Labirynt śmierci (Encore)

Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Labirynt śmierci (Encore)

Post autor: Cyber Stefan »

Zapraszam do dysykusji na temat gry, ktora towarzyszyla mi w dziecinstwie.

Mapa generowana losowo - tego nie ma chyba w zadnej innej grze planszowej.
Do tego duzo roznych potworow i podstawowa zaleta nie potrzeba drugiego czlowieka do grania i mozna spokojnie pograc samemu. Chociaz nic tego co pamietam to jak gralem sam chyba nigdy nie rozegralem uczciwie, ale co tam.

Teraz znowu bym z checia w to zagral tylko, ze niestety zetony pogubione, planszy wieksza czesc takze. Na szczescie opis sie zachowal.

Pamietam jednego bohatera stamtad poniewaz mialem go za kazdym razem w druzynie. Nazywal sie Gislan. Z tego co mi wiadomo nie tylko moim byl on ulubionym bohaterem. Pamietam chyba jeszcze kogos takiego na Z (Zurik?).

Moja taktyka w trakcie gry polegala na czarze urok - stawialem sobie w pierszym rzedzie coraz to silniejsze potworki a z tylu dalekozasieznych. I nie bylo mocnych. I tylko lubilem dluuugie walki z duza iloscia przeciwnikow i oczywiscie duza iloscia skarbow.

Recenzja gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Awatar użytkownika
gislan
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:02
Lokalizacja: Toruń

Post autor: gislan »

Gra kultowa, jak znajdę żetony (albo wydrukuję ze skanów) to chętnie zagram. Trzeba przyznać, że pomysł gry planszowej bez planszy jest niezły i dzięki temu gra się tak szybko nie nudzi.

Z bohaterów to był jeszcze Kurwenol (jakoś mi zapadło w pamięci, ciekawe czemu :P ), ale oczywiście Gislan był najlepszy!

A tak swoją drogą, to są inne gry w których układa się planszę z żetonów, np: Drakon (taka wybitnie prosta gra z zasadami na 1 kartce A4; trochę nudna)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Drakon (taka wybitnie prosta gra z zasadami na 1 kartce A4; trochę nudna)
To to co tak reklamują :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Kiedryn
Sergent
Posty: 124
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:59
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Kiedryn »

Gdzieś to jeszcze mam... w piwnicy (tak mi się przynajmniej wydaje).
Awatar użytkownika
gislan
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:02
Lokalizacja: Toruń

Post autor: gislan »

Raleen pisze: To to co tak reklamują :?:
Taaa, niby gra planszowa roku, ale ja bym się z tym raczej nie zgodził :)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Nie slyszalem o tej grze.

Tak... Kurwenola tez sobie przypomnam... moze zamiescisz skany jak je znajdziesz np. tutaj? Pokazac dla tych co nie widzieli. Wydaje mi sie, ze da rade to zrobic. Mi sie nie znudzila wlasnie ta gra pomimo tylu lat. Chociaz faktem jest, ze dawno nie gralem.
Awatar użytkownika
gislan
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:02
Lokalizacja: Toruń

Post autor: gislan »

http://republika.pl/gryencore/gra_ls.html

Tutaj macie skany, wiszą w sieci od dawna.
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Ten kto pisal na stronie wspominal o modyfikacjach. Zastanawiam sie czy wprowadzaliscie jakies moze? Ja raczej nie pamietam, zebym cos modyfikowal...
Awatar użytkownika
Juri
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Od mamy...
Kontakt:

Post autor: Juri »

SeeM czyli wlasciciel i tworca Strony o grach Encore nie ma niestety dodatkow modyfikujacych LŚ. Z tego co mi wiadomo to miał powstać dodatek bodajze o nazwie MIASTO lub podobnej.

Na internecie "wisiala" nawet dosc dlugo strona ale bylo tam napisane tylko jedno zdanie caly czas :( Potem nawet ona zotala zamknieta.

Sam pisalem maila na adres podany jako kontaktowy ale nie otrzymalem zadnej odpowiedzi. Z tego co wiem SeeM takze nic nie wskoral. Tak więc ta modyfikacja to chyba taka internetowa wersja "urban legend" :)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Szkoda w takim razie. Mialem nadzieje, ze jednak sa jakies dodadki.
Bob38
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: niedziela, 3 grudnia 2006, 16:26
Lokalizacja: Bochnia

Post autor: Bob38 »

Jestem nowy na tym forum. Jak tylko zobaczyłem nazwę Labirynt Śmierci przypomniały się stare czasy. Bardzo chętnie pochodziłbym po tym labiryncie. Czy jest możliwość zdobycia gdzieś samej gry lub skanów żetonów i przepisów. Dzięki za każdą odpowiedź :D
tobiAsZ
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 14:21
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tobiAsZ »

Właśnie staram się zdobyć tą grę... sentyment z wczesnego dzieciństwa :oops: :lol:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Witaj na forum.

To podobnie jak w przypadku wielu osób. Może z czasem powstanie jakaś większa baza tych starych gier :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
tobiAsZ
Enfant de troupe
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 14:21
Lokalizacja: Toruń

Post autor: tobiAsZ »

Raleen pisze:Witaj na forum.

To podobnie jak w przypadku wielu osób. Może z czasem powstanie jakaś większa baza tych starych gier :) .
Witaj również. Kilka "starych" gier mam, ale niedużo. I nie wiem czy to są "stare" gry. Jakie uznajecie za stare :wink:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ciekawa informacja, jak sądzę, dla tych, którzy lubili tę grę.

Ma wyjść jej reedycja. Będzie ją robić wydawnictwo Fabryka Gier, specjalizujące się na co dzień w paragrafówkach. Gra ma być jednak zmieniona, tak by upodobnić ją do "Magii i miecza".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”