Battletech (Encore i inni)

Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Battletech (Encore i inni)

Post autor: Strategos »

Bardzo ciekawy system. Szkoda, że w Polsce się nie przyjął - mam wszystko co u nas wydano. Nawet mapy sprowadziłem kiedyś dodatkowe od wydawcy. Żałuję, że nie zamówiłem wtedy jeszcze niektórych dodatków. Może ktoś ma jakieś dodatki z USA i chciałby się pozbyć?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To jest coś z walkami mechów, bo może kojarzę, ale zastanawiam się czy dobrze :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Bardzo przyjemna gra. Gralem w nia troche. Oczywiscie jesli dobrze kojarze. Gralo sie mechami. Tworzylo sie wlasne za okreslone ilosci punktow. Z checia bym w to zagral jeszcze kiedys, ale coz... brak opisu, brak graczy...

Jak w to gralem dowiedzialem sie o czyms, ze jak sie rzuca k12 to nie to samo co 2k6, pomijajac nawet 1 ;) Szczegolnie jak nad podziw czesto trafialo sie w glowe (bodajze 12). Za figurki uzywalismy chyba postaci z Srodziemia (tej wczesniejszej i prostszej wersji rpg) i z Magicznego miecza.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tworzylo sie wlasne za okreslone ilosci punktow.
Tak, to na pewno było to co i ja pamiętam :) . I ta możliwośc komponowania własnych mechów była najlepsza. Potem coś troszkę podobnego było w komputerowym Master of Orion, gdzie można było sobie składac statki według własnej woli.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Ale komputerowe to juz nie to samo.

Pare mechow swego czasu stworzylem, ale mialem bylo to dosc dawno wiec... no wiec. Teraz bym to zrobil zdecydowanie inaczej ;) Nie dawac wszystkiego co najlepsze i co ladnie wyglada oraz w niektorych sytuacjach jest niezawodne, a w pozostalych notak niezbyt.

Acha to jest cos z walkami mechow - przynajmniej mi sie tez tak wydaje :)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Mam podstawke po polsku jak by ktoś chciał.
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Chcialbym wlasnie dostac w swoje lapska podstawke. Masz to na komputerze? Czy na papyrze?

Fajne rysuneczki...

Macie jakiegos swojego ulububionego mecha? I cos ciekawego stworzyliscie?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

A ja bym chciał jakiegoś fajnego gameboxa z możliwością zapisywania trafień i stanu przegrzania. Gdzieś miałem gameboxa, ale nie był dobry.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Cyber Stefan pisze:Chcialbym wlasnie dostac w swoje lapska podstawke. Masz to na komputerze? Czy na papyrze?
Mam wersję "figurkową"
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Mialem nadzieje, ze moze masz opis gdzies na kompie. Chcialbym w to sobie pograc, ale wlasnie mam problem z opisem.

To jak z tymi mechami :?:
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Z tego co pamiętam to podobały mi się te mechy "rozpoznawcze" WASP chyba się jeden nazywał...
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

WASPy kojarze... pamietam jednak, ze jak juz bralem te z podrecznika to bralem jednak te ciezsze.
Awatar użytkownika
Radar
First Lieutenant
Posty: 785
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Radar »

Również miałem kiedyś krótki kontakt, fajna gierka. Szkoda że teraz nikt w to nie gra.

Na tej stronce co patrzylem wyżej mieli nawet jakąś ligę.
Awatar użytkownika
Camillus
Sergent
Posty: 132
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 18:20
Lokalizacja: Prusy Królewskie

Post autor: Camillus »

Ja sobie właśnie kupiłem Battletecha. 16 mechów+plansze itp. Pogram sobie trochę, może wrócę do prowadzenia "Mechawojownika RPG".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”