Obcy (Gambit)

Silmeor
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Wielkopolska

Obcy (Gambit)

Post autor: Silmeor »

Nie wiem czy ktoś pamięta wydaną kiedyś, przez bodajże Sferę, grę Obcy. Gra oparta była na filmie Obcy-Decydujące starcie i była naprawdę ciekawa. Miała tylko jedną wadę: wygranie obcymi było praktycznie niemożliwe. Ale kiedy wprowadziliśmy z kumplami kilka modyfikacji (limit paliwa do miotaczy, możliwość pożaru, stawianie pajęczyn przez obcych, karty zdarzeń itp.) jej grywalność się podniosła i nie była to już gra do jednej bramki.

Recenzja gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 13:19 przez Silmeor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Rewelacyjna gra :)
Grałem w nią kilka razy i zwycięstwo obcymi jest naprawdę realne. Obcy nie mogą się dzielić!!! Jak zaatakują w grupie to są górą :)
Silmeor
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Silmeor »

Fakt, ataki grupami były skuteczne ale w momencie kiedy marines zdobywali transporter było praktycznie po grze. No, w 90% przypadków... :)
Awatar użytkownika
Mariusz
Adjoint
Posty: 732
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:53
Lokalizacja: Warszawa/Bruksela
Has thanked: 65 times
Been thanked: 27 times

Post autor: Mariusz »

To ja albo słabo grałem albo czegoś nie doczytałem, bo mnie zawsze obłazili i źle się to kończyło. Miodna gra ogólnie.
Awatar użytkownika
Juri
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Od mamy...
Kontakt:

Post autor: Juri »

Heh wraz ze znajomym stworzyliśmy nawet dodatek do OBCEGO :) Można było przemieszczać się pojazdem, była snajperka, i trzeba było uwolnić nową postać z więzienia i eskortować ją do wyjścia. Była plansza i nowe przedmioty i zadania. Całkiem to zgrabne wyszło nie powiem :P Nawet mam gdzieś na HDD.

A raz w necie znalazłem rozszerzenie wprowadzające PREDATORA :)
MackaN
Tambour
Posty: 8
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:22
Kontakt:

Post autor: MackaN »

Cholera, właśnie myślałem dzisiaj o tej grze. I właśnie ją odgrzebałem z jakiegoś ciemnego kąta pokoju. O ile pamiętam, rzeczywiście obcymi było ciężko. Juri możesz bardziej te modyfikacje twoją autorską przybliżyć?
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Podzielam zdanie Wojpajka - Rewelacja!

Nie wiem czemu ale zawsze jakoś wolałem grać Zielonymi, szczególnie jak było ich więcej, więcej i więcej :)
Pan P
Sous-lieutenant
Posty: 384
Rejestracja: poniedziałek, 2 stycznia 2006, 15:06
Lokalizacja: Police

Post autor: Pan P »

MackaN pisze:O ile pamiętam, rzeczywiście obcymi było ciężko.
Obcymi ciężko? Chyba graliśmy w różne gry ;-) Kolega miał świetnie rozpracowaną grę obcymi, maksymalnie udawało się wykonać 2 - 3 zadania.
Oh, jak ja nie cierpiałem karty uszkodzona dyskietka :-)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Gierka uniwersalna - nawet z żonką grałem, dała się przekonać między innymi i do niej.
I kurcze wygrała ludźmi, a ja przecież nie dawałem forów.
shinjo
Sergent
Posty: 102
Rejestracja: niedziela, 12 lutego 2006, 16:40
Lokalizacja: TORUŃ i wszystko jasne ];)
Kontakt:

Post autor: shinjo »

Na sieci na jednej ze stron poświęconej serii Aliens natrafiłem na dodatek poświęcony Predatorowi (adres mogę dać na priva zainteresowanym). A co do gry, ciekawa pozycja, wciąga.
Jam Alfa i Omega.....a tam.....e tam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ostatnio natrafiłem w swoich zbiorach na tę grę, mam wszystko w komplecie. po przejrzeniu w pełni zgadzam się z Waszymi opiniami. Gierka uniwersalna, proste zasady, grywalna, oparta na popularnym temacie.

Jedno sprostowanie: grę wydała (przynajmniej tak wynika z mojej instrukcji), firma Domino z Krakowa.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bogoria
Caporal
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 4 lutego 2007, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bogoria »

Uwielbiałem tę grę :D Pamiętam, że graliśmy w to czasem nawet w większej grupie - wtedy dzieliliśmy między siebie marines (każdy kierował dwójką), a jeden gracz bawił się obcymi. Niestety egzemplarz kolegi uległ zniszczeniu.

Kierując się jednak sentymentem, jakiś czas temu nabyłem "Obcego" na allegro i nawet teraz, w dobie dużo nowszych gier, daje radę ta produkcja.
Gieferg
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: sobota, 14 lipca 2007, 02:04

Post autor: Gieferg »

Silmeor pisze:Miała tylko jedną wadę: wygranie obcymi było praktycznie niemożliwe
No ciekawe. Dopiero co zetknąłem się z opinią, że wygranie marines było niemożliwe. Ja w tą grę grałem swego czasu dużo i nie widziałem takiego problemu, raz wygrywali marines, raz obcy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Recenzja gry na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Autorem recenzji jest Raleen.
Ostatnio zmieniony niedziela, 27 lutego 2011, 13:21 przez Raleen, łącznie zmieniany 1 raz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Jako ciekawostkę podam fakt, że wydawca Obcego do dziś wydaje gry planszowe - być może nie wszyscy o tym wiedzieli :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”