Wampir (Sfera)

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Wampir (Sfera)

Post autor: Raleen »

Recenzja gry na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Autorem recenzji jest Jakub „SPIDIvonMARDER” Orłowski.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: Wampir (Sfera)

Post autor: Raleen »

Bardzo ciekawa recenzja z odniesieniami do współczesnych gier. Moim zdaniem jedna z lepszych SPIDIEGO.

Natomiast chciałem jeszcze dać znać, że w najbliższym czasie nieco poprawimy niektóre zdjęcia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Wampir (Sfera)

Post autor: Radosław Kotowski »

Niedawno kupiłem tą moją ukochaną od dzieciństwa grę. Do szczęścia brakuje mi tylko pudełka :)
Jak my tu przetrwaliśmy?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Wampir (Sfera)

Post autor: Sarmor »

Nie grałem, ale zawsze podobało mi się to wydanie - pomysł przeniesienia akcji do Polski jest świetny. :)

W recenzji wspomniano o uwzględnieniu granic między zaborami w mechanice, ale później zabrakło wytłumaczenia (albo mi umknęło).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Wampir (Sfera)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Faktycznie, wyleciało mi jedno zdanie z recenzji. Oto, jak powinien brzmieć odpowiedni akapit:
Wzorem oryginału, plansza została podzielona na sektory, które jednak nie mają specjalnego znaczenia. Jedynie jedna, jedyna karta zagrana przez wampira pozwala zablokować Łowcę na przejściu między zaborami. Zmieniono natomiast charakter akwenów wodnych. Sektory morskie stanowiące opcje szybkiej, ale nieco kłopotliwej podróży, zastąpiono dużymi rzekami (Wisłą, Odrą, Wartą, Bugiem). W „Fury od Dracula” wejście i zejście na ląd zabierało dużo czasu, lecz morzami można było szybko dostać się na drugi kraniec kontynentu pokonując akweny po kolei. Oczywiście była to też obligatoryjna droga na wyspy. W „Wampirze” rzeki nie stanowią żadnych barier, lecz po prostu z miasta przez które przepływają, można teleportować się do innego, położonego nad dowolną rzeką. W obu grach dla Wampira taka podróż wiąże się z utratą punktów krwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43385
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3946 times
Been thanked: 2512 times
Kontakt:

Re: Wampir (Sfera)

Post autor: Raleen »

Dzięki za Wasze uwagi i opinie Panowie. Naniosłem poprawki zgodnie z tym co mi podesłał SPIDI.

Poza tym kilka zdjęć dodaliśmy w lepszej wersji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
adamciv
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 12 lutego 2022, 08:07

Re: Wampir (Sfera)

Post autor: adamciv »

Fajna recenzja.
Ja w tą grę niedawno zagrałem i zgadzam się z wszystkim uwagami, poza "gwiazdkami" na kartach zdarzeń, z którymi nie mieliśmy wogóle problemów oraz małą przesłoną, która moim zdaniem jest wystarczająca i nie zdradzi położenia wampira tak łatwo gdy ktoś szybko za nią zajrzy, ponieważ pole lokalizacji wampira jest zasłonięte jego dużym pionem i nie sposób odczytać nazwy miejscowości.
Mi dużo trudności sprawiły żetony walki sług oraz wampira, których stosowanie jest bardzo niejasne.
PS:
Sarmor pisze: sobota, 26 października 2019, 08:49 W recenzji wspomniano o uwzględnieniu granic między zaborami w mechanice, ale później zabrakło wytłumaczenia (albo mi umknęło).
Chodzi o kartę zdarzenia "Kontrola Graniczna", którą Wampir może rzucić na Łowcę. Po jej zagraniu Łowca musi zostawić cała swoją broń i opuścić następną turę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”