Zmiana na allegro - połączenie kategorii Wojenne i Strategiczne

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Zmiana na allegro - połączenie kategorii Wojenne i Strategiczne

Post autor: Raleen »

Pewnie ktoś już o tym pisał, ale w tym dziale nie znalazłem w ciągu ostatnich dwóch lat.

Była sobie kiedyś na portalu allegro niezbyt popularna i oblegana kategoria planszowych gier wojennych w ramach następującej kategoryzacji: Gry -> Towarzyskie -> Planszowe -> Wojenne.

To, że nie była ona zbyt oblegana miało swoje zalety: prędzej można było tam coś znaleźć i na ogół były to oferty adekwatne do nazwy kategorii, często trafiały się oferty graczy sprzedających używane gry i w ogóle było fajnie. Tak jak powinno być na tego rodzaju portalu aukcyjnym.

Wczoraj, po dłuższej przerwie, wchodzę sobie na allegro. Samodzielnej kategorii "Wojenne" już nie ma. Jest kategoria "Strategiczne i Wojenne". A w niej... jakieś 100 stron wątków z ofertami... :roll:
Zadałem sobie ten trud, przejrzałem wszystkie 100 stron... Z tego zebrałaby się może jedna strona z ofertą gier wojennych. Przy czym połowa z tego to oferty człowieka wystawiającego stare tytuły w stanie idealnym za kosmiczne kwoty rzędu 700 zł (zdarzają się tańsze za 300-400, ale nadal to jest kosmos...). Wśród gier strategicznych znalazłem "Osadników z Catanu", "Carcassone" itp., przy czym na tle innych gier familijnych, jakimi zalana została ta kategoria, te można by nawet uznać za strategiczne. Ci co tam jeszcze coś wystawiali, uciekli. Przytłaczającą większość stanowią oferty sklepów, hurtowo zamieszczających tam swoje towary i wyróżniających je, tak że innych ofert za bardzo nie widać.

W każdym razie gier wojennych już tam raczej nie będzie, a jeśli nawet będą to mało kto je znajdzie, chyba że wygugla konkretny tytuł.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PzKpfw II

Re: Zmiana na allegro - połączenie kategorii Wojenne i Strategiczne

Post autor: PzKpfw II »

To już od jakiegoś czasu jest. Ja się cieszę, szczególnie, że ludziska wrzucali gry w tych dwóch kategoriach i czasami ciężko było coś znaleźć. A tak, sub konkretnej grupy, jeden mail dziennie i wszystko jak na talerzu :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Zmiana na allegro - połączenie kategorii Wojenne i Strategiczne

Post autor: Raleen »

Można też sobie radzić wpisując w wyszukiwarce allegro "Gry Wojenne" albo podobnie. Wtedy wyskakują same gry wojenne, mi się pokazało 7 stron.
Pewnie mogłem tak zrobić od razu, ale przejrzenie jednorazowo całej tej dużej kategorii też było dla mnie pouczające.

A póki co trwa przedświąteczne wabienie klienta. Promocja na allegro dopiero co się skończyła, a tymczasem w Rebelu trwa tydzień darmowej dostawy (kto myślał o skorzystaniu dziś ostatnia okazja).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: Zmiana na allegro - połączenie kategorii Wojenne i Strategiczne

Post autor: Maćko »

Ktoś kupuje jeszcze coś na AI? Ja tylko wtedy kiedy wiem co chce kupić i używam wyszukiwarki, aIe przeglądać cały katalog? Kto ma na to czas :D
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Zmiana na allegro - połączenie kategorii Wojenne i Strategiczne

Post autor: Raleen »

Staromodny człowiek jestem. Prawda jest taka, że ja też dawno nic tam nie kupowałem i nawet nie zaglądałem, ale pojawiła się niedawno jakaś promocja z darmową kasą do wydania dla nowych klientów i tych co dawno nie byli, więc postanowiłem skorzystać, a że jeszcze gdzieniegdzie przesyłki są za darmo albo prawie za darmo, jakiś drobny fant, czemu nie...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”