Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest sobota, 15 grudnia 2018, 02:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: O Wojciechu Z. i promocji gier wojennych
PostNapisane: środa, 5 kwietnia 2017, 14:09 
Lieutenant-Adjudant-Major

Kapitanie Bombo: chodziło mi o Z. w nazwisku w tytule wątku. :-) Co do reszty, to chyba mamy podobne podejście.

Tytuł: Re: O Wojciechu Zalewskim i promocji gier wojennych
PostNapisane: środa, 5 kwietnia 2017, 14:14 
Colonel Général

cadrach napisał(a):
Zmiłujcie się chociaż i nie odbierajcie człowiekowi nazwiska. Zbrodni żadnej nie popełnił.

Jeśli o mnie chodzi, to fajnie, że gdzieś tam daleko ktoś dostrzegł coś od nas. Nawet jeśli to designer miesiąca czy niechby nawet kwartału. I co z tego, że najłatwiej dostrzec to, czego jest dużo, a ponad setka gier wojenych na koncie, to naprawdę Bergowy wynik. Wiadomo, jakie to gry i jak wykonane, ale z drugiej strony dzięki nim właśnie nawet na tym forum poznałem jednego katowiczanina, z którym teraz szykuję się do Ukraine `43 Simonitcha :-)

Przepraszam, ale z początku nie zrozumiałem o co chodzi w tym pierwszym zdaniu. Już poprawiam Wojciecha Z. tak, żeby było pełne nazwisko.

Co do mnie, mi on jako taki też zasadniczo nie przeszkadza, podobnie jak Kpt. Bombie, i coraz rzadziej już komentuję tematy związane z TiS, natomiast jak obserwuję czasem próby tworzenia atmosfery jaki to autorytet, to ręce mi opadają.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: środa, 5 kwietnia 2017, 16:24 
Caporal-Fourrier

Osobiście jestem zniesmaczony taką propozycją tematu, powyższy wątek w wersji pierwotnej miał inne brzmienie (patrz poniżej) i nie dotykał nikogo z imienia i nazwiska.
"Gry strategiczne polskich i zagranicznych wydawnictw, a ich wpływ na popularyzacje historii wojskowej"
Releen jesteś niesprawiedliwy i wykorzystujesz sytuacje do zdyskredytowania WZ.

Ostatnio edytowano środa, 5 kwietnia 2017, 23:08 przez Gracz_82, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: środa, 5 kwietnia 2017, 16:37 
Lieutenant-Adjudant-Major

Temat jest neutralny i nie widzę powodu żeby nie umieszczać w nim nazwiska. Opinie w nim zamieszczone to inna sprawa ale mamy wolność wypowiedzi w ramach netykiety i regulaminu forum.
Rozumiem emocje ale może warto sprawdzić posta przed jego umieszczeniem - uniknie się literówek i dziwnych sformułowań.

Amboss oder Hammer sein.

PostNapisane: środa, 5 kwietnia 2017, 16:42 
Colonel Général

Gracz_82 napisał(a):
Osobiście jestem zniesmaczony taką propozycją tematu, powyższy wątek w wersji pierwotnej miał inne brzmienie (patrz poniżej) i nie dotykał nikogo z imienia i nazwiska.
"Gry strategiczne polskich i zagranicznych wydawnictw, a ich wpływ na popularyzacje historii wojskowej"
Releen jesteś niesprawiedliwy i wykosztowujesz sytuacje do zdyskredytowania WZ.

Ten wątek w pierwotnej wersji nie miał żadnego brzmienia, bo był częścią innego wątku, poświęconego błędom w grach TiS, który znajduje się tutaj:
viewtopic.php?f=40&t=11017&start=45
Powyższe posty zostały z niego wydzielone. Jako wydzielający wątek nie jestem związany Twoją propozycją. Po drugie, nie wiem czy zauważyłeś, ale pojawiła się w międzyczasie kwestia ogłoszenia W.Z. projektantem miesiąca na BGG i dyskusja zeszła na to. Nie mam wpływu na to co zechcą napisać inni uczestnicy forum, dyskusja rozwinęła się spontanicznie.

Nie mam jednak nic przeciwko temu, że założyłeś drugi wątek. Być może dyskusja będzie się tam toczyła wokół bardziej interesujących Cię kwestii. Można też dyskutować tutaj - wedle woli zainteresowanych.

Co do nazwy wątku - jestem otwarty na propozycję zmian. Nie zastanawiałem się głębiej nad jego tytułem, po prostu zatytułowałem zgodnie z tym co wydawało mi się, że odpowiada zawartości.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]