DUNE: A Game of Conquest & Diplomacy (Rebel)

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

DUNE: A Game of Conquest & Diplomacy (Rebel)

Post autor: Raleen »

Pojawił się niedawno nowy, spektakularny film, to pojawiła się i gra. Jak to zwykle bywa... a że film się opóźniał to wydawcy mieli spokojnie czas by się wyrobić.
Gra została też wydana w Polsce przez Rebela. Odświeżona, zmodyfikowana i ulepszona produkcja sprzed 40 lat. Brzmi dobrze... Obejrzałem unboxing, od strony graficznej świetnie to wygląda, zwłaszcza plansza, także karty.

O grze na stronie wydawnictwa Gale Force 9 Games: https://www.gf9games.com/dune/743/dune- ... diplomacy/

O grze na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/341 ... cy/credits
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 105 times
Been thanked: 166 times

Re: DUNE: A Game of Conquest & Diplomacy (Rebel)

Post autor: HoLi »

Raleen pisze: niedziela, 12 grudnia 2021, 09:15 Pojawił się niedawno nowy, spektakularny film, to pojawiła się i gra. Jak to zwykle bywa... a że film się opóźniał to wydawcy mieli spokojnie czas by się wyrobić.
Gra została też wydana w Polsce przez Rebela. Odświeżona, zmodyfikowana i ulepszona produkcja sprzed 40 lat. Brzmi dobrze... Obejrzałem unboxing, od strony graficznej świetnie to wygląda, zwłaszcza plansza, także karty.

O grze na stronie wydawnictwa Gale Force 9 Games: https://www.gf9games.com/dune/743/dune- ... diplomacy/

O grze na BGG: https://boardgamegeek.com/boardgame/341 ... cy/credits
Nie miałem okazji zagrać w tą Diunę, ale z tego co widziałem i wyczytałem swojego czasu na jej temat, to jest bardzo dobra mechanicznie i klimatycznie gra. A teraz z tymi grafikami to już nic ująć nic dodać :) . Chociaż ta wersja bardziej do mnie przemawia (bardziej nawiązuje do oryginału):
Obrazek

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 105 times
Been thanked: 166 times

Re: DUNE: A Game of Conquest & Diplomacy (Rebel)

Post autor: HoLi »

Tak trochę poczytałem o tej nowej Dunie i okazuje się, że jest to wersja uproszczona (ogołocona z niektórych rzeczy) w porównaniu z tą, której obrazek wkleiłem post wcześniej.

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: DUNE: A Game of Conquest & Diplomacy (Rebel)

Post autor: Raleen »

To jako starego gracza nie zachęciłeś mnie, chociaż zastanawiam się na ile trudna była ta stara wersja.

Chyba takie czasy, że wszystko musi być uproszczone ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 105 times
Been thanked: 166 times

Re: DUNE: A Game of Conquest & Diplomacy (Rebel)

Post autor: HoLi »

Raleen pisze: piątek, 17 grudnia 2021, 11:50 To jako starego gracza nie zachęciłeś mnie, chociaż zastanawiam się na ile trudna była ta stara wersja.

Chyba takie czasy, że wszystko musi być uproszczone ;)
Najlepiej może będzie poczekać aż gra się ukaże, ludzie pograją i pojawią się pierwsze recenzje czy porównania z tą "trudniejszą" wersją. Nie zawsze uproszczenie musi oznaczać zmianę na gorsze :) .

Pozdrawiam

PS:
Przede wszystkim ta nowa wersja może być ukłonem w stronę ludzi, którzy nie mają tyle czasu na rozegranie długiej partii jak w tej grze, na której się opiera. Bo właśnie czas rozgrywki też się skraca i tak wnioskuję, że wiele z tych uproszczeń miało to na celu.
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: DUNE: A Game of Conquest & Diplomacy (Rebel)

Post autor: Raleen »

Masz rację oczywiście. Tak sobie tylko dywaguję i gderam trochę ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 105 times
Been thanked: 166 times

Re: DUNE: A Game of Conquest & Diplomacy (Rebel)

Post autor: HoLi »

Raleen pisze: piątek, 17 grudnia 2021, 12:04 Masz rację oczywiście. Tak sobie tylko dywaguję i gderam trochę ;)
Bo tak właśnie się zastanawiałem po co upraszczać dobrą grę. I chyba ten czas rozgrywki to jedyny argument, który do mnie w tym konkretnym przypadku przemawia :) .

Pozdrawiam
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: DUNE: A Game of Conquest & Diplomacy (Rebel)

Post autor: Lehto »

No i to, że w Diuna bez pełnego składu traciła trochę uroku, teraz nie trzeba będzie (jak mi się wydaje) mieć pełnego składu by gra hulała na 100% swoich możliwości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”