Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Post autor: Daniel »

Witam,

Zamierzam kupić na prezent dla mojego znajomego, jakąś pluszówkę strategiczną w realiach jego ulubionej epoki, jaką jest średniowiecze.

Ograliśmy razem Waterloo Dragona i Ostrołękę 26 maja 1831 wydawnictwa Erica, stopień złożoności zasad nie stanowi problemu.

Warunek jest jeden, ograniczenie czasowe rozgrywki zamykające się w czasie 2-3 godzin (najlepiej z przygotowaniem do rozgrywki).

Wersja językowa polska/angielska.

Mój budżet to 300 zł.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Post autor: Ulysses »

Men of Iron Tri-Pack - cena to więcej niż 300 zł (ok. 370), ale dostaje się 19 bitew o różnej wielkości, od małych i szybkich jak Agincourt do wielkich jak Towton. Sympatyczne przepisy, łatwe do nauczenia. Bardzo fajna rozgrywka. Cześć scenariuszy jest do jednej bramki, ale są one po prostu historyczne. Wiele bitew ma dodatkowe scenariusze. Bardzo duża regrywalność. Na portalu strategie.net.pl jest dużo relacji z rozgrywek.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Post autor: Raleen »

Zgadzam się z Ulyssesem. Jeśli to ma być średniowiecze na heksach, to Tri-Pack Men of Iron to chyba najlepsza opcja. Proste i szybkie. Możesz jeszcze poszukać Guelphs & Ghibellines, ale nie wiem czy znajdziesz obecnie.

Ewentualnie z bloczkowych Sekigahara, ale to dla lubiących japońskie klimaty.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
karawanken
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 18 lipca 2018, 13:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 29 times
Been thanked: 31 times

Re: Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Post autor: karawanken »

Raleen pisze: wtorek, 6 października 2020, 08:22 Zgadzam się z Ulyssesem. Jeśli to ma być średniowiecze na heksach, to Tri-Pack Men of Iron to chyba najlepsza opcja. Proste i szybkie. Możesz jeszcze poszukać Guelphs & Ghibellines, ale nie wiem czy znajdziesz obecnie.
Guelphs and Ghibellines widziałem w ForcieGier do dostania. Więc może dodruk był.

Sam się zastanawiam nad grą w tym okresie historycznym, bo szwagier wyraził zainteresowanie (a jak wiadomo jak jest współgracz z to trzeba pod niego gry kupować). Tri-Pack ma chyba najlepszy stosunek ceny do ilości, ale w razie czego są jeszcze Arquebus, czyli 4 część tej serii.
Lehto
Adjudant
Posty: 206
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 15 times

Re: Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Post autor: Lehto »

Ulysses - bierz tripack - sporo grania no i zasady stosunkowo łatwe do wytłumaczenia lub doczytania w trakcie rozgrywki.
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Re: Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Post autor: renald »

Jak rozgrywka z rozkładaniem ma trwać 2-3 godziny to zerknij na bloczkowe Hammer of the Scots, Crusader Rex i Richard III. Ewentualnie Commands & Colors. Nie kojarzę nic innego, co byłoby na tyle szybkie, a jednocześnie w miarę satysfakcjonujące.
Ulysses
Sous-lieutenant
Posty: 385
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2017, 20:39
Has thanked: 38 times
Been thanked: 154 times

Re: Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Post autor: Ulysses »

Lehto pisze: wtorek, 6 października 2020, 10:04 Ulysses - bierz tripack - sporo grania no i zasady stosunkowo łatwe do wytłumaczenia lub doczytania w trakcie rozgrywki.
Mnie nie trzeba przekonywać, już mam tripack. Trzeba przekonać Daniela ;)
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Post autor: Daniel »

Dziękuję Panowie za liczny odzew.
Skłaniam się do Men of Iron Tri-Pack. Poczytałem trochę i ta gra powinna wpasować się graficznie w znajomego gusta (ikonki na żetonach), 19 bitew + scenariusze dodatkowe. Akurat będzie prezent na lata, taki, który nie trafi do szafy po 1-2 partiach.
Nad Sekigaharą to się sam dla siebie zastanowię czy taki prezent świąteczny sobie sprawić.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gra strategiczna w reliach średniowiecza, rozrywka na 120-180 minut

Post autor: Raleen »

Zbyt dużego wyboru tak naprawdę nie ma. Co do Tri-Packa, zajrzyj do działu starożytno-średniowiecznego, tam znajdziesz linki do relacji ze rozgrywek w bitwy pochodzące ze wszystkich trzech części systemu. Niedawno ograliśmy całe Blood & Roses, za jakiś czas wrócimy pewnie i ogramy do końca Infidela, a jeszcze kiedyś ograłem Men of Iron (czyli pierwszą część, od której wzięła się nazwa systemu).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”