Gry wojenne dla dwojga

winchester
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 1 stycznia 2017, 21:54

Gry wojenne dla dwojga

Post autor: winchester »

Witam forumowiczów.
Poszukuję gier planszowych wojennych na dwóch graczy oraz działających dobrze na dwóch graczy (tzn. mogę być stworzone dla większej liczby). Czasy, w których się rozgrywają to rzecz drugorzędna. Z gier, które już mam: A Few Acres of Snow, SW: Rebelia, Wojna o Pierścień, Zimna Wojna, Here I Stand, Friedrich.
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Dajmiech »

Zdecydowana większość gier wojennych to gry dla dwóch graczy. Także dobrze byłoby zawęzić to pytanie. Np. Czy chodzi o tytuły lżejsze, czy bardziej skomplikowane? W skali taktycznej, czy strategicznej? Na wiele godzin grania, czy szybkie? Z kartami, czy bez? Heksowe, czy point-to-point?
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Hiena »

Tides of Iron.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Raleen »

To tylko kilka tytułów spośród bardzo wielu:
A Victory Lost
Caucassus Campaign
Holland '44
Normandy '44
Infidel
Men of Iron
Flying Colors
Mogę też polecić swoją grę "Ostrołęka 26 maja 1831", najlepiej z dodatkiem "Iganie 1831".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Dajmiech »

Wilderness War
Kingdom of Heaven
Paths of Glory
For the People
Labirynth: The War on Terror
No Retreat: The Russian Front
Arquebus
Awatar użytkownika
Hiena
Sous-lieutenant
Posty: 471
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2016, 00:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 109 times
Been thanked: 78 times

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Hiena »

Raleen pisze:To tylko kilka tytułów spośród bardzo wielu:

Flying Colors
Da się w to grać solo? Ostatnio czuję pociąg do marynistyki :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Raleen »

Myślę, że tak. Gra ma też dwie kolejne części: Serpents of the Seas i Blue Cross, White Ensign.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Silver »

Jak marynistyka i nawet może i solo (a na pewno w trybie kampanii) to: Iron&Oak, Fires of Midway. Mam tłumaczonka. A 1805 Sea of glory to już większe wyzwanie.
winchester
Carabinier
Posty: 23
Rejestracja: niedziela, 1 stycznia 2017, 21:54

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: winchester »

Dajmiech pisze:Zdecydowana większość gier wojennych to gry dla dwóch graczy. Także dobrze byłoby zawęzić to pytanie. Np. Czy chodzi o tytuły lżejsze, czy bardziej skomplikowane? W skali taktycznej, czy strategicznej? Na wiele godzin grania, czy szybkie? Z kartami, czy bez? Heksowe, czy point-to-point?
Specjalnie odpowiadam :)
Lekkie i ciężkie wchodzą w grę. W skali taktycznej i strategicznej. Max na 12h jedna rozgrywka. Karty ok, bez też spoko. I heksy i PtP lubię. Jedyne co odpada to bitweniaki figurkowe. Np. Joan d'Arc, Necromunda, Shadespire.
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Dajmiech »

W takim razie, wszystkie podane przeze mnie gry spełniają te kryteria. Myślę, że zdecydowana większość podanych przez innych również :)
Awatar użytkownika
Vandal
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 6 marca 2014, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Vandal »

Jeżeli znacie i lubicie A Few Acres of Snow, to jest dobrze przyjęty Hands in the Sea, który wykorzystuje i rozbudowuje mechanike tej gry z lepszym rezulatem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Gry wojenne dla dwojga :)

Post autor: Raleen »

A ja spytam jeszcze o tytuł wątku - czy "dwojga" sugeruje, że to ma być do rozgrywek z płcią piękną, czy chodziło po prostu o gry dwuosobowe?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”