Star Wars Rebellion (FFG)

Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: clown »

Taniej chyba nie będzie.
Taa, zwróć uwagę na tekst poniżej:
Zakup w przedsprzedaży i wcześniejsza wpłata umożliwia otrzymanie produktu jak najbliżej dnia premiery. Cena jeszcze może być skorygowana w dół lub w górę. Jeśli coś takiego nastąpi każdy kupujący ma oczywiście możliwość anulować zamówienie co automatycznie oznacza zwrot pieniędzy na wskazane konto.
Więc niekoniecznie tam jest najtaniej. Śmierdzi cwaniactwem na kilometr.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Antioch Seleucyda »

Neoberger pisze:Taniej chyba nie będzie.
http://sklep.gamelord.pl/pl/p/Star-Wars-Rebellion/3492

O kurcze, trzeba im napisać że za tanio sprzedają.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Neoberger »

clown - to chyba standardowa formułka.
Znajomi tam kupują, ja kupiłem ze 3 razy. Nigdy nie było innej ceny. To formułka na obsów złotówki.
Nota bene uważaj na takie słowa.
To jest tylko klub. Ale jak kiedyś powiesz takie bzdury na temat większego podmiotu to wylądujesz w sądzie.
Mi kiedyś pewna firma bardzo delikatnie pomachała palcem za porównanie pewnej karcianki polskiej do systemu argentyńskiego.

A dodając, cwaniactwo to opisywacze gier i znajomi królika dostający za darmo lub z wielkimi zniżkami gry a potem wypisujący androny na forum planszowym jak to gry muszą kosztować i basta. :)
Berger
Lehto
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 20:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Lehto »

Z tego powodu oglądam filmiki gambita, w których na końcu dodaje czy puściłby konkretną kasę za daną grę (często "fajność" gry nie wystarcza).
Chociaż jak ktoś jest fanem tego czy innego uniwersum to ma to niewielkie znaczenie :-)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: clown »

To formułka na obsów złotówki.
No właśnie. Czyli jak zrobię w swoim sklepie cenę 199 zeta z takim info, to też będę fair, jak cena końcowa mi wzrośnie do 350 zeta? A w tym czasie obracam kasiorką otrzymaną w przedsprzedaży na wysoko oprocentowanych krótkoterminowych lokatach :idea:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Neoberger »

clown - niesprawiedliwość w ocenach jest zawsze bolesna. Tym bardziej gdy jest zupełnie nieuczciwa.
Nie słyszałem, żeby GameLord kiedykolwiek tak zrobił. Bo chyba odnosisz się do tego konkretnego sklepu.
Zresztą Strategos ma większe doświadczenie z zakupami w tym sklepie.
Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że to co napisałeś to pomówienie.
Być może nadaje się na sprawę sądową. :oops:

Sklep zaoferował produkt tuż przed 20 marca. Czyli na zaledwie 10 dni przed premierą. :o
Właściciel w korespondencji ze mną podkreślał, że wie, że gra ma być dostępna po 1 kwietnia. Dlatego czekał z przedsprzedażą.
Nigdy nie widziałem by cena się różniła. Przy jakiejkolwiek grze, którą się interesowałem.
Natomiast muszę powiedzieć, że pewien warszawski sklep oferował przedsprzedaż już w początkach lutego (sic!) i życzył sobie 380 zł, a nie 330 zł.
Jak wietrzysz gdzieś przewał to raczej skieruj swój detektywistyczny nosek w tę stronę. :D
Mnie samego to wkurzyło. Dwa miesiące przed premierą, cena zabójcza, a i tak zdaje się gry poszły.

Czyli jest w tych zasadach przedsprzedaży nieuczciwość, ale akurat GameLord dołożył wielkiej staranności by nie wpłacać zbyt szybko i by cena była naprawdę korzystna.

Na koniec uprzedzając ewentualne pomówienia ze strony Przyjemniaczków - nie mam nic z GL wspólnego poza radością z niektórych cen gier.
Berger
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: clown »

I dlatego spokojnie zaczekam. Grę tak czy siak kupię, gdzie będę chciał i za ile. Kto bogatemu zabroni :?: :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Antioch Seleucyda
Sous-lieutenant
Posty: 357
Rejestracja: wtorek, 12 marca 2013, 17:09
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Antioch Seleucyda »

Kup Triumpha, z chęcią białymi zagram.
https://monitor-historyczny.pl/ - blog o książkach historycznych, historycznych grach wojennych i innych około historycznych sprawach.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: clown »

Triumpha kupuję, możecie spać spokojnie :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Namek »

https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Star- ... llion/5691 wysyłka - Marzec...
błąd, chwyt marketingowy czy może jakimś sposobem mogą mieć grę wcześniej niż pozostałe sklepy ?
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Neoberger »

Namek - przy tej cenie chwyt marketingowy. Od dawna sprzedawcy wiedzą, że gra będzie na początku kwietnia.
No i ta cena też chyba chwyt marketingowy. Bo nikt nie będzie miał tak drogo. No może ci na R. :D
Berger
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Teufel »

Kiedy to cudo będzie po polsku?
Legiony i ja mamy się dobrze.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: RAJ »

12.04.2016 + 6 miesięcy + od 0 do 6 miesięcy opóźnienia
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Umpapa
Général en Chef
Posty: 4159
Rejestracja: czwartek, 10 września 2009, 01:58
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 535 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Umpapa »

Też jestem strasznie podjarany tą grą. :P

Na tyle, że zaprojektowałem od razu rozszerzenie i porobiłem do niego grafikę. :)

https://boardgamegeek.com/article/22362129#22362129
http://umpapas.blogspot.com/

Choć słońce skrył bojowy gaz / Choć żołdak pławi się w rozbojach
Wciąż przed upadkiem chroni nas / Zbroja
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Star Wars Rebellion

Post autor: Neoberger »

Gra prezentuje się godnie.
Przegląd komponentów - zachwyt, ale odniosłem wrażenie z filmików, że figurki są lekko większe i lepiej wykonane. Nieduże, ale ładne i precyzyjne, plastik trochę twardy i taki suchy :D .
Wszystko ocieka klimatem z filmów i gry komputerowej.
Czytam przepisy i nie przejmuję się pytaniami z BGG. Większość (mam nadzieję) pochodzi od pokolenia graczy, którzy przed przeczytaniem instrukcji mają wątpliwości. :)
Trochę odpoczynku od wojennych klasyków mnie czeka, po zawodzie wielkim z Imperial Assault.
Berger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”