejszymi zapowiedziami usunąłem.
preclo

Post autor: preclo »

Cyber Stefan pisze:A co do komentarzy na temat prasy (każdej) - zgodnie z sugestią Andy'ego i wcześniejszymi zapowiedziami usunąłem.
I takie wycinanki powodują, że temat wygląda jak ser szwajcarski.
I dzięki temu niektórzy wydają się schizofrenikami gadającymi sami do siebie. Całkowicie bez zaczepienia w temacie.


Skoro nie można zaironizować, powiedzieć nieprzychylnego słowa (słowa prawdy) na temat tego czy innego gazecidła, to od tej chwili domagam się aby każda uwaga (nie ważne jaka) na temat każego medium (prasa, radio, telewizja, a może także stron internetowych) była CENZUROWANA. Nawet jeśli chodzi o znane wszystkim radio (a może przede wszystkim), notabene na które sam kicham, ale jak konsekwencja to konsekwencja :twisted:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

No jak zaczęliście się czepiac tych tytułów na początku, to tak wychodzi. Mi np. one nie przeszkadzały, odebrałem je jako żart z Radia M. a nie naigrywanie się z wiary. A co do Radia nigdy nie ukrywałem, że np. ja mam jednoznaczne poglądy i nie jest to wbrew wierze, bo ks. prof. Tischner miał podobne, a jemu chyba jako żywo nikt braku wiary nie zarzuci, polecam ostatnią jego książkę, którą napisał tuż przed śmiercią Ksiądz na manowcach.

Ale znów zrobił się offtop...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

O tym proponuję rozmawiać jednak w innych miejscach. Są na to przecież miejsca przeznaczone. Wbrew pozorom kasować nie lubię, ale jakby co to będę to robił. Porządek musi być.
preclo

Post autor: preclo »

Ale Rysiu to wcale nie zaczęło się od czepiania tytułów, do którego to jak to nazwałeś "czepiania" mieliśmy prawo.
Od czego się zaczęło, jak wyglądało i kto dolewał oliwy do ognia mógłbym wyłuszczyć tylko po co skoro zostanie to skasowane, albo wywoła dyskusję, która również zostanie pocięta.

A o żarcie z RM, a naigrywaniu się z wiary pisał już na początku Sławek.
Finito
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

OK, zajmijmy się grą.

W takim razie są już nazwy stronnictw, było coś o kartach, było wspomniane o planszy. To może tak bardziej ogólnie: czym to się różni od znanej nam z forum Pomarańczowej rewolucji :?: Zdaję sobie sprawę, że schemat Pomarańczowej nie do końca jest z tego co mi wspominano odkrywczy (broń boże nie jest to zarzut) o tyle, że istnieją podobne gry o wyborach, chyba Zostań prezydentem (czy jakoś tak). W razie czego proszę o poprawienie, sprostowanie mnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do tytułu - mi najbardziej podoba się "Rydwany Ojca Muchomorka".

Inna propozycja nawiązująca do jednej z klasycznych gier: "Rydzyko". Znana jest gra "Ryzyko" a tu mielibysmy "Rydzyko" :D .

Albo połączenie jednego i drugiego:

Tytuł: Rydwany Ojca Muchomorka
Podtytuł: rydzykowna gra nie tylko dla dzieci

Jak Wam się podoba, a zwłaszcza Tobie shinjo :) :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Może Grzybki? - dla znawców tematu oczywiste a dla kolegów fanów RM i fanatyków z jego trzódki nie będzie płachtą dla byka
Inna propozycja nawiązująca do jednej z klasycznych gier: "Rydzyko". Znana jest gra "Ryzyko" a tu mielibysmy "Rydzyko"

Albo połączenie jednego i drugiego:

Tytuł: Rydwany Ojca Muchomorka
Podtytuł: rydzykowna gra nie tylko dla dzieci

Jak Wam się podoba, a zwłaszcza Tobie shinjo


Ja nie jestem przeciw 8) ale po dyskusji jaka się toczyła pare postów temu nie chce dolewać oliwy do ognia.

Naszą grę widzę ją jako połączenie planszy z kartami które by były symulacją czynnika losowego.

