Zmiany u Phalanxów

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Zmiany u Phalanxów

Post autor: Raleen »

Właśnie doszły mnie wieści, że Ozy nie współpracuje już (od końca lutego) z wydawnictwem Phalanx. Zmiany, zmiany, zmiany... jak mawiał klasyk. Ostatnimi czasy jest ich dość dużo w świecie planszówkowym.

Co do Ozy'ego to wraz z paroma innymi osobami założył nową firmę - Glass Cannon Unplugged. Miałem nadzieję, że może będzie jeszcze coś z naszego "podwórka" robić, ale z tego co się dowiedziałem, mają się zajmować wyłącznie eurogrami. W sumie nie ma się czemu dziwić, jak się chce na grach zarabiać, trzeba robić produkt masowy.

Jeśli chodzi o Phalanxów wydaje mi się, że to duża zmiana, bo nieoficjalnie wiadomo, że w pewnym okresie to głównie on ciągnął to wydawnictwo, choć oficjalnie dzielili się robotą i wszyscy trzej je prowadzili (poza Ozym mam oczywiście na myśli - Jaro i Waldka).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”