Dobre gry jednoosobowe / z dobrym wariantem dla 1 gracza

teilweise
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: środa, 5 października 2016, 22:40
Lokalizacja: Sulęcin/Oderbruch Gebiet
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: Dobre gry jednoosobowe / z dobrym wariantem dla 1 gracza

Post autor: teilweise »

Czym sie charakteryzuja te gry, ze pasuja bardziej do gry jednosobowej niz w przypadku innych pozycji? Pytam, bo nie mam w ogole doswiadczenia w grach planszowych, a chcialbym sie zainteresowac tematem.
wheeski
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times

Re: Dobre gry jednoosobowe / z dobrym wariantem dla 1 gracza

Post autor: wheeski »

Hej,

Tak w skrócie to gry solo są zaprojektowane tak by jeden gracz miał przyjemność (mniejszą, lub większą) z kontaktu z grą, a jednocześnie nie wymagają by miał rozdwojenie jaźni.. Walczy się niejako z AI reprezentowanym, przez algorytm, procedury, etc
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
teilweise
Sergent
Posty: 101
Rejestracja: środa, 5 października 2016, 22:40
Lokalizacja: Sulęcin/Oderbruch Gebiet
Has thanked: 17 times
Been thanked: 16 times

Re: Dobre gry jednoosobowe / z dobrym wariantem dla 1 gracza

Post autor: teilweise »

Jestem pozytywnie zaskoczony, ze w ogole można w planszówki grać jednoosobowo. To jak gra komputerowa w uproszczeniu. Nigdy nie zaglądałem na dział gier Planszowych, bo myślałem, ze zawsze trzeba do tego przynajmniej dwóch graczy. Teraz to sie zmieni.
Awatar użytkownika
swampgoblin
Sous-lieutenant
Posty: 377
Rejestracja: środa, 16 października 2019, 13:45
Has thanked: 79 times
Been thanked: 86 times

Re: Dobre gry jednoosobowe / z dobrym wariantem dla 1 gracza

Post autor: swampgoblin »

Można, jak najbardziej. Poza grami stricte jednoosobowymi i takimi, które mają dodatkowe zasady do gry solo np. Enemy Action: Ardennes, gdzie masz osobne zasady do gry solo dla Niemca i Jankesa, jest cała masa gier wojennych, w które można grać samemu. Dużo wydawnictw, a GMT w tym celuje, drukuje na tyle pudełka wskaźnik przydatności do gry samodzielnej. I wiele z tych gier ma tenże wskaźnik na dość wysokim poziomie. Z zasady, choć pewnie są wyjątki, dobrze się gra samemu w gry oparte na mechanice aktywacji. Zwłaszcza gry Revolution Games. Część osób narzeka, że przez to kolejność ruchów jest losowa i niby mało uzasadniona, ale grając samodzielnie to zaleta, bo nie wiesz, co za chwilę wylosujesz. Z drugiej strony, gry Simonitcha oparte są na ruchu naprzemiennym, a i tak wiele z nich ma wysoką przydatność do rozgrywki solo.
"Tak! nie będzie zmiany; będziecie, jacy jesteście & nikim innym. A zatem królowie ziemi będą Królami na wieki; niewolnicy będą służyć."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”