Co do wyborów prezydenckich to taką karcianke wydał Portal ja myśle o parodii wyborów do Sejmu

Co do Rydwanów....... w zamierzeniach MIAŁA TO BYĆ gra bitewna gdzie siły dwóch graczy walczyłyby o dominacje na polu bitwy przy pomocy specyficznych jednostek - projekt stanął

Mieliśmy jeszcze pomysł innej gry "MAM DOŚĆ" (jescze kontynuowany) opowiadającej o mordęgach tworzenia klubu miłośników Fantastyki i RPG w naszym Mieście, urokach organizowania konwentów itp. W zamierzeniach ma to być niekolekcjonerska Karcianka (jak Troja)
Jak Koledzy z Klubu pozwolą to przedstawie wam więcej szczegułów
Ostatnio zmieniony niedziela, 26 lutego 2006, 12:23 przez shinjo, łącznie zmieniany 2 razy.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10530
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2078 times
Been thanked: 2810 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze:Co do tytułu - mi najbardziej podoba się "Rydwany Ojca Muchomorka".

Inna propozycja nawiązująca do jednej z klasycznych gier: "Rydzyko". Znana jest gra "Ryzyko" a tu mielibysmy "Rydzyko" :D .

Albo połączenie jednego i drugiego:

Tytuł: Rydwany Ojca Muchomorka
Podtytuł: rydzykowna gra nie tylko dla dzieci

Jak Wam się podoba, a zwłaszcza Tobie shinjo :) :?:
Mi się na pewno podoba (podobnie jak nie podobają mi się elytarne oddziały Ojca Rydzyka i jego gurowatość).

Może podtytuł inny:
rydzykowna gra (dla dzieci od 18 roku życia).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Mieliśmy jeszcze pomysł innej gry "MAM DOŚĆ" (jescze kontynuowany) opowiadającej o mordęgach tworzenia klubu miłośników Fantastyki i RPG w naszym Mieście, urokach organizowania konwentów itp. W zamierzeniach ma to być niekolekcjonerska Karcianka (jak Troja)
Jak Koledzy z Klubu pozwolą to przedstawie wam więcej szczegółów
Ja z chęcią poczytam jakby co mogę zawsze sam wesprzec prośbę :)
Może podtytuł inny:
rydzykowna gra (dla dzieci od 18 roku życia).
Tak chyba jest rzeczywiście lepiej. Moja propozycja była o tyle dobra, że nawiązywała do reklamy Kinder Bueno, która ostatnio leci w telewizji :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
preclo

Post autor: preclo »

Tak nowe tytuły "Rydwany Ojca Muchomorka" czy "Rydzyko" są śmieszne i podobają mi się.
shinjo pisze:Może Grzybki? - dla znawców tematu oczywiste a dla kolegów fanów RM i fanatyków z jego trzódki nie będzie płachtą dla byka
Grzybki też nie jest głupie, choć mało mówiące. Zresztą już chyba była kiedyś gra o takim tytule.
Reszty zdania nie skomentuję.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

rydzykowna gra (dla dzieci od 18 roku życia)
Tylko jedna kwestia Zulu - jak tak zatytułuje, to wychodzi z tego, że gra na serio jest dostępna od 18 roku życia, a to oczywiście też nie o to chodzi, a tak to może byc zrozumiane.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

A może tyuł " Lepszy Rydz niz nic ". Kto powiedział że tytuł musi być jedno członowy ?
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Myslę, że tytuł jest drugorzedny narazie. Kto wie może do zakonczenia prac nad grą coś sie wydazy i bedzie lepsiejszy tytuł ;)

Może narazie pomyśleć nad programem polytycznym partii?

np.
PZPBC - Renegocjacja cen i limitów produkcji buraka cukrowego z UE (Unią Elegancką)
PuŻ - Obnizka diet poselskich (i zwiększenie premii ;) )
Samabrona - Wszystkim dobrze! Matura dla każdego!
Sojusz Kłamstwa i Krętactwa - Utworzenie Komisji Kłamstwa i Krętactwa - rozliczenie członków Sejmowych Komisji Ślepczych do Spraw Orłenu i Lwa Rówina
PseudoDemokracja Nasza - Zeromandatowe okregi wyborcze
Dajcie Posady - Podwojenie, ba... potrojenie! liczby prezesów i członków rad nadzorczych
Unia Nierobów - L4 dla każdego!
Gówno Prawda - Cała prawda! Tylko Prawda!
PMNCh - Likwidacja akcyzy na alkohol i zaostrzenie kar za sprzedawanie ciepłego piwa :D
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
preclo

Post autor: preclo »

Propozycje Grenadyera dobre, a niektóre wręcz świetne :)


A co z tym co ostatnio pokazało się na allegro ?
http://www.allegro.pl/item89078527_tygi ... o_bcm.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”