Essen 2015

RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Essen 2015

Post autor: RAJ »

Doszły:

Tornio '44
Stonewall's Sword: The Battle of Cedar Mountain
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Essen 2015

Post autor: Herman »

W sumie z Essen przywiozłem 13 gier. Niestety z racji obowiązków zawodowych nie miałem czasu w nic zagrać. Jedynie wieczorem w hotelu przetestowaliśmy kilka imprezówek i 3 lekkie eurasy.
Niemieckie targi to oczywiście raj dla eurograczy. Wojenniacy zbytnio nie mają tam czego szukać. Są jakieś pojedyncze stoiska wydawców + sklep UGG, w którym jest bardzo drogo, a właściciel to straszny buc. Organizują jednak fajna akcję. Raz dziennie prowadza aukcje licytacyjną. Właściciel przebiera się w jakiś strój z epoki, włazi na stół i licytuje kilkanaście gierek, które słabo mu się sprzedają/mają uszkodzone pudełka/końcówki serii. Można coś trafić w fajnej cenie. Z ciekawostek to była tez gra Pędraczka, która z tego co wiem spotkała się z dobrym przyjęciem i prawie cała parta przywieziona znalazła nabywców.

Co udało mi się przywieźć:

A Victory Lost – wylicytowana na aukcji w UGG za 20 euro.
The Capmaigns of King David – wylicytowana na aukcji UGG za 17 euro. Totalny „impuls buy”, nie wiem co to za gra.
1714: The Case of the Catalans – dostałem w prezencie w ramach współpracy z wydawnictwem Devir.
The Bloody Inn – kolejny „impuls buy”. Zachęcił mnie temat i kozackie ilustracje. Cena to 22 euro na stoisku wydawcy.
Melee – absolutny „impuls buy”. Podobno szybka i krwawa. 15 euro
The King Is Dead – dostałem z wydawnictwa Osprey. Wygląda ciekawie.
P.I. – wygrzebana z kosza z promocjami za 5 euro.
Potion Explosion – eurasek z super wydaniu. Kupiłem u wydawcy za 30 euro. Grałem, całkiem fajna.
Senator – podobno gra jest słaba, ale nie wiedziałem o tym podczas zakupu. Zachęciła mnie osoba autora i cena – 7,50 euro.
Ships – ostatnia gra MW robiona w Treefrogu. Szarpnąłem się na wersje kolekcjonerską za 45 euro.
W1815 – miałem to kiedyś na oku, ale skończył się nakład. Kupiona za bandyckie 23 euro w UGG.

Dostałem jeszcze od wydawców jakieś euraki: Nord i Haus der Sonne.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Essen 2015

Post autor: Silver »

Jak byś sprzedawał "The Campaigns of King David" to może byłbym zainteresowany.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2071
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 89 times
Been thanked: 192 times

Re: Essen 2015

Post autor: adalbert »

Funkyherman, a co ty tak te gry dostałeś? Można zgłosić chęć odkupienia co niektórych?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Essen 2015

Post autor: clown »

1714 gut :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Essen 2015

Post autor: maciunia »

adalbert pisze:Funkyherman, a co ty tak te gry dostałeś? Można zgłosić chęć odkupienia co niektórych?
Dostawał, bo pewno wszystkim imigrantom dawali ;)
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Essen 2015

Post autor: Herman »

To musisz z Frankiem Strzałą pogadać - też się pojawił na targach :D
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Essen 2015

Post autor: Franek Strzała »

Przywołany do odpowiedzi poczuwam sie do skomentowania tegorocznych targow. Nie ukrywam, ze procz gier wojennych lubie pograc w dobre ciezkie euro albo klimatyczne ameritrash. W tym roku bylem bardzo sceptycznie nastawiony bo w sumie nie bylo nowosci, ktore by mnie nie wiadomo jak zachwycily. Procz wielu nowosci bylo takze wiele deluxe edition albo second edition, co uwazam za pojscie na latwizne przez autorow (wydawcow) i zarabianie kasy na tym samym pomysle poraz enty. Z tego wzgledu targi uwazam za niezbyt udane, bo wydawcy skupili sporo energii na wydawaniu starych a nie na nowych dobrych przemyslanych gier. Mimo wszystko kupilem 10 gier :)
Jak juz Herman wspomnial wojennych szukac ze swieca. Znalazlem 1714: The Case of the Catalans. Sam autor zaprezentowal mi gre i zasady, po czym stwierdzilem, ze jednak jej nie kupie. Jego mina bezcenna :) Ale wytlumaczylem mu, ze jestem wojennikiem i to nie gra dla mnie. Zrozumial bez szemrania :) Gra to euro z licznymi motywami workerplacment w bardzo ciekawej otoczce historycznej. Wszyscy graja jako czlonkowie koalicji przeciw Burbonom. Jest sporo polityki i pertraktacji miedzy graczami ale z prostymi zeby nie powiedziec prostackimi mechanizmami. Nie wspomne juz o konfliktach zbrojnych gdzie nie ma znaczenia czy zaatakujesz Burbona jedna kostka czy trzema to i tak masz taka sama sile :)
Sam autor bardzo mily i wierny katalonski patryjota.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Essen 2015

Post autor: LordDisneyland »

Pytanie do dwóch panów, co się na targach obkupili. Trochę czasu minęło, jak teraz oceniacie gry , które nabyliście? Co warte jest polecenia, a co stało się powodem mruknięć w stylu "a mogłem te ojro na piwo wydać" ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólnie o grach planszowych”