Heksmagazynek

PzKpfw II

Heksmagazynek

Post autor: PzKpfw II »

Zapraszam do oglądania, w pierwszych dwóch odcinkach na tapetę bierzemy Commands & Colors Napoleonics!

https://www.youtube.com/watch?v=CqgB7ynz6XQ
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Heksmagazynek

Post autor: Raleen »

Już miałem do Ciebie pisać, żebyś się zmobilizował i do nas wybrał by polinkować.

Fajnie, że powstaje nowy kanał i masz swój kącik na YT.

Pooglądam to pewnie pokomentuję. A póki co powodzenia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PzKpfw II

Re: Heksmagazynek

Post autor: PzKpfw II »

Hej, dzięki wielkie za zaproszenie, przy pierwszym odcinku nie miałem śmiałości wrzucać na Twoje forum, bo poważnie mówię teraz, bałem się szerszego audytorium. Ale jakoś się przełamałem i mimo niedoskonałości sprzętu, co mam nadzieję niebawem się zmieni, postaram się robić na tym wygnaniu w UK, na tej cholernej "Syberii", coś dla ludzi, szczególnie dla tych, którzy zastanawiają się, co to gry wojenne i ewentualnie od których zacząć. Za życzenia powodzenia klasycznie "nie dziękuję" ;) PS. Nad "yyyy" też popracuję, bo nie sądziłem, że obiektyw kamerki może blokować człowieka w jego własnym domu :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Heksmagazynek

Post autor: Raleen »

Generalnie nie oglądam unboxingów, ale jako że to Twój pierwszy materiał, zmobilizowałem się i obejrzałem. Generalnie fajnie się ogląda, ode mnie osobiście masz plus za koszulkę z warszawską syrenką :). Po obejrzeniu przekonuję się natomiast, że tego typu materiały (unboxingi) nie powinny przekraczać 15 min. i Ty się w tym akurat zmieściłeś.

Trochę można ponarzekać na wartość techniczną, zwłaszcza w środku jak pokazujesz planszę, słabo ją widać. Najbardziej mnie jednak zastanawia "rozpłaszczanie" tej planszy, bo przez dobre kilka minut usiłujesz ją w środku pokazu "rozpłaszczyć", a ona nie bardzo chce. Jak bym się zastanawiał nad zakupem gry, to chyba w pierwszej kolejności nad tym.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PzKpfw II

Re: Heksmagazynek

Post autor: PzKpfw II »

Tak, ta tekturowa plansza jest gigantyczna i sztywna, słabo poddaje się obróbce :) Jakość już się poprawiła, nowy sprzęt zainstalowany. Zapraszam do obejrzenia 3 odcinka, totalnie spontanicznego, niecałe 5 minut ;)

https://www.youtube.com/watch?v=wiRsguf0t8w
PzKpfw II

Heksmagazynek odc. 4

Post autor: PzKpfw II »

W dzisiejszym odcinku czeka nas wyprawa na Daleki Wschód. Czy potrafisz zatrzymać sowieckie czołgi butelkami po sake wypełnionymi benzyną? Co robił Gieorgij Żukow w odległej Mongolii? Odpowiedź na te pytania znajdziecie wewnątrz otwieranej koperty.

https://www.youtube.com/watch?v=UOU18Nvbdq4&fmt=18
PzKpfw II

Re: Heksmagazynek

Post autor: PzKpfw II »

W związku z falą gorąca na Wyspach postanowiłem w dzisiejszym odcinku podzielić się nadmiarem ciepła i zabrać Was na granicę Libii i Egiptu, gdzie ponad 75 lat temu koniec wiosny był równie rozhukany i eksplodował wyjątkowym żarem.

https://www.youtube.com/watch?v=H60Xyac6GK4&fmt=18
PzKpfw II

Heksmagazynek odc.7 UK Games Expo - Spojrzenie skondensowane

Post autor: PzKpfw II »

Dojrzał już czas do przedstawienia krótkiej, ale esencjonalnej relacji z targów gier planszowych UK Games Expo 2017. Kto wie, może za rok znajdziecie tutaj coś dla siebie? Zapraszam więc na wyprawę do West Midlands, w okolice Sarehole Mill i Moseley Bog.

https://www.youtube.com/watch?v=-TzLBK3 ... e=youtu.be
PzKpfw II

Heksmagazynek odc.8 Israeli Independence

Post autor: PzKpfw II »

Dzisiaj gra z serii niemal kieszonkowych, łatwych i przyjemnych w obsłudze, gra bez setek stron zasad i nocnego ślęczenia nad planszą. Gra niewymagająca nawet obecności osobnika po przeciwnej stronie stołu, choć może akurat to nie jest jej zaletą. Ale w dzisiejszych czasach, gdy każdy goni nie wiadomo za czym, a czas przelicza się wyłącznie na mamonę jak nigdy wcześniej, "Israeli Independence" wydaje się być świetnym rozwiązaniem. Przynajmniej na początek przygody z grami wojennymi...

https://www.youtube.com/watch?v=Hnie7Hww1rc
PzKpfw II

Heksmagazynek odc.9 - Zapis pewnej historii

Post autor: PzKpfw II »

Zapewne niewielu z Was wierzyło, że jeszcze istniejemy i powstaną kolejne odcinki programu. Wymuszona przerwa spowodowana prozą życia, która niespodziewanie mnie przygniotła, oznaczała tutaj tylko jedno, zastój w kręceniu kolejnych części Heksmagazynku. Ale wbrew malkontentom byliśmy, jesteśmy, będziemy :) Wracamy relacją z pewnej gry, która miała swój początek rankiem 1 września 2017 roku...

https://youtu.be/rUomIqw1bco
PzKpfw II

Hexmagazine/Heksmagazynek episode 10 Holdfast Africa '41-'42

Post autor: PzKpfw II »

Chciałbym zabrać Was w podróż na odległą piaszczystą pustynię, gdzie przez trzy lata dwie militarne potęgi i dwa genialne wojskowe umysły walczyły ze sobą. Choć być może ten, który pojawił się w Afryce pod koniec zimy 1941 roku był nieco bardziej bystry, jak opisał to sam Churchill. Otworzymy więc pudełko i przekonajmy się, czy miał rację.

https://www.youtube.com/watch?v=W6_1GcOpyN0
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 119 times
Been thanked: 409 times

Re: Heksmagazynek

Post autor: RAJ »

Jakie dwa genialne umysły? Rommel i?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Heksmagazynek

Post autor: Raleen »

Auchinleck? ;)

Drogi Thomasie, Royal English to może nie jest, ale da się słuchać ;)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
PzKpfw II

Re: Heksmagazynek

Post autor: PzKpfw II »

RAJ pisze:Jakie dwa genialne umysły? Rommel i?
No jak to, Monty :lol: Jakiś poziom poprawności muszę trzymać, szczególnie mieszkając tutaj ;)
Raleen pisze:Drogi Thomasie, Royal English to może nie jest, ale da się słuchać ;)
I nie będzie, za stary już jestem na to, żeby nauczyć się akcentu :) Za kilka lat syn poprowadzi, to będziesz się mógł uczyć ;) Ale dało radę, moim zdaniem wcale nie najgorzej, choć nerwy mnie nieco przyblokowały z tym angielskim w odcinku. A mówię powoli, żeby i Brazylijczyk i Hindus zrozumieli bez problemów ;)
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 119 times
Been thanked: 409 times

Re: Heksmagazynek

Post autor: RAJ »

PzKpfw II pisze:
RAJ pisze:Jakie dwa genialne umysły? Rommel i?
No jak to, Monty :lol: Jakiś poziom poprawności muszę trzymać, szczególnie mieszkając tutaj ;)
Tak coś czułem. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”