Diuna

Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Diuna

Post autor: AWu »

Dziś wyczytałem, że FFG nabyło prawa i planuje reedycję jednej z najlepszych IMHO niehistorycznych planszówek Diunę (jedyna samoróbka jaką mam - i uważam ze naprawdę warto).

Jest tylko jeden szkopuł. Nie mają i nie uzyskają raczej praw do Diuny.

Wiec grę mają osadzić w świecie znanym z Twilight Imperium.

Hmm, jeśli nie ruszą mechaniki, a wymyślą historyjkę - to zakup murowany dla mnie, jeśli będą dostosowywać mechanikę do settingu,to podejrzewam ze zarżną jedną z najbardziej udanych gier w historii.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja szczerze powiedziawszy wolałem z RTSów te należące do następnej generacji. A to ma być bardziej strategia czy przygodówka, bo Dune też było kilka, pierwsza była przygodówką, druga była RTSem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Raleen nie komputerowa, planszówka.

To forum o planszowkach ;>

http://www.boardgamegeek.com/game/121

Zwróć uwagę na numer wprowadzenia do serwisu BGG.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To też miałem na myśli, że planszówka, tylko zastanawiałem się czy bardziej będzie nawiązywać do I części Diuny czy do II części.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Hmm, żadnej?

To gra czysto polityczna, podobna do Gry o Tron.
W wielu aspektach mechaniki i w sprowadzeniu elementy losowego do tasowania kart.
Awatar użytkownika
Nataniel
Caporal-Fourrier
Posty: 83
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdansk Osowa
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Raleen pisze:To też miałem na myśli, że planszówka, tylko zastanawiałem się czy bardziej będzie nawiązywać do I części Diuny czy do II części.
Do ksiazki? :)
- Artur Nataniel Jedlinski ---
artur @ jedlinski.pl, GG #27211
- www.Gry-Planszowe.pl ----
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nataniel pisze:
Raleen pisze:To też miałem na myśli, że planszówka, tylko zastanawiałem się czy bardziej będzie nawiązywać do I części Diuny czy do II części.
Do ksiazki? :)
Gry komputerowej. Czy to tak trudno zgadnąć? :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nataniel
Caporal-Fourrier
Posty: 83
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdansk Osowa
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Raleen pisze:
Nataniel pisze:
Raleen pisze:To też miałem na myśli, że planszówka, tylko zastanawiałem się czy bardziej będzie nawiązywać do I części Diuny czy do II części.
Do ksiazki? :)
Gry komputerowej. Czy to tak trudno zgadnąć? :)
Ja rozumiem, ze chodzilo Ci o gre komputerowa. Pisze jedynie, ze planszowka nawiazuje do ksiazki (a wiec pytanie o czesc I lub II jest bez sensu).
- Artur Nataniel Jedlinski ---
artur @ jedlinski.pl, GG #27211
- www.Gry-Planszowe.pl ----
Ogmios
Lieutenant
Posty: 509
Rejestracja: wtorek, 27 lutego 2018, 20:00
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Has thanked: 39 times
Been thanked: 104 times

Re: Diuna

Post autor: Ogmios »

U mnie też samoróbka i nawet raz zagraliśmy. Ubolewam, ale niestety nie zaiskrzyło u reszty, a szkoda, gra ma wielki potencjał, też na modyfikacje...
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 733
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 28 times

Re: Diuna

Post autor: Mariusz »

Również mam super wspomnienia, ale to bardzo dawne czasy. Chciałoby się kiedyś wrócić.
Alea iacta est.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Diuna

Post autor: Neoberger »

A u mnie syn kupił i gra z kolegami w sześciu. Ja mogłem dotknąć planszy, zakoszulkować mu karty i poczytać instrukcję.
No taka zmiana warty. :D :lol:
Berger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”