MONTE CASSINO - projekt na Grenadiera 2011

Forum systemu bitewnego "Operation: World War II".
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

MONTE CASSINO - projekt na Grenadiera 2011

Post autor: bnk »

Słowem wstępu:

Chwilę po tegorocznym Grenadierze pojawił się pomysł aby na następnym zrobić pokazy na stole imitującym wzgórze klasztorne Monte Cassino. Razem z QB zaczęliśmy kombinować jak to zrobić, i doszliśmy do wniosku że potrzebna będzie makieta zrobiona od podstaw, specjalnie na tą okazję. Oczywiście na początku były problemy związane jak to wszystko rozwiązać, skąd wziąć pieniądze i gdzie później trzymać taki stół do gry. Dzięki Raleen'owi udało nam się skontaktować z Tomkiem Kowalczykiem z warszawskiego klubu "Strateg", co zaowocowało wstępnymi ustaleniami dalszej współpracy przy tym projekcie.

Przechodząc do meritum, widziałem się z Tomkiem Kowalczykiem w sobotę i jest jak najbardziej chętny do współpracy z nami, udostępni nam pomieszczenia klubowe w centrum Warszawy byśmy tam mogli pracować nad stołem, który będzie po Grenadierze w klubie przechowywany i udostępniony do gry. Po tym jak wyślę wstępny kosztorys Tomkowi, będzie on negocjował z Domem Kultury pod szyldem którego działa "Strateg" finansowanie naszego projektu.

Makieta będzie miała rozmiary mniej więcej 180x120 cm, na podstawie dostępnych materiałów będziemy starali się odwzorować jak najwierniej fragment klasztoru który będzie na stole, a jednocześnie sprawić tak by był on grywalny.

W związku z powyższym apeluję :D do wszystkich graczy o pomoc przy projekcie, tych z Warszawy i okolic proszę o pomoc przy budowaniu stołu, zaś wszystkich którzy nie mogli by nam pomóc osobiście o podsyłanie materiałów zdjęciowych lub linków z takowymi na boniek_22@wp.pl lub na pw. Wszelkie pytania również kierujcie na ten adres.

Wkrótce wrzucę plan makiety, a w październiku ruszamy z tematem !
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 marca 2011, 18:02 przez bnk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Super! Siadam więc do segregacji materiałów zdjęciowych :lol2:
Awatar użytkownika
rrober
Sous-lieutenant
Posty: 437
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 09:29
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: rrober »

Bardzo chętnie włączę się do projektu zarówno od strony makiety, jak i sprzętu i figurek - mam też trochę zdjęć z mojej wycieczki na Monte Cassino widać na nich np. tarasy na zboczu)
Pozdrawiam,
rrober
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Pokopię dzisiaj w bibliotece.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Wookush
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: wtorek, 3 lipca 2007, 12:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wookush »

Dołączam się do budowy, ale czy przypadkiem walki odbywały się daleko poza klasztorem? Spadochrony niemieckie wycofały się w nocy przed zajęciem go przez karpatczyków.
Gram w: "Kompfgruppe Normandy"
Gram w: "Ambush Alley: Force On Force"
I JESTEM Z TEGO DUMNY !!! :D
bnk
Adjudant-Major
Posty: 315
Rejestracja: czwartek, 19 listopada 2009, 15:39
Lokalizacja: Warszawa - Bemowo
Kontakt:

Post autor: bnk »

Wookush pisze:Dołączam się do budowy, ale czy przypadkiem walki odbywały się daleko poza klasztorem? Spadochrony niemieckie wycofały się w nocy przed zajęciem go przez karpatczyków.
No tak, z tym że skoro to ma być pokazówka to musi być klasztor, większość Polaków spytanych o Monte Cassino skojarzy od razu klasztor i czerwone maki, jako że doniczek z kwiatkami nie będziemy pokazywać to został tylko klasztor ;) Coś na zasadzie kompromisu jak Sosabowczycy Stemira w Powstaniu Warszawskim ;) Ludzi którzy przyjdą od razu rozpoznają temat, a nam zostaje przygotowanie figurek, po za tym można porobić starcia również z bitew 1-3, a nie tylko z tej w której Polacy brali udział.
Yori pisze:Super! Siadam więc do segregacji materiałów zdjęciowych :lol2:
Ty się szykuj lepiej na naukę robienia makiety :D Każda para rąk na miejscu się przyda, więc nie masz wyjścia :)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez bnk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja oczywiście także postaram się wesprzeć, jeśli uznacie, że byłbym do czegoś zdatny ;) .

Ale inicjatywa jest szczytna i ważne, że ma konkretne szanse na realizację.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
q.b.
Major
Posty: 1211
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:07
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Post autor: q.b. »

Hura ! :D

No to... do roboty ! :D
"Duty, Honor, Country"
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Ciężki sprzęt [patrz narzędzia] czeka u mnie :wink:
Paweł
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

bnk pisze: Ty się szykuj lepiej na naukę robienia makiety :D Każda para rąk na miejscu się przyda, więc nie masz wyjścia :)
Myślałem, że się wykręcę od robót fizycznych XD No dobra trzeba zakasać rękawy :)
Stemir
Tambour
Posty: 6
Rejestracja: wtorek, 23 lutego 2010, 11:27
Lokalizacja: Czarny Las

Post autor: Stemir »

Ja też oczywiście deklaruję udział w tym projekcie. Musi koniecznie być 3DSK i 6Pułk Pancerny Dzieci Lwowskich. Osobiście znałem i znam uczestników walk. Jestem do dyspozycji po 15 października.
Happy UK commander Stemir
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Stemir pisze:Musi koniecznie być 3DSK i 6Pułk Pancerny Dzieci Lwowskich.
W takim razie Stemirze proponuje, abyś to właśnie Ty te oddziały wziął pod swoją komendę na Grenadierze. Wesprę Cie swoimi figurkami. Ja dla siebie zaklepuję Marokańczyków!
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Mam pytanie - dlaczego 120x180 ? Czemu nie większy ten stół ? Spokojnie na 2,5m można by się porwać, kwestia gdzie to zmieścić ?
Paweł
Awatar użytkownika
Yori
Praefectus Praetorio
Posty: 1696
Rejestracja: piątek, 28 listopada 2008, 19:09
Lokalizacja: Warszawa man! Złu mówi zawsze: no pasaran!

Post autor: Yori »

Sam stół jak się domyślam będzie tylko wzgórzem klasztornym. Na Grenadierze będziemy mieli większą powierzchnię, którą zagospodarujemy ad hoc.

Przynajmniej tak sobie to wyobrażam ;')
ertman_176
Sergent-Major
Posty: 158
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Iława/Olsztyn/Warszawa

Post autor: ertman_176 »

Przy pomocy google maps udało mi sie zmierzyć sam klasztor, miałby około 3x1,5m. Jeżeli stół ma być wzgórzem to warto by pomyśleć o tym aby w tle stołu zainstalować wielkoformatowe zdjęcie klasztoru. Ale czytam tu o kawałku klasztoru a więc zakładam że ze uda nam się tak dopasować plan aby na makiecie wykonać chociaż róg budynku.
Paweł
Zablokowany

Wróć do „Operation: World War II